(NÝVA ÝÇÝN) HANGÝ LPG KÝTÝ?

Başlatan NÝVA69, Ekim 31, 2009, 04:50:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NÝVA69

Nivaya en uygun LPG (KÝTÝ ve GAZI) nedir?

Þu an Çelik Motor garantili sýfýr Lada-Nivalarda hangi marka kullanýlýyor?

Bir de en iyi/tavsiye LPG markasý hangisidir?

2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

avci_kerem

bende ALDESA marka lpg teþkilatý var.. 1.5 sene  oldu .. lpg ile ilgili bi sorun yaþamadým .. flitresi diyaframlarý vb tamir takýmýnýn 6 ayda bir yenilenmesi gerekirmiþ   .. ben bir sorun oldugunu hissetmedim ..ve hala beyine dokunmadým .. ve benzin kadarda iyi çekiyor ..
sariyer __ kýyýköy -----  >>  arasý

NÝVA69

Ç. Motor STEFANELLÝ takýlý 0 KM. Lada'lar satýyor...
Lakin sýralý sistem LPG gerçekten de benzinden farksýz...
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

Harun

radyoda reklamlarýný duydum,Çelik Motor Stefanelli'nin ülkemizdeki temsicisi olmuþ galiba.
iyi olmuþ bence

emre_ozk

benim araçta stefanelli var. herþey güzel ama servis bulmada zorluk çekiyorum.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

ERCO

ben voltran kullanýyorum ve cok memnunum
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

ustabalikci

Ben gazýn karbüratör giriþ kýsmýnda ufak bir deðiþiklik yaptýrdým. Hava kelebeði ortadan kalktý. Hava ayarý tarih oldu, yakýt azaldý çekiþ yükseldi.
  Bilindiði üzere karbürotörün kelebeðinde olan gaz borusu, küçük bir iþlemle, karb.ün sað ve sol dibinden klavuzla delik açtýk, bu deliklere uygun memeler koyduk, memelere de gaz borusunu takttýk. bu þekilde gaz, direkt yanma odasýna gidecek. Ben memnunum.

ssbman

Hocam biraz fotoðrafla sistemi açýklayabilir misin ? Benim görmediðim bir uygulama ama mantýklý gibi geldi .

Tabi Ustalarýmýz daha iyi bilir ...

NÝVACI

Alıntı yapılan: ustabalikci -  Aralık 25, 2009, 05:41:47
Ben gazýn karbüratör giriþ kýsmýnda ufak bir deðiþiklik yaptýrdým. Hava kelebeði ortadan kalktý. Hava ayarý tarih oldu, yakýt azaldý çekiþ yükseldi.
  Bilindiði üzere karbürotörün kelebeðinde olan gaz borusu, küçük bir iþlemle, karb.ün sað ve sol dibinden klavuzla delik açtýk, bu deliklere uygun memeler koyduk, memelere de gaz borusunu takttýk. bu þekilde gaz, direkt yanma odasýna gidecek. Ben memnunum.
Çok iyi fikir KUTLARIM  Meme geniþliðini ve ne marka kullandýðýný yazarsan makbule geçer.
Kör döðüþü arayýp durmayalým.
bende karbüratör aðzýna bir aparatla çare düþünüyordum çok isabetli oldu
kolay gelsin Þimdiden saðlýklý keyifli bir yýl diliyorum.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Atdaðý

Dostlar bende tamircide rast gelmiþtim skoda pýckapý olan bir müþteri soguk havalarda aracýn çalýþmadýgýný söylüyordu ustada bakýr bir boru ile karbüratöre direk baglantý yapmýþtý sürekli uyguladýgýný söylemiþti ve sorun cýkmýyormuþ.

feyzullah

ben 2003 ten buya kullanýyorum lovato,,brc,,gibi markalr kulanmazý tavsiye diyorum daha önce vikars vardý deðiþtirdim sonra voltran kullandýn en son olarak lovato taktým  aracýn sabah basmasý bile deðiþti rolanti bi baþka oldu ayar hiç bozmuyor

cezz

bende lavato kullanýyorum çok memnunum

emre_ozk

Benim araçta stefanelli var.
Lpg arýzalandý bugün aracý bir yere götürdüm. arýza olarak lpg'nin enjeksiyon kafalarýnýn deðimesini gerektiðini söylediler.Fiyat olarak ise 600 tl dediler. 900 tl'ye sýfýr 2 yýl garantili atiker takýyorlar. bana yeni sistem daha mantýklý geldi.

çelikmotor bu stefanellinin bayiliðini aldý ve yeni ladalara bu sistemi takýyor. ama bu sistem berbat. parçalarý çok pahalý.  :-[ taktýracak olan varsa iyi düþünsün.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

niva07

bizim arabaya ultra marka LPG taktýlar sýralý sistem, þimdiye deðin bir sorun yok..

BAHADIR

Ben OMVL marka taktýrdým. Þimdilik memnunum.Çekiþte kayýp yok ya da ben hissetmiyorum.