sis farlarý

Başlatan aksekiav07, Eylül 25, 2011, 11:08:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aksekiav07

benim nivanýn üstündeki port bagaja 4 tane sis farý takmak istiyorum sis farý dýþýnda gerekli olan malzemeler nelerdir? bilgisi olan yardýmcý olabilir mi? teþekkürler

Yevgeni

Aydýnlatma için mi söz konusu gerekli malzeme?
Yani sis farý dýþýnda gerekli olan malzeme derken..

Almanyalı

bide arkadaþým 4 sisi takarken elektirikciye bi danýþ aracýn þarzýný ölçtür bende 95 model niva var taktým 4 tane tepeye sis ormanda gece süper sigara almaya durduk motoru stop ettik 5 dakka sonra marþa týk kimse yok akü boþ tüketilen elektiriði sarz dinamosu tamamlayamamýþ sarz dinamosu 45 amperdi bizde opel vektra sarzdiþnamosu aldýk 95 amper uydurduk ayaklarýný farlarda düzeldi sislerde pek þýk yandý bu arada sisleri takarken araya bi tane far rolesi tak anahtar aþýrý ýsýnmaktan erimesin

aksekiav07

aksekiav07

sis farý için gerekli malzemeleri soruyorum

Yevgeni

Alıntı yapılan: aksekiav07 -  Eylül 26, 2011, 12:44:07

Röle olmazsa olmaz.
2 tanesi delici olsun (ortadakiler), diðer ikisi (yanlar) yayýcý tip olsun..

niva07

Hepsini tek düðmeye baðlatmayýn, ikiþer ikiþer baðlatýn.

hakanisik

ikiþer baðlatma fikri iyi ama araç dýþýna çýkacak kablo sayýsý artýyor. ben önlere bir, üste iki takým taktýrdým. 0-1-2 konumlu bir tofaþ far anahtarý ile röle baðlantýsý sonucu: ilk basmada önler, ikinci kademede önler+üstler (6 sý birden) yanýyor. böyle yaptýrýrsan tesisat ve anahtar kalabalýðýn olmaz, tavana tek bir kablo çýkmýþ olur. tabi iþinin ehli bir elektirik ustasýna git de yangýn çýkmasýn  ;D

isterseniz foto yükleyebilirim.

Niva'96-Corolla'09

Almanyalı

sana zahmet foto yüklesende diger arkadaþlara bi fikir fermesii acýsýndan iyi olur sanýrým teþekkürler

dora

Alıntı yapılan: aksekiav07 -  Eylül 26, 2011, 12:44:07

Yavuzunda bahsettiði üzere 2 adet röle,baðlantý ve geçirgenlik için diþi- erkek klemensler kablo kalýn olursa iyi olur enerji + uç aküden alýnmalý - uç (þase ) aracýn gövdesine saðlamca sabitlenmeli aksi takdirde yüke bindiði vakit sistem üzerine binen aþýrý akýmdan dolayý ýsýnmaya baþlar ve istenmeyen olaylar yaþanabilir.Ayrýca þarj dinamosunun kömürlerinide bir kontrol et þarj seviyesi iyi deðilse almanyalý nýn dediði gibi sýkýntý olabilir.
Niva 1041-firefly-Atlantis

hakanisik

Alıntı yapılan: almanyalý -  Eylül 26, 2011, 07:29:17
sana zahmet foto yüklesende diger arkadaþlara bi fikir fermesii acýsýndan iyi olur sanýrým teþekkürler

Niva'96-Corolla'09

hakanisik

arka tampon altýndaki sis farýný geri vites lambasýna baðlattým..
Niva'96-Corolla'09

MCC

arka tampon altýndaki sis uzaklaþma açýsýný düþürmüþ, kýsa zamanda arazide biryerlerde kalýr kanaatindeyim.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

hakanisik

henüz o kadar dik bir açýya girmedim ama olursa, takýmýn diðer lambasý yedekte duruyor :)
Niva'96-Corolla'09

Almanyalı

biz her zaman dik açýda geziyoruz arka tamponu iki üç sefer kopardýk sis lambasýný üst bagaja monte ettik rahatladýk abinin dediði gibi yaklaþma açýsýný düþürmüþ istersen kýrýlmadan yukarý alabilirsin saygýlar...