Normal mi ?

Başlatan Oguzhan_oto, Mayıs 22, 2011, 11:35:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Oguzhan_oto

Ýyi akþamlar öncelikle,bugün motor içini düzeltirken konjektörün yanýnda bir parça dikkatimi çekti.2 adet hava hortumu giriyor ve birde arkasýna fiþ giriyordu,yalnýz hortumlar parçanýn bir tarafýna girip diðer tarafýndakine giriyordu yani herhangibir yerden gelmiyor hortum baðlantýlarý,acaba doðrumu yoksa yanlýþ mý montajý ?

Ustalar ve dikkatini çekenlerin yardýmlarýný bekliyorum...:)
0538 986 82 80 Ankara/Çayyolu

wastiee

bir fotoðraf olsa fikir veren çýkan sanýyorum
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

Oguzhan_oto

Foto eklemede sorun var pc de manyetik valf deniliyor buna ?
0538 986 82 80 Ankara/Çayyolu

alerdem

Merhaba dostlar.Site yönetici arkadaþlar teknik konularda elerinden geleni yapýyorlar.Asýl bizim sorunumuz düþük model nivalarla ilgili olduðu için yeterince bilgi sahibi olsalarda parça temini konusunda yetersiz ve eksik kalmamýz sonucu .gerek yakýt tüketimi gerekse güç kayýplarý konusunda çaresiz kalýyoruz.<Özellikle küçük yerleþkede oturan bizler için.Aylarca parça aramama raðmen bulamadýðým için normal nivalara göre 3 katý gaz ve benzin yakarak bu keyfi yaþamaya çalýþýyorum.Yazýklar olsun iletiþim ve bana ulaþamayan teknoloji........

cenker

parca temini için nerelerle görüþtünüz ?

egryi iptal edin, subab ayarý yaptýrýn (lpgde asýrý ýsýnma soguma sonucu sýkýlaþýr, akabinde aractaki ve yakýttaki ferahlamayý hissedersiniz), kam taþýyýcý zinciri kontrol ettirin,
karburatöre delik delip lpg giriþi yaptýrýn gidip emisyon pulu veren bir yerde hava yakýt ayarý yaptýrýn, aþýrý yakýt sorununuz %30-40 azalacaktýr  ;)
divers do it deeper

niva07

Alıntı yapılan: cenker -  Haziran 09, 2011, 10:43:24
parca temini için nerelerle görüþtünüz ?

egryi iptal edin, subab ayarý yaptýrýn (lpgde asýrý ýsýnma soguma sonucu sýkýlaþýr, akabinde aractaki ve yakýttaki ferahlamayý hissedersiniz), kam taþýyýcý zinciri kontrol ettirin,
karburatöre delik delip lpg giriþi yaptýrýn gidip emisyon pulu veren bir yerde hava yakýt ayarý yaptýrýn, aþýrý yakýt sorununuz %30-40 azalacaktýr  ;)

Enjeksiyonlu / Sýralý sistem LPG bulunan araçlarda aþýrý yakýt sorunu sözkonusu olursa kontrol edilmesi gerekenler nedir ?

cenker

Alıntı yapılan: niva07 -  Haziran 09, 2011, 11:42:17
Enjeksiyonlu / Sýralý sistem LPG bulunan araçlarda aþýrý yakýt sorunu sözkonusu olursa kontrol edilmesi gerekenler nedir ?

önce motorun benzinde düzgün calýstýgýndan emin olun;

motor sýcaklýk sensörü
lambda sensörü
maf sensörü
termostat ve su devresi, genleþme haznesi degas kapagý.

su devresinde kacak sýzýntý olursa gerekli sývý basýncý olusmazsa su devresindeki sogutma suyunun sýcaklýgýnda osilasyon olur, bu osilasyon hem gaz devresini hemde aracýn enjeksiyon sistemini degiþken noktalarda calýstýrýr, yakýt artar.

akü voltajý 12.2 v altý ise buda tüketime etkisi olacak olaylara sebep olur ;)
divers do it deeper