Bisikletle TAHTALI 2365 mt EXPEDISYONU (15 yýl sonra yeniden)

Başlatan MOUNTAINBIKER, Temmuz 14, 2010, 09:04:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MOUNTAINBIKER

;D
SELAMLAR HERKESE!
BU GUN O IS TAMAM.....(15 yil sonra yeniden)=(baslikta bir cikmamis!)
yani
antalya dan sabah 05 30 hareket ile camyuva teleferik istasyon yolu girisine varis 07 35 yaklasik 60 km oradan yukari alt istasyona cikis sohbet tanisma ile cok hos dostlar kazanmis olduk,hepsine tesekkur ederim buradan da.2365 mt TAHTALI ZIRVE ye 5 sene sonra tekrar cikmanin heyecan ve mutlulugu ayri...
hem yeni haliyle modern haliyle orayi gormenin zevki ayri.hakikaten tavsiye ederim.muthis guzel bir manzara,hos muzik,hos servis....daha once ki negatif dusuncemden dolayi uzuldum kendi kendime...
neyse 11 35 gibi insanlarin saskin ve merakli bakislari altinda zirveden bisikletle inmek icin hareket ettim.buyuk bir heves ile.ilk 500-600 mt lik bir yerde cok zorda olsa bisiklet islevini gordu ama...
sonra  asil eglence basladi taaaki CUKURYAYLA patikasina ulasana kadar.hevesim kursagimda kaldi...inmesine indim ama tabiiki bisiklet benim ustumde olarak o kisimi gectik gerisi kolay dedigim gibi.cukuryaylaya varisim 14 00 i buldu.orada ki ev sahibleriyle sohbet ettim ,bir de ogrendim ki gecen haftasonu yagli gures festivali yapilmis burada,bes altibin kisi gitmis oraya,bunedenle de yolu duzeltmisler.yol uzerinde eski dostum sevgili ALI KOSE amca ve esine de konuk oldum,yillar sonra,ozlem giderdik..bu amca civardaki yaylalarin cesme ve yalaklarini yapan usta o nedenle cok seviliyor..allah uzuun omur versin..evi cok sessiz ve guzel manzarali bir yerde.
uzatmayalim,17 00 da kemer e vardim,uzuuun ve hizli bir inisten sonra.2365 den sifir deniz seviyesine varis ,herkese nasip olmayan bir uzun inis...
eve kapidan giris ise 1945 ibuldu....130 km ye yakin bir yol sabahin korunden beri suren pedal cevirme fasli...
ohhh b istirahati hakkettim...

resimler mi ?

yakinda

NOT:
ESKI GUNLERI YAD ETTIM,NIVALI-NIVASIZ CUKURYAYLA-BELEN GUNLERINI.MERAKLISINA SIDDETLE TAVSIYE EDERIM.ama cukuryayla uzerinde ki O AGACIN altina kadar niva cikamiyor artik maalesef,orman telorgu cekmis her yere.

Uploaded with ImageShack.us

MOUNTAINBIKER

basliyoruz..

MOUNTAINBIKER

By mountainbiker67 at 2010-07-15

burasi ust istasyon olup,yillar once biz ciktigimizda sadece 2 adet tas yigini vardi ve bunlardan birtanesinin altinda aliminyum kutu icerisinde saklanan dagcilik federasyonuna ait zirve defteri mevcuttu.cikan dagcilarin ani ve hislerini paylastigi...simdi onlarin yerine bu kafeterya mevcut.haa zirve yapmak isteyenler icin az daha asagida tercan tepe isimli yer hala dogal bir sekilde ziyaretcilerini beklemekte.bu kafeteryadan asagiya is makinasinin actigi ve suan da sadece cok az bir kisimi ise yarar patika yol mevcut ama bir nokta varki hem inis hem cikista adamin solugunu kesiyor.ondan sonrasi kolay...hepsini burada size gosterecegim.yapilan isin nasil birsey oldugu hakkinda fikir sahibi olacaksiniz.bir aldigim duyuma gore de bu patikadan bazi ENDURO cularin zirveye cikacaklarini iddia etmis olmalari(!) buna bir hayli icimden guldum>>>:))
heheehheee:))
carsak denilen yerin fotosunu gorunce sizlerde buna guleceksiniz,eminolun.buraya kisin karda belki kar motoruyla cikilabilir gerisi yalan..(ha bi de benim gibi nesli tukenen manyak bisikletle cikma ve inme isine soyunur)gerisi yalan.
not:LADA ya uygun aparat takilinca kisin karda belki bir noktaya kadar oda gider..:))

MOUNTAINBIKER

KEMER-KIRIS-CAMYUVA phaselis nin yukaridan goruntusu boole...

YUKARIDAN GORUNEN MANZARANIN BIR KISIMI BOYLE.HAVA COK NEMLI OLDUGUNDAN NET GORUNTU ELDE EDEMEDIM.SIMDILIK IDARE EDINIZ.

MOUNTAINBIKER

aha da inise gectik..yolunsu patikamsi sey durumu boyle..

buraya kadar kolay kisim...ya gerisi?

MOUNTAINBIKER

zamaninda ciktigimizda bu kadar fot cekme imkanim yoktu cunku 36 film rulosuna sigdiracaklarimiz kisitliydi,simdi boool bol.dahada cekim yapaaktim ancak bu kezde zaman,
hocam ikisininde bol oldugu bir durum soz konusu olamiyor benim pozisyonda,:(( ::)

burada gorunen cukuru asmakda zaman aliyor,bir yada iki tane bunlardan var,en uygunu cevresinden dolasmak,

Yevgeni

Bizim motorize yaptýðýmýz iþin çok daha meþakkatlisini yapýyorsun.
Kesinlikle takdire þayandýr..

MOUNTAINBIKER

;D
adam isi psikopata baglayinca :D hastanelerde kabul etmiyor,eee vur kendini taslara... ;)

bu fotografta patikanin durumuna dikkat edin,tas cakil kaya ne ararsan var.

iste sonunda meshur CUKURYAYLA gorundu,gorunmesine deee su inis kisimi hemde carsaktan,eglenceli oluyor...

delidir ne yapsa yeridir. :D
artik yuvarlanirmiyiz inermiyiz kayarmiyiz...elin adami tasla noktayi koymus ee takip edelim erkeklik yapmayalim dedim veee.

Harun

MOUNTAINBIKER

ilginize layik olabildiyse ne mutlu,keske buralari gormek sizede kismet olsa beraber gezebilsek :-\
hele ki bu yere kisin kar varken gelmenizi tavsiye ederim.tek kelime :MUTHIS..bu el degmemis yerleri tukenmeden gormelisiniz...cunkuhersey cok cabuk bozuluyor bu mekanda..gerek yollar,gerek dogal ortam ve agaclar..bu noktaya enson nivayla bir kis gunu cikmis ve bu guzelligi az da olsa yasamis hanimada yasatmistim.o zamandan bu yana cook seyler degisivermis>bir gun yolunuzun buraya dusmesi dilegiyle..

MOUNTAINBIKER

bu fotografi cektigim sirada cok degisik bir hava olayinada sahit oldum.zirve etrafinda esen ruzgarlar bulutlarin diger tarafa gecmesine engel oluyor ve bulutlar bu noktadan oteye gecemiyordu.hatta arkada yagmue bulutlari bile orayi karartmislardi.kisabir sure sonra hepsi gittiler ve beni standart antalya havasina terk ettiler,yayla bile cok sicak idi...

burada gorulen yer su meshur carsak alani olan dik inis yada etek artik ne derseniz..burayi ilerideki fotolarda asagidan goreceksiniz iste o an neyle karsi karsiya oldugumu daha iyi goreceksiniz. ;)
ayrica en zor olan bolum burasi,asagida ki sedirler arasinda kalan patikanin bitip yolun basladigi alana kadar asmaniz gereken bir suru ayaginizin altindan kayan taslar kayalar,dikenler,bortu bocek,dikenli teller curuk odunlar,karinca kolonileri,bir eksik mayin diyecegim.yauw adam bu kadar engel olurmu ya diyor,hani su tv de yayinlanan engelli yarisalri var ya, :D yanin da halt etmis.sanki birisi bu daga dagcilar cikmasinda diyeee...neyseee
devaami yoldaaa...>>>>

MOUNTAINBIKER

BU GORDUGUNUZ FOTODA YOLUN KALITESIDAH BIR AYRI BELLI OLUYOR...

MOUNTAINBIKER

inis parkurundaki patikanin durumu..goya daha onceden buradan is makineleri gecmisti

yauw bu dikenler o kadar cok ayagima dolandilar ki,en sonunda dertlerini anladim,bizimde bi fotomuzu cek diyorlarmis megerse,buyrun,dikenli yol...hayat gibi ::)

MOUNTAINBIKER

asagi inerken hep gozum yere bakmadi arada bir gokyuzunun daglarda daha guzel ve MAVI gorundugunu hatirladim.iste sizlere bir ornek,isterseniz ekran koruyucu yapin..

MOUNTAINBIKER

:D
her zaman soylerim,gercek dag bisikletcisi farklidir.(MOUNTAINBIKERS DIFFERENT)
bende buna uymaya her zaman sadik kalmaya calisiyorum.

iste carsagin son kisimi burasi..
bu noktadan itibaren asagidaki sedirlerin oldugu ve yolun basladigi yere ulasma zorlugunu asmak kaliyor.burada ayagin altindan kayan taslar kayalar dikenler bortu bocek dikenli teller bile mevcut.

iste bu da egimin nekadar dik oldugunu gosteriyor,karsida cok guzel bir yayla BELEN i gorebiliriz.bir baska turda o tarafa olacak ileride.su meshur tas evin oldugu nokta.artik yollarda hazir duzelmisken cikmak icin daha uygun bi zaman olmaz.

ve iste sonunda anit agaclar sedirlere ulastim,agacin buyklugunu gostermek istedim burada sizlere..muthis hos kokulari var.yol baslangicina az kaldi.