el vinci gerdirme

Başlatan bertanduran, Aralık 17, 2009, 11:18:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bertanduran

arkadaþlar bu alet hakkýndaki düþüncelerinizi öðrenebilirmiyim iþ görürmü acaba 40cm kadar ebatý var ve 75tl gibi maliyati var biraz yavaþ olur ama aracý kurtarýr diye düþünüyorum.

http://www.topcular.com.tr/images/product/jk01484.jpg

Marka    :    JUN KAUNG
Model    :    JK 01484 (HP-148D)
Açýklama    :    4 Ton kapasiteye sahip, 6mmx3mt kablolu, 3 kancalý gerdirme
ÖZELLÝKLER
Kapasitesi    : 4 Ton (4000 kg)
Kablo    : 6 mm x 3 mt.
Kanca    : 3 Ad.
Sap Kalýnlýðý    : 5.0 mm
Gövde Kalýnlýðý    : 6.0 mm
Net Aðýrlýk (kg)    : 22.9 mm
Koli Adedi    : 3 Ad.

NÝVA69

2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

Tolga

Aldým ama hiç kullanmadým. geçen hafta Üvezli'de deneyecektim ama koþuþturmacadan aklýma bile gelmedi.
Tolga

ssbman

Tolga

Benim aldigimi soruyorsan 80-85 tl gibiydi.
Tolga

ssbman

80-90ise güzel ama birzaman 200-250 gibi rakamlar falan söylenmiþti caraskal gibi malzemeler için . 

Bakayým Ankarada kaça bulabilicem . Almakta fayda var abi , vinç gibi deðil ama zorda kalýrsak bir çare sonuçta ...

bertanduran

52 dolar liste fiyatý ama bundan iskonto düserler

kocaali

http://www.hilalcelikhalat.com/kaldirma-cektirme-ekipman/halatli-cektirme.html

4 ton çekme kapasiteli alet 98TL'ye satýlýyor þurda; http://www.sanalpazar.com/Echolift-Halatli-Cektirme-4-Ton-5607__isp9754258, halat uzunluðu 3,6m.

malum vincimiz yok ama bol strap ve u-kilit vs mevcut, zor zamanlar için þundan bi tane bulundursam bagajda, yavaþ ve zahmetli de olsa aracý battýðý yerden kurtarabilir diye düþünüyorum.. deneyen tecrübe eden var mýdýr??
No mud, no fun...

kocaali

sipariþ verdik bakalým, gelsin de deneyeyim :)

aletin görüntüsü pek güven vermese de, fizik herþeyi halleder ;)
No mud, no fun...

Yevgeni

Uzun surer, yorar ama kesinlikle is yapar..

kocaali

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Nisan 08, 2014, 05:38:15
Uzun surer, yorar ama kesinlikle is yapar..

Ucuz etin yahnisi misali :) 
No mud, no fun...

shadowturks

ayný aletle
eski nivamý nerelerden kurtardýðýmý bilseniz?
spor yapmak iyidir..
nedir o bas düðmeye çeksin  :D
þaka br yana vinci olana bile gerekli bir alet..
önden vinçlerken yandan çekmekte gereken yer oluyor
o zaman anlarsýnýz kýymetini...

kocaali

Alıntı yapılan: shadowturks -  Nisan 09, 2014, 10:11:22
ayný aletle
eski nivamý nerelerden kurtardýðýmý bilseniz?
...

dün kargoya verildi, muhtemelen bugün akþam elimde olur.. yarýn sabah yolculuk Yenice'ye... aksiyona hiç girmeyeceðim ama orman yolu, vaziyet hiç belli olmaz, umarým kullanma ihtiyacý doðmaz...
No mud, no fun...

Harun

Alıntı yapılan: kocaali -  Nisan 10, 2014, 08:51:47
dün kargoya verildi, muhtemelen bugün akþam elimde olur.. yarýn sabah yolculuk Yenice'ye... aksiyona hiç girmeyeceðim ama orman yolu, vaziyet hiç belli olmaz, umarým kullanma ihtiyacý doðmaz...

Mehmet senin bu hamle benim için çok deðerli bir kaynak olacak (biz de bebeyle hamle etme planýndayýz hazan gelende)
her tavsiye/detay önemli bizim için de...
þimdiden kolay gele hayýrlý yolculuklar...

taiga

96 senesinde evlilik yýldönümümüzü kutlama bahanesiyle Yusuf abi ve eþimle ben kaptanýn  nivayla Belgrada girdiydik...

Kýsýrkaya þarap falan... Rahmetli elbet Efese devam...

Neyse, dönüþte direksiyona bizim haným geçti ve patikada aracý devirdi 4 teker havada... O sýrada nivada yarým roll cage var...

Yusuf abi direk açalým çadýrý yatalým dedi... :D

Dedim döndürüz abi, el vinciyle ciddi uðraþarak ters dönmüþ aracý yeniden tekerlerin üstüne oturttuk...

Ýlk denemede yeterli ip mesafesi býrakmadýðýmdan tam dönecek kývama gelince el vinci direk aðaca kadar sýfýrladý, 2. denemede baþardýk...

Gerçi aracý çalýþtýramadýk, kömür kaçakçýlarý, biralar sabaha karþý jandarma alkol kontrolü falan... Saat 7 ye doðru macera çekici üstünde seyahatle Maslak sanayide noktalandý... ;D

Diyeceðim, inanýn el vinci iþe yarýyor, hararetle tavsiye ederim...

Birde topraða saplanan burgu þeklinde naneler var yakýnda mesnet alýnacak aðaç falan yoksa ona baðlamak için,( adýný bilmiyorum) el vinci yanýnda oda olursa tadýndan yenmez... ;)