ERCÝYES DAÐI TIRMANIÞI

Başlatan MOUNTAINBIKER, Haziran 30, 2010, 07:00:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

MOUNTAINBIKER

sevgili niva sever dostlar,
size burada bir link veriyorum.bu link icerisinde bir arkadas kirgiz sinirlari icerisinde niva safari duzenliyor ve bu turlar icerisinde 4500 mt yukseklige nivayla cikiyor.bunu gosteren fotolardan biriside bur linkde mevcut demekki herhangi bir strese girmeden bu aracla bu yukseklik limitine kadar devam etme imkani mevcut.
saygilar...

http://www.kyrgyzadventures.com/photos.htm

not:gezenbilircilerde erciyese aracla tirmanmayi deneme hazirligindalar,acilan bir konuda bu dile getirilmis.

yusuf

yusuf

Alıntı yapılan: yusuf -  Aralık 19, 2010, 10:58:47
hAH hb Hadi bakalým.

Testing out the 4wD Niva at almost 4500 meters

hakanbusa

Alıntı yapılan: yusuf -  Aralık 19, 2010, 10:21:31
Neden kýzayým   Karadeniz turuna karþý deðilim. Zaten Yevgeni ile böyle bir projemiz var.

Tamam iyi yerler. Bir nevi turistik gezi tadýnda olur.

Ama, Erciyes ya da Hasan daðý farklý bir expedisyon. Denemediðimiz bir tat.

TR nin yüksek daðlarýndan birine Niva ile týrmanmak.

(ah HB ah !

Yusuf abi rakýmdan dolayý motoru yemeyelim de, ben her zaman yanýndayým. ALLAH izin verirse, Sen nereye biz oraya.

hakanbusa

Alıntı yapılan: yusuf -  Aralık 19, 2010, 10:58:47
hAH hb Hadi bakalým.

Onlardan önce biz gidelim Yusuf abi. Tarihe adýmýzý ALTIN harflerle yazdýran ilk bizim ekibimiz olsun. Gazetecilere de haber verelim Anasýný satayým. Onlardan önce bizim çýkmamýz lazým.
Bizden mi gördüler nedir.?

cenker

@ nivatr erciyes ekibi; Rusdan asya pazarý için kullanýlan ecu ve maf sensörü ayarlayýn +5000 e kadar yolu var bu iþin ama bu setup da deniz seviyesinde calýþmaz.

2006 larýn bilinen ecu sorunu asya pazarý yazýlýmýný turkiyeye gelen araclarda kullanýlmasýndan ötürü kaynaklanýyordu.Kanerle temas kurun rusya baglantýlarý var halledebilecektir.

@ yevgeni ; Karadeniz seyahatinizde rotanýzdan ötürü max 2350 mt irtifaya týrmanmýþ olmanýz lazým.  ;)
divers do it deeper

Yevgeni

Cenkerim, Anzer-Ýspir geçiþi kaç metrededir?

impeesa

merak ettim baktým, Ovit geçidi imiþ 2640mt
"Nivan varsa yolun var!"

impeesa

google eart'e bakarsanýz 2690 dediði yerler falan oluyor :)
"Nivan varsa yolun var!"

Yevgeni

Abiler, biz Ovit'ten geçmedik. Ovit geçidi asfalt yol.
Anzer'i geçip yukarýdan Ýspir tarafýna uzadýk. Þimdi kayýtlara baktým 3050 m.
Ýmdi Çaylak hasar mý aldý?

Yevgeni

Maymun ettiniz beni. Ekte söz konusu geçidin biraz aþaðýsýnýn GE görseli (2958m) var. Bu mesafeden 50 metre daha yükselmiþiz..

Harun

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Aralık 20, 2010, 09:45:26
Maymun ettiniz beni. Ekte söz konusu geçidin biraz aþaðýsýnýn GE görseli (2958m) var. Bu mesafeden 50 metre daha yükselmiþiz..

Yavuz abi o yükseklikte ne kadar dolandýnýz,o da önemli bence...

Yevgeni

Anzer'den geçide çýkmak 30-45 dk arasý sürdü. Emre'nin keçi su kaynattý, biraz oyalandýk, eder 1 saat. Geçitte etrafa bakýndýk, Ýspir tarafýnda biraz daha aþaðýda bir rakýmda Emre bu sefer su kaynattý (keçi deðil), onu biraz uyuttuk 45 dk kadar sonra iniþe geçtik..

yusuf

Yahu þimdi de niva alýrken "hiç 3.000 m rakýmý gördü mü?" diye sormak gerekecek.

Eðer gördüyse pistonlarýn fazla ömrü kalmamýþ demektir mi?

Karadeniz Otoyolu

Anzer'den Ýspir tarafýna gitmek için geçilmesi gereken sözkonusu geçit burasý arkadaþlar. 3030m. KMZ dosyasýnýda gönderecektim ama yüklemek için yer bulamadým..