Gönderen Konu: el vinci gerdirme  (Okunma sayısı 12949 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kocaali

Ynt: el vinci gerdirme
« Yanıtla #15 : Nisan 10, 2014, 10:46:23 »
Mehmet senin bu hamle benim için çok değerli bir kaynak olacak (biz de bebeyle hamle etme planındayız hazan gelende)
her tavsiye/detay önemli bizim için de...
şimdiden kolay gele hayırlı yolculuklar...

dönüşte detaylı bir paylaşım yazarım üstad, özellikle çocukla ilgili kısımları :) bizim de ilk ciddi deneme olacak bu, hayırlısı...
No mud, no fun...

Çevrimdışı kocaali

« Yanıtla #16 : Nisan 10, 2014, 10:50:53 »
...

Dedim döndürüz abi, el vinciyle ciddi uğraşarak ters dönmüş aracı yeniden tekerlerin üstüne oturttuk...

İlk denemede yeterli ip mesafesi bırakmadığımdan tam dönecek kıvama gelince el vinci direk ağaca kadar sıfırladı, 2. denemede başardık...
...
Diyeceğim, inanın el vinci işe yarıyor, hararetle tavsiye ederim...
...

aletin faydasına bu tür canlı örnekleri dinleyince daha da inandım... lakin gelmedi bugün kargo, şubeye ulaşmış ama.. ben de sabah erkenden yola çıkıyorum... yolu biraz erteleyip ilk iş şubeye gidip aleti alsam içim daha rahat olacak sanki... 
No mud, no fun...

Çevrimdışı bkerti

« Yanıtla #17 : Mayıs 26, 2014, 12:19:44 »
Merhaba, vinç ne zaman kullanılmalı? Mesela arazide tırmanadık diyelim. Vinçle mi tırmanacağız aracı boşa alarak? Tam olarak nerde nasıl kullanmalıyız. Tamponla filan uğraşmayacağımız için ağırlık da yapmayacağından ve de fiyatından elbette el vinçleri çok mantıklı geldi bana.  Bilgilerinizi bekliyorum :)

Çevrimdışı Yevgeni

« Yanıtla #18 : Mayıs 26, 2014, 02:14:10 »
[embed=425,349][/embed]
Merhaba, vinç ne zaman kullanılmalı? Mesela arazide tırmanadık diyelim. Vinçle mi tırmanacağız aracı boşa alarak? Tam olarak nerde nasıl kullanmalıyız. Tamponla filan uğraşmayacağımız için ağırlık da yapmayacağından ve de fiyatından elbette el vinçleri çok mantıklı geldi bana.  Bilgilerinizi bekliyorum :)

Araç kanala oturursa (gövde yerde, tekerlekler havada kalırsa), çamura batarsa, tekerlekler iptal araç yürümüyorsa bulunduğu zor noktadan çıkarmak için kullanılır.
Misal aşağıdaki video (04.20 civarı)..

http://vimeo.com/85636946

Çevrimdışı bkerti

« Yanıtla #19 : Mayıs 26, 2014, 02:33:41 »
3-4 tonluk bulamadım öğle arasında bir koşu 2 tonluk aldım. Bagajda bulunsun belki yarar birgün işimize :)

Çevrimdışı muhammedcelik1983

« Yanıtla #20 : Mart 06, 2015, 10:39:53 »
Arkadaşlar bu aparatı deneyeniniz oldumu? Bende almayı düşünüyorum..

Çevrimdışı bkerti

« Yanıtla #21 : Mart 06, 2015, 12:47:20 »
Ben otoparkın demir kolonuna bağlayıp denedim hareket ettiriyor aracı. Ama abi çok ciddi güç sarf etmek gerekiyor.

Çevrimdışı NÝVACI

• 51 DEN BERÝ BURALARDAYIZ.
« Yanıtla #22 : Mart 09, 2015, 11:28:03 »
Çekilen nesne toprağa temas ediyoırsa
harcanacak güç katlanır bu alet
çamurdan zor çıkarır hele şase oturmuş araç askıda kalmışsa

Ancak mağma çamurda lastikler tutunamadığı zaman olabilir
 o zamanda iki kişi olmalısınız
anladýmki meskenim yaylalar daðlar