Lada 4x4 yolcu taþýma kapasitesi

Başlatan giosué, Ocak 25, 2011, 07:03:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

giosué

Selamlar,sitenizde yeniyim ancak niva alma aþamasýndayým. Bu özel araçla ilgili epeydir bilgi toplamaya çalýþýyorum gezenbilirden ve buradan.Daha önce defender bakýyordum ancak niva ön plana çýktý fiyat performans açýsýndan .1,7 li kasa yý düþünüyorum 1994 1995 üstü 2000 arasý. Birkaç kere yakýndan görme fýrsatý buldum yeni kasalý olaný, ufak bekliyordum ancak bana bayaðý bir iri kýyým geldi ok 144 lerle de benim için ideal yükseklikliði vardý.Bayaðý heyecan yaptým görünce tamam bu dedim iþte ;) ne biliyim sadece araç sonuçta tabi ama hisler beslemek bir araca saçma gelebilir bazen ýnsanlara ama nivaya defendera duyulan bu sevgi onlarýn karakterinde insana hissettirdiði hisleri anlayacaksýnýzdýr niva severler olarak.

Bu iþin manevi yönü tabikide  bu þekilde anlatmam niye niva almak istiyosunuz sorularýna maruz kalmamak içindi :D

Teknik kýsma gelirsek siz deðerli kullanýcýlarýn tecrübeleri benim için önemli

Nivayla ilgi teknik olarak bilmek istediðim çoðu seyi öðrendim, birkaç þeyi özel olarak merak ettim

-Nivaya rahat rahat kaç kiþi binebilir toplam da (ortalama 80 kglik insanlar)

-Sýkýþ sýkýþ, suyunu çýkararak, camlara yapýþarak kaçkiþi binebilir

-Arka koltuðu çok merak ediyorum yan yana 3-4 kiþi sýkýþýk olarak ta olsa sýðýlýyormu

-Birde sýcak bölgelerde niva kullananlar antalya vb gerçekten idare ediliyormu camlar vs açýkken uzun yollarda kýsa yollarda dolu olsa bile araç

buarada öyle konfor düþkünü falan bir yapým arkadaþ grubum yok yani son derece yurdum insaný konfor alýþkanlýðýmýz var minibüs tepelerinde geçti okul yýllarýmýz iþ hayatýmýz geçiyor halen ayný

sorma sebebim
ailemden de orta yaþ üzeri insanlarla biyerlere gidersem çok daralmasýnlar içerde sýkýþ sýkýþ sýcaklarda lakin onlarda yurdum ailesi kanaatkar zorluk katsayýsý yüksek ebeveynlerdir

çok çok uzun oldu özür dilerim teþekkür ederim

vehbi

öncelikle hoþ geldiniz (ben çok eskiymiþim gibi oldu  :)
solda kolay olsun diye kiþisel bilgilerniz olursa kolay olur..

kararýnýz hayýrlýdýr bence, niye satýnalmanýz gerektiði konusuna gelince ; bu forumda niva sahibi olanalrýn % 99 unun cvbý  sevgidir, aðaca , kuþa duyulan sevgiden de farký yoktur.. o yüzden gerekçenzide bir beis soz konusu deðildir..

niavaya yanlýþ hatýrlmaýyorsam 400 kg dan fazla yüklenilmesi sakýncalýdýr.  öyle okduðumu hatýrlýyorum.. yazýn sýcak, kýþýn sýcak olacaðý kesindir.. :)
zannýmca orta yaþ üzeri, arka koltuk sahipleri için de çok uygun deðildir..
ilave deðinmemiþsiniz gürültüsü biraz vardýr...
slmlar

"free as a bird"

Harun

aramýza hoþgeldiniz öncelikle...

ben dahil,bu siteye üye hemen hemen her nivacýnýn aracýna beslediði hisler vardýr ;D

kýsaca fikir beyan etmek gerekirse;

niva iki kapýdýr ve arka camlar açýlmaz (sürgülü modeller ile modifiye edilmeyen standart araç camýndan bahsediyorum),arkaya inmek binmek zor olabilir,misal benim annem ve babam zar zor inip binerler :D

umarým gönlünüze göre olaný alýp binmek nasip olur...

STI Performance

Hoþ geldiniz.Nivaya normal boyutlarda sýkýþ týkýþ en fazla ön koltuða 2 kiþi oturursa :) 6 kiþi binersiniz.(denenmiþtir :))Rahat rahat 4 kiþi binersiniz.Arka koltuða maximum 3.Küçük görünüyor ama içi baya geniþ boyutlarýna göre.Ferahtýrda ayrýca.Ýddeal daðýlým 4 yetiþkin ,olursa birde çocuk olur :)Kalabalýksanýz biraz küçüklüðünden þikayet edebilirsiniz ilerde.Ama amaç arkadaþlarla dað bayýr gezmekse sýkýntý yok.

400 kilo bi limiti olabilir ama bi ara þehirler arasý yolda yabancý plaka bi nivaya rastlamýþtým.Gürcistan  taraflarýndandý galiba.Aracýn içi full dolu tavan bagajý full dolu aracýn arkasý yerde burun havada o vaziyette arkasýnda birde römork vardý :)

BAHADIR

Alıntı yapılan: STI Performance -  Ocak 25, 2011, 09:21:36
400 kilo bi limiti olabilir ama bi ara þehirler arasý yolda yabancý plaka bi nivaya rastlamýþtým.Gürcistan  taraflarýndandý galiba.Aracýn içi full dolu tavan bagajý full dolu aracýn arkasý yerde burun havada o vaziyette arkasýnda birde römork vardý :)

Deliyle deli olmamak lazým tabii. ;D

giosué

Yorumlar için saðolun,Niva kullaným kitapçýðýnda geniþliði 1400 mm geçiyor þaþýrdým ufak sýnýf arabalarýn bile baktým uno mesela 1562 mm bir yanlýþlýk yoksa niva daha geniþ deðilmidir yahu uno'dan da birde eski kasayla yeni kasa  niva arasýnda boyut farký varmýdýr ?

giosué

Selamlar nivacý abilerim yeni baþlýk açmaktansa konuyu hortlatýyým dedim

niva kullaným kitapçýðýnda ayrýntýlý incelememe raðmen rastlayamadým sizlere soriyim dedim.

Bu çocuklarýn arka koltuk geniþliðini cm, mm cinsinden kesin tam boyutunu paylaþabilirseniz çok makbule geçer saðolun. 

emre_ozk

Arka koltuk eski 95 altý modellerde daha geniþti galiba yada bana öyle geliyor.
en yakýn zamanda ölçüp yazarým.
biz 3 kardeþiz ben 100 kardeþlerimin biri 115 diðeride 105 kg bir þekilde nivanýn arka koltuðuna oturuyoruz.  ;D  ;D
Emre özkaradeniz
Ýzmit

giosué

;D ;D Maþallah geniþ o zaman bu niva yav baya Emre kardeþ

Ýzmitte yaþýyosun galiba yolun buralara düþerse müsait bi zamanýnda senýn nivaya bi bakarýz içinden dýþýndan

emre_ozk

Alıntı yapılan: giosué -  Ekim 10, 2011, 08:32:12
;D ;D Maþallah geniþ o zaman bu niva yav baya Emre kardeþ

Ýzmitte yaþýyosun galiba yolun buralara düþerse müsait bi zamanýnda senýn nivaya bi bakarýz içinden dýþýndan
Evet izmit baþiskeledeyim
kartepe tarafýna her kýþ gitmek için niyetleniyorum ama bir türlü gidemiyorum. Nasipse bu kýþ gelirsem uðrarým.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

giosué

Kýþýn sezon baþlýyýnca kayak için falan gelirsen bir sürü tanýdýk malzeme tedarýk ediceðin yer var burda
siteden bile gelmek istediðini çýtlatýrsan karþýlanýrsýn bi þekilde tarifle selamla samimiyetle yardýmcý olurlar özel ilgilenirler saðolsun arkadaþlar, kamp yapmak falan istersen de dünyanýn yeri var zaten

NivaTANK

Kaç kiþi biner sorusuna biz 6 kiþi biniyoruz çoðunlukla arazidey çýkarken biraz arkasý sýkýþýk oluyor ama olsun  ;D
Niva is not a offroad truck, it is a Russian TANK

ati

hocam biara gerçekten 7 kiþi bindik  :D 3 kiþi öne 3 kiþi arkaya 1 kiþi bagaja ama idal 3-4 saygýlar :))

mehmet22

nivanýn arkasý arka teker camurluklarýndan dolayý  normale göre dar ..arkasý icin en idaeli 2 kiþi benim görüþüm ama sýkýþýnca doldur gitsin ??? ???
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN