1.6 mý 1.7 mi ?? Yardýmcý olursanýz sevinirim...

Başlatan eMre_vet, Mart 30, 2011, 10:04:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eMre_vet

Öncelikle merhabalar arkadaþlar...Aranýza yeni katýldým ve kalýcý olmak niyetindeyim. Yaklaþýk 2 haftadýr forumunuzu fýrsat buldukca takip etmeye çalýþýyorum...

Ýsmim eMre Düzcede ikamet ediyorum Veteriner Hekim'im...

Malumunuz meslegimiz geregi Binek araçlar genelde bize hitap etmiyor kaldiki böyle olmasa bile tercihimi binek araç yerine arazi taþýtlarýndan yana kullanma taraftarýyým
Önceleri keçi'lere karþý toplum yönlendirmesininde etkisiyle biraz mesafeliydim bu yuzden Land ve Jeep tarzý araçlar üzerine yogunlaþmýþtým ama NivaTR ve NivaTR'ye benzer birkaç forum'a denk geldikten sonra kendimi bu öngörü'den kurtarmayý baþardým sanýrým ki o araçlar bütçemide biraz zorlayacaktý NivaTR'yi takip ettigim sure boyunca kendime ait bi keçim olmasada keçiler hakkýnda biraz fikir sahibi oldum.

Forumlara baktým ama 1-1 bi karþýlaþtýrma gözüme çarpmadý.
Kýsa zaman içerisinde niva almak gibi bir niyetim var ama fiyat yelpazesi ve modifiye seçenegi son derece geniþ. sýnýrlý bir butceyle bu iþe girmek gibi bi zaruret içerisindeyim. 8.000 civarý bi mebla (ev ödemelerinden kendimi kurtarana kadar).
Aracý kullaným amacým köylere ulaþým saðlamak. Köy içi sokaklar hariç yollar ya asfalt kaplý oyle olmayan yerlerde en kötü ihtimalle stabilize. herhangi bir hard oFF-Road zorunluluðu yok arada fevri bir þekilde fotograf icin hafif arazi yaparým düþüncesindeyim...
Bu baðlamda 1.6 araçlar ve 1.7 araçlar arasýnda nasil bir karþýlaþtýrma yapýlabilir
Benim opsiyonlarim (ki bu fiyat aralýgýnda sýnýrlý)

1) 1.6 90-93 arasý Geneli temiz bakýmlý beni þimdilik sýrtýnda taþýmayý kabul edecek bir arac alýp kalan parayada 1-2 parça modifikasyon ile aracý dahada güvenilir bir hale getirmek. Zamanlada kalan modifikasyonlarý ufak ufak tamamlamak

2) 1.6 hafif modifiyeli bir arac almak (ki birinci seçenek daha çok aklýma yatýyor modifikasyonlari kendim yapar/yaptýrýrsam içim bir nebze daha rahat olur diye dusunuyorum)

3) 1.7 Temiz bir arac alarak modifikasyonlari daha sonraki bir zamana ertelemek...

Sizce mantiklý olan hangisi ve 1.6 ile 1.7 motorlar arasýnda performans açýsýndan farký beni piþman olmaya yönlendiricek kadar hissedilir bir farkmýdýr...

murat067

aramýza hoþgeldiniz.....
ustalar konu hakkýnda size daha ayrýntýlý bilgi verecektir lakin kendi açýmdan size þu örneði verebilirim ilk nivam ve 4x4 üm olan aracým 86 modeldi 1.6 motor 4 ileri olanlardan þuanda aydýnda bir arkadaþ almýþ þimdiki aracým 1.7 95 model niva ikisi arasýnda baya bir fark var....
bence maksadýnýz offroad deilse temiz 1.7 bir araç almanýz sýtandart ok 144 lastikle sizin iþinizi çok güzel görür  yýpranmamýþ temiz 1.7 motor ;) sýtandart bir araç armanýzý tavsiye ediyorum saygýlar :) :)
niva kaçamak aþka benzer...

Harun

aramýza hoþgeldiniz,
nacizane tavsiyem þudur ki;bütçenizin elverdiði ölçüde yüksek modelli bir araç bakýnýn.
off-road gibi bir niyetiniz yok ise modifiye için para ayýrmayý boþverin,tüm imkanlarý yüksek model araç için seferber edin.
bir de mümkünse seceresi,geçmiþi bilinen araç bakýn,yani þantiye/þirket geçmiþi olmasýn.

cenker

bütçenin el verdiði kaportasý en düzgün modeli satýn al
þantiye taþ ocaklarýnda kullanýlmýþ yeni model ama görüntüde diri gercekte ölü çok araç var.
kaporta açýsýnda en düzgün isçilik ve kalitede olan eski kasa 93-94-95-96 model tavsiye ederim
divers do it deeper

MCC

Aynen katýlýyorum, bir takým OK 144 atarsýnýz üzerine, bahsettiðiniz her iþinizi çok rahat görürsünüz.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

sekyad

merhaba emre ben de manisadan mehmet senin meslektaþýným.serbast klinik yapýyorum.ben de 2000 niva var.sen de düþünüyormuþsun ama tavsiyem imkanýn varsa o km niva al rahat et.05354342695
MEHMET ÖRS-MANÝSA-NÝVA 2000

afacan899

bende diðer arkadaslara katýlýyorum kaportasý düzgün çürük olmayan özellkle taban ve motor kýsmýnda olmamasý lazým yoksa toparlamasý sizi yýpratacaktýr..bu yüzden yeni bir lada niva kullanýcýsý olaraktan niva için güzel seyler düþünmesinizi isterim niva hiç bir zaman kötü araba olmamýþtýr sadece gücünün yettði kadar savasýr ve baþarýya ulaþýr kimi zamanda sizi öyle bir þaþýrtýrki ona aþýk olur vaz geçmezsiniz kimi zamanda nadiren üzrer ama hatasýný telafi etmesi uygun olduðu içn bu sefer ona kýzamayacaksýnýz...ve niva ile dostluðnuz böyle uzayýp gider...çünkü bende niva mý çok seviyorum...o olmadan ne çamurun tadý çkýyor nede arazýnin zor yollarý...niva baskadýr ben böyle mutlu olurum niva ile..

giosué

Alıntı yapılan: afacan899 -  Mart 31, 2011, 05:31:18
bende diðer arkadaslara katýlýyorum kaportasý düzgün çürük olmayan özellkle taban ve motor kýsmýnda olmamasý lazým yoksa toparlamasý sizi yýpratacaktýr..bu yüzden yeni bir lada niva kullanýcýsý olaraktan niva için güzel seyler düþünmesinizi isterim niva hiç bir zaman kötü araba olmamýþtýr sadece gücünün yettði kadar savasýr ve baþarýya ulaþýr kimi zamanda sizi öyle bir þaþýrtýrki ona aþýk olur vaz geçmezsiniz kimi zamanda nadiren üzrer ama hatasýný telafi etmesi uygun olduðu içn bu sefer ona kýzamayacaksýnýz...ve niva ile dostluðnuz böyle uzayýp gider...çünkü bende niva mý çok seviyorum...o olmadan ne çamurun tadý çkýyor nede arazýnin zor yollarý...niva baskadýr ben böyle mutlu olurum niva ile..
Güzel yazmýþsýn afacan899 kardeþ  :)

Veteriner arkadaþým kolay gelsin valla bende senin gibi arar dururum temiz ve ucuz niva ama öyle biþey ütopik biþeymiþ meðer. Gerçekten zor temiz bulmak 8000 tl civarý 1.7 kasa olanýndan o fiyatlara ancak temiz düþük model 1,6 bulabilirsin þansýn varsa. Bulabilirsen tek tük galerilerde temiz satýyolar 1,6 8000 civarý ama 1,7 kasa enaz 10.000 civarý 1 yýldýr arýyorum bende

eMre_vet

Yorumlarınız için teşekkur ederim arkadaşlar.
Bu arada bir ilan hakkında bilginiz olup olmadıgını merak ediyorum ilanda ki araçta NivaTR sticker'i oldugu için bekli geçmişi konusunda bilginiz veya fikriniz vardır diye ümit ediyorum...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-lada-sifirdan-farksiz-full-bakimli-lada-niva-42699342/detay

Aracı bilen arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa sevinirim...

Birde bu araç konusunda fikriniz nedir.Fiyat duşuk ama bu bana ayırdıgım paranın kalanıyla tamiratlarını yapma firsatı verir (ki 2.000 tl civarında bir mebla yeterli olrmu olmazmı pek parca ve işçililk fiyatlarına hakim değilim...)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-lada-motor-sifir-yapildi-herhangi-bir-masrafi-yada-arizasi-yoktur-44463135/detay

afacan899

BEN HERKEZÝZ NÝVA HAKKINDA BÝLÝNÇLÝ DOÐRU ÞEYLER BÝLMESÝNÝ ÝSTÝYORUM ÇÜNKÜ NÝVA KENDÝ GÜCÜNDE ÇOÐU ARAÇLARA CEVAP VEREBÝLECEK ARAZÝ CANAVARIDIR KULLANA BÝLENE NÝVA YI SEVÝYORUM

dora

Alıntı yapılan: afacan899 -  Nisan 01, 2011, 09:16:31
BEN HERKEZÝZ NÝVA HAKKINDA BÝLÝNÇLÝ DOÐRU ÞEYLER BÝLMESÝNÝ ÝSTÝYORUM ÇÜNKÜ NÝVA KENDÝ GÜCÜNDE ÇOÐU ARAÇLARA CEVAP VEREBÝLECEK ARAZÝ CANAVARIDIR KULLANA BÝLENE NÝVA YI SEVÝYORUM

Katýlýyorum.
Niva 1041-firefly-Atlantis

NivaTANK

Bende 1.6 var, þu an memnunum, arazi için 1.6 motor hiçte fena sayýlmaz, önemli olan aracýn temizliði, temiz bir araçsa düþük modelde olsa alýnabilir.
Niva is not a offroad truck, it is a Russian TANK