Otomatik cam motoru ???

Başlatan alitutuncu, Mart 30, 2011, 07:08:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alitutuncu

Arkadaþlar merhaba,
bugün nivamýn kaporta ve boya iþleri için bütün camlarý söküldü. o anda aklýma birden otomatik cam fikri geldi. içinizden bunu deneyen yada gören var mý ?
taktýrmaya deðer mi ? kullanýþlý mý? randýman alýnabiliyor mu ? ve eðer ok diyorsanýz hangi arabanýn cam motorlarý nivaya ( 97 model benimki ) uyar ? sizce yaptýrmalý mýyým ? lütfen bana fikir olarak yardýmcý olun.
Lada AVNÝ 1997 / memleket AYDIN ikamet KARS

Yevgeni

Klasik hali kalsýn derim.
Bir keresinde GFP'nin cam motoru sigortasý attý, yerini bulamadýk. Co-pilot namzeti olarak cam yarý açýk Ýstanbul'a kadar yedim rüzgarý.
Islanma, vs gibi durumlarda pörtleme ihtimali mevcut. Halihazýrdaki sistemde en fazla kol diþ sýyýrýr, onu da penseyle çevirirsin..

Harun

bence de en güzeli kol gücüyle çalýþan orjinal hali.
bozmayýn derim ;D

soyuz niva

reklaam bakýn adamlar mekiðe yapýþtýrmýþ ama manual kol ile camý kapatýyolar

optimum gereklilik:)

http://www.youtube.com/watch?v=XiRSrIeyaNs

BAHADIR

Bende otomatik cam istedim ve Kaner'e sordum. Yanýt  þu oldu: "Arazide bozulunca ne yapacaksýn?". Araçlarý suya sokup çýkarýyoruz, kesin bozulacak ve Yavuz'un baþýna gelen benim baþýmada gelecek. Hala otomatik cam istiyorum ama deneyim sahibi arkadaþlarýmýzýn sözünü dinlemek gerekli diye düþünüp vazgeçiyorum.

alitutuncu

karar vermek gerçekten zor, sanýrým deneyimli arkadaþlara kulak vermek lazým.
Lada AVNÝ 1997 / memleket AYDIN ikamet KARS

BAHADIR

Otomatik camdan vazgeçilebilir ama uzaktan kumandalý merkezi kilit çok büyük kolaylýk. Ayrýca merkezi kilit sistemlerinin su geçirmez olanlarý var. Ben merkezi kilit taktýrdýktan sonra cidden rahat ettim.

wastiee

dursun usta / reis28 'in elektrikçisi doblo tarzý araçlarýn motorunu ve mekanizmasýný monte ediyordu. Direkt uymasa da uydurulabiliyor sanýrým
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

k. yusuf

benim kermite yaptým gayet de performanslý ve kolaylýk oldu. 2 adet tofaþ arka cam kanalý alýyorsunuz. 2 tane tofaþ cam motoru çýkma. 6 metre de tel alýndý mý gayet güzel oluyor. benim alarma entegre röle sistemi yaptým bir de kapýlarý kilitleyince otomatik kapanýyor camlar.  ortalama 150- 200 tl masrafý olur

hazýr cam kaldýrma setlerini hiç denemeyin direkt çöpe atarsýnýz. en ideal yol budur

BAHADIR

Suya girip çýkýnca sorun yaratmýyor mu? Otomatik cam büyük kolaylýk yoksa.

k. yusuf

motor konumu gereði baya bir yukarýda kalýyor kapý açma kolu civarýnda. o kadar suyu yiyince zaten biz de bozuluyoruz :D

BAHADIR

Kaner Ustaya otomatik cam konusunu sormuþtum, hazýr merkezi kilit yapýlýrken yaptýrayým diye ama araçlar suya girip çýkýyor, zor þartlarda kullanýlýyor, korozyona baðlý bozulur sýkýntý çekersin demiþti. Siz yaptýralý ne kadar oldu?

k. yusuf

8 aydýr kullanýyorum hiç sýkýntý yaþamadým. hatta cam kaldýrma elektroniklerim de kapý içlerinde.   elektrikçi olduðum için malzemenin nasýl korunacaðýný biliyorum. araç içerisindeki elekonik parçalarý 2 gün suda býrakýrým çýkartýr takarým :) 

sekyad

ben de camlarý otomatiðe çevirdim ayrýca uzaktan kumandalý merkezi kilit de yaptýrdým inþallah randýman alýrým deniycez bakalým.ustayý zorla ikna ettim tofaþ cam motorunu uydurdu.
MEHMET ÖRS-MANÝSA-NÝVA 2000

niva07

Elektrikli camý takalý en az 2 yýl oldu. Bu süre içinde çok baþ aðrýttý. Ama ben zamansýzlýktan ötürü ne takýlan malzemenin kalitesini gözümle gördüm, ne de yapýlan iþçiliði gördüm. Deneyimlerin sonucu olarak diyebilirim ki, bize çin malýný kötü bir iþçilikle takmýþlar, sonuç hüsran. Kaliteli malzeme ve iyi iþçilikle sorun çýkartmayacaðýný düþünüyorum.