Kara Boga ZJ Yapýlan Ýþlemler

Başlatan kenancaglayan26, Eylül 08, 2010, 10:06:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kenancaglayan26

Arkadaþlar burada yaptýgým bazý modifiye iþlemlerini degiþiklikleri ekledigimiz malzemeleri sizinle paylaþmak istedim hemde yaptýgým herþeyi burda toplarým diye düþündüm aracý aldýktan sonra
ilk iþimiz altý üstü motoru þanzumaný kople elden gecirdik bircok parcayý degiþtirdik þanzumanýn kople balatalarý diskleri kýsacasý tamir takýmlarý degiþti þanzuman takozu degiþti motor takozlarý filitreler bujile buji koplolarý balatalar vs vs ...
Nivadaki telsiz takýldý
Kople detaylý temizlik yapýldý
Kople ön cam dahil amerikan cizilmez cam filmi yapýldý
Teyip degiþtirildi
2 inc yükseltme yapýldý
235/75/15 Pirelli Scorpion ATR lastik takýldý(5cm ekstra yükseklik sagladýk)
Dýþtan ufaktefek olan bazý ezik cizikler yapýlýp tavan haric kople boyandý
þimdilik bukadar yapýlanlar.

RESÝMLER...
... YOL OLSADA OLUR OLMASADA ...

kenancaglayan26

kenancaglayan26

kenancaglayan26

kenancaglayan26

Liberator42

Güle güle binin.Bizler için bu aracýn arazi performansýný niva ile karþýlaþtýrýsanýz çok aydýnlatýcý olacaktýr diye düþünüyorum.Tabii ki konfor olarak niva ile mukayese edilemez ancak arazide ne kadar etkin olduðu deðerlendirilmeli.Aslýnda ben de 91 nivamý 95-96 model XJ kasa ile deðiþtirmeyi düþünüyorum ancak  kararsýzým.Öyle bir aracý ayný performansý gösterse bile niva kadar rahat kullanamam diye düþünüyürum.Malum bizim keçiler hem çok saðlam hem de parçalarý ucuz.Bir cherokee ile insan ne kadar olsa engele girerken tedirginlik yaþar.Yorumlarýnýz bekliyorum.Ýyi bayramlar.

Liberator42

Bu arada XJ'nin artý ve eksilerini deðerlendirecek arkadaþlar varsa  çok mutlu olurum.Ciddi ciddi Yýlbaþýndan sonra bütçemi ayarlayýp Niva'yý XJ 'ye terfi ettirmeyi düþünüyorum.

kenancaglayan26

ben bir bucuk senedir niva kullanýyorum off road a dair herþeyi nivadan ögrendim ama belli bir yere kadar daha sonralarý niva kesmez oldu bizim gurupta bir abimizde zj kasa 93 model cherokee vardý ve o araca heyran kalmýþtým bizle heryere geliyordu ve hic arza yapmadý bisse bircok yerde zorlamadan dolayý nivalarýn mutlaka biryerlerini kýrýyorduk örnek vereyim cok dik bir kaya týrmanýþýnda ben nivanýn ön aksýný kýrdým daha sonra ayný yerde ön þanzumanýn kulaklarý koptu yine baþka birgün ayný yerde arka defransiyeli yedim ve pes ettim orayý cýkamadým ki diger nivalar hic denemedi cheroke ise ayný yerde patinaj bile etmeden yarým gazla cýktý buna benzer bircok örnek var ve kararýmý verdim nivamý satýp cherokeyi aldým þuan cok memnunum her þekildede kýyarým gözünün yaþýna bakmam...xj hakkýnda cok bilgim yok ama off road amaclý kullanýma daha uygun diyorlar...

reis28

Araclarýn arazide kulaným amacýna göre degiþir kaya ve sert zeminde nivayý standart lastik ve farklý ayna mahruti oranlarýnda kullanýrsan oralarýda kýrýlmadan gecer lakin camur ve dar orman sahalarýnda niva þerokilerden kat kat daha baþarýlýdýr kum zeminde güclü motoru ve geniþ lastikleriyle þeroki nivdan kat kat üstündür niva kumda cok baþarýlý degil
DURSUN USTA 05364629668

kenancaglayan26

Sayýn ustam dogru yasmýþsýn teþekkürler ama biz araclarýmýzý her ortama göre ayrý ayrý yapamayýz yola cýktýgýmýz zaman asfalttada gidiyoruz hemen dönüyoruz camura giri yoruz birazdaha gidiyoruz kayaya cýkýyoruz ve ordan sahile iniyoruz kuma cýkýyoruz veya orman icinde yol olmayan yerlerde giderken cok dik rampalar denk geliyor cheroke cýkýyor ama malesef nivalarýn gücü yetmedigi icin bayýlýp kalýyorduk biliyorsun birsürü iþlem yaptýk nivaya daha iyi olsun diye güclendirdik bu seferde gücten dolayý zorlayýnca sagýný solunu kýrmaya baþladý heeee sakýn yanlýþ anlaþýlmasýn ladayý kötülüyorum gibi olmasýn ben herþeyi nivadan ögrendim benim demek istedigim saglamlýk ve güc yoksa niva bircok ortamda cogu arazi araclarýna parmak ýsýrtýr.
SAYGILAR...

hakanbusa

ALLAH Kaza bela vermesin ama, ne kadar chreokee ci arkadaþým varsa(6 adet), benim geldiðim yerlere ancak yürüyerek geliyorlar. Ustamýn da dediði gibi sadece benim gözümde kumda ve otobanda iyi gerisi sýkýntýlý. Becce bile jimny kullanýyor. Ufak olmasýndan dolayý. Tabi tercih meselesidir. Gezi amaçlý çok uygun bir araç ama hard offroad için baþa bela.

Mudanyalý

Selam Arkadaþlar,

Ýlk önce Kenan Kardeþime Hayýrlý ve uðurlu olsun dileklerimi sunarým..Niva'dan sonra merdivenleri çýkmak yerine direk asansörle son kat yapmýþ.. ;D

uzunca bir süredir forumdan uzaktým ve yazmamaktaydým..fakat dayanamadým..

evet,direk son kat..

5.2  V8 bir ZJ,uygun bir takým lastik'le (-ki Kenan kardeþ,o lastikler iþ yapmaz),
mümkün ise sadece 4 adet MT ve arkaya %100 kilit...

Araba anadan doðma off-road..güç fazlasýyla onda,þaseli,ön aks sabit..daha varmý yazýlacak orjinal off-road'a uygunluk..?

elektronik aksama bi þey diyemem,þans iþi ama,
sonrasýnda,tarif edilen makinayý lütfen baþka araçlarla karþýlaþtýrmayalým..ayýp olur..

Allah,Hepimizi malý ile kývandýrsýn..Güle Güle kullanalým..
Yol dediðin doðru vara,
Er dediðin alçaktan baka.

Yevgeni

Tek dezavantajý aðýrlýðý olur bu V8'in.
Belki bir de uzun aks aralýðý ki, bunu da makul yükseltme ve lastik ebadýyla telafi etmek mümkün.

Misal aþaðýdaki gibi..

kenancaglayan26

Arkadaþlar yorumlar icin hepinize teþekkür ederim.Arac þuan hard off road yapacak durumda degil biraz para ve zaman lazým bakalým yapacaz biþeyler heralde uzun bir süre zj ile beraberiz belki 3 belki 5 sene hayýrlýsý bakalým...
SAYGILAR...

STI Performance

Alıntı yapılan: kenancaglayan26 -  Eylül 21, 2010, 11:59:06
Arkadaþlar yorumlar icin hepinize teþekkür ederim.Arac þuan hard off road yapacak durumda degil biraz para ve zaman lazým bakalým yapacaz biþeyler heralde uzun bir süre zj ile beraberiz belki 3 belki 5 sene hayýrlýsý bakalým...
SAYGILAR...
Hayýrlý olsun...zj ler baya iyiler...nivanýzda baya hoþtu..dediðiniz gibi bi zorlamak korkmak var bide arkana yaslanýp týrmanmak var...bu bakýmdan cherokee ler iyiler..bendde merak saldým Trabzonda bir tane var tam teçhizat.edinmek lazým bir tane...aracýn maliyeti nasýl acaba?çok yaktýðýný biliyoruz tabi...onun dýþýnda kitlerin fiyatlarý servisi þusu busu nasýl?baþ edilir derecedemi acaba???insan niva almaya korkmuyor ama bunu almaya korkuyor...