Ankara Tayfasý Buluþmasý - Mühye

Başlatan impeesa, Kasım 12, 2010, 02:23:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

impeesa

Alt baþlýklarda Ankara ve Çevresi olmadýðýndan kelli buradan yayýn yapayým dedim. :)

Mka.Mka , wastiee, Hürkan_06 ve impeesa buluþtular. Çay çorba içip sohbet ederken Mka.Mka'yý þeytan dürttü :) akþam 9 gibi 3 keçi çýktýk yola. wastiee'nin elektrik probleminden dolayý Keçilerden birini istirahate býrakýp 2 Keçi devam ettik. Bir kaç saat çamurda oynayýp döndük. iyide oldu :)
"Nivan varsa yolun var!"

impeesa

"Nivan varsa yolun var!"

impeesa

"Nivan varsa yolun var!"

impeesa

Karakaçan toplandýktan sonra ilk arazi performansýný sergiliyor.
"Nivan varsa yolun var!"

impeesa

"Nivan varsa yolun var!"

impeesa

Karakaçaný biraz esnettik. Lastiði Kupadan ayýrdýk :)
"Nivan varsa yolun var!"

impeesa

Keçilerin kardeþliði ve Ankara Tayfasý ;)
"Nivan varsa yolun var!"

impeesa

"Nivan varsa yolun var!"

mka.mka

:) Ýyikide dürtmüþ þeytan  çok keyifli bi akþamdý ;)

Yevgeni

Alıntı yapılan: impeesa -  Kasım 12, 2010, 02:23:14
Alt baþlýklarda Ankara ve Çevresi olmadýðýndan kelli buradan yayýn yapayým dedim. :)

Bu ilk gezi ile birlikte artýk var Ankara alt bölümü..

Yevgeni

Bu arada gece, cigaralý kameraman þahane duman efekti veriyor..

mka.mka

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Kasım 12, 2010, 02:58:05
Bu arada gece, cigaralý kameraman þahane duman efekti veriyor..

Sisdir o sis :p :D Hakaten orjinal bi kare olmuþ :)

wastiee

valla buluþma güzeldi bir de benim niva kafayý yedirtmeseydi bana. yine kardeþlerinin yanýnda bozuldu ama yalnýzken deðil bu da iyi:) sabah ödünç akü aldým arkadaþtan, götürdüm. alternatörün bilyasý deðiþirken çýkaramayýnca taþlamýþ usta (ya da eski bir deðiþimde de olabilir belli deðil orasý), taþlanýrken konjüktör'e baðlanan bakýr halkalara giden plastik kýlýf yýrtýlmýþ hafif, plastik kýlýfýn içinden de alternatör sargýsýnýn ucu geçiyor; muhtemelen geçen gün bilyasýný deðiþtirirken iyice açtýk oradaki kesik kablonun arasýný ama farketmedik (ya da belki biz yýrttýk get taþýyla bilyayý çýkarmak için keserken) ; böyle bir durumda arabanýn þarj ýþýðý yanmýyormuþ.

öðrendiðimiz þey þu: þarj ýþýðýnýn saðlam ve çalýþýr olduðunu biliyor olsanýz bile, alternatörü söküp takarsanýz yola çýkmadan önce bi voltmetreyle kontrol etmek gerekiyor voltaj deðiþiyor mu gaza bastýkça diye. þarj ýþýðý "alternatör saðlamsa ama dönmüyorsa" yanýyor, her þarj etmediðinde yanacak diye bir þey yok.

ikinci öðrendiðimiz þey de 75 amperlik akü alternatörsüz 2 gün / 50km götürüyor arabayý :)
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

mka.mka

Alıntı yapılan: wastiee -  Kasım 12, 2010, 03:45:28
valla buluþma güzeldi bir de benim niva kafayý yedirtmeseydi bana. yine kardeþlerinin yanýnda bozuldu ama yalnýzken deðil bu da iyi:) sabah ödünç akü aldým arkadaþtan, götürdüm. alternatörün bilyasý deðiþirken çýkaramayýnca taþlamýþ usta (ya da eski bir deðiþimde de olabilir belli deðil orasý), taþlanýrken konjüktör'e baðlanan bakýr halkalara giden plastik kýlýf yýrtýlmýþ hafif, plastik kýlýfýn içinden de alternatör sargýsýnýn ucu geçiyor; muhtemelen geçen gün bilyasýný deðiþtirirken iyice açtýk oradaki kesik kablonun arasýný ama farketmedik (ya da belki biz yýrttýk get taþýyla bilyayý çýkarmak için keserken) ; böyle bir durumda arabanýn þarj ýþýðý yanmýyormuþ.

öðrendiðimiz þey þu: þarj ýþýðýnýn saðlam ve çalýþýr olduðunu biliyor olsanýz bile, alternatörü söküp takarsanýz yola çýkmadan önce bi voltmetreyle kontrol etmek gerekiyor voltaj deðiþiyor mu gaza bastýkça diye. þarj ýþýðý "alternatör saðlamsa ama dönmüyorsa" yanýyor, her þarj etmediðinde yanacak diye bir þey yok.

ikinci öðrendiðimiz þey de 75 amperlik akü alternatörsüz 2 gün / 50km götürüyor arabayý :)
... ve her 10 dk lik þarjla 2,5-3 km :D Peki ne yaptýn deðiþtirdinmi alternatörü

MuZiP_06

Kerem sorunu bulmana sevindim.Yakýnda sana bi Lada servisi acarýz gibi ne dersin bizlere ofroad araçlarý tasarlar ve tamir edersin :).Misal ben bir araç alýcam (insallah yakýnda )sýrf 6 ay benden kazanýrsýn :) sonra elbet yeni ladacý arkadaslarýmýz gelir :).
Bu arada umut arabanýn debryaj balatasý nasýl biraz sanýrsam galiba , kesin garanti , zorladým   :-\  umarým bi sorun cýkmamýþtýr.                                                               Mesut abi senin araç çok basarýlýydý yukseltilmediði halde ustun basarý gösterdi.
Umut senle o çýktýgýmýz tepeyi fotoðraflamalýydýk mutiþ bir týrmanýþ oldu.Nasuh mahruki görse imrenirdi evelallah  :D
En kýsa zamanda bana guzel bir keçi yapmalýyýz...Beðen diðim birkaç lada resmi koymaya calýsýcam bakalým beðenecekmisiniz?[/URL]

Uploaded with ImageShack.us[/img]
[/URL]

[/URL]

Uploaded with ImageShack.us[/img][/URL]