KALKISTA TITREME PROBLEMI

Başlatan pasalý, Mart 13, 2009, 07:37:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sariyer_avci

ayný problem bi abimizde olmuþtu .. kýsa olan arasaftýn somunlarý gevsemiþti .. vites kollarý kopacakmýs gibi sallanýyordu .. ben diyorum bidee oraya bi bak ..

Liberator42

Benim arabadada da takviyede iken paitnaja falan düþerse vites kollarý acayip sallanýyor.Zorlandýðý zaman yani.Ayný nedenle olabilir mi.Bu bir sorunmudur,ayar yaptýrýsak geçer mi?

dora

Trans þaft arýzalý olmasýn.Bu tarz bir sorun bendede vardý þaft deðiþti sorun bitti.
Niva 1041-firefly-Atlantis

pasalý

trans þaft araka saft mý oluyor

dora

Hayýr önde motor ile ara þanzumanýn arasýnda.Arýza orada çýkarsa eðer parça yan sanayi 125. orijinal 192.tl olarak fiatlandýrýlmýþ.Ýsterimki sorun baþka yerden çýksýn yada küçük bir müdahele ile bitsin.

pasalý

arkadaslar ýlgýnýzden dolayý çok tesekkrler benim angut koportacý aracý iyi yapamamýþ orasý çuruk kalmýs o yuzden sallanýyormuþ su an bý problem yok tekrar dan tabaný komple yaptý bu arada çatýlara serýlen zýftli kagýtla arabanýn altýný ýzole ettým çok guzel oldu baya bý ses kesýyor

dora

Sorunu çözdüðüne sevindim.

ERCO

aracýn sorunu cozuldüðü icin sevindim
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

pasalý

NÝVA69

Benim 2007 de alttaki 6 köþe takozu deðiþtirdik ve titreme sorunu bitti...
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

Tolga

bende de var ama deðiþmeyen takoz, papuç, kalmadý taban sacýda yapýldý... servis sanýrým 95 yada 96 model öncesinde oluyor bu problem dedi ??? bu modellerden sonra  þanzýman daha farklýymýþ ???

Tolga

ERCO

Alıntı yapılan: Tolga -  Nisan 07, 2009, 07:05:23
bende de var ama deðiþmeyen takoz, papuç, kalmadý taban sacýda yapýldý... servis sanýrým 95 yada 96 model öncesinde oluyor bu problem dedi ??? bu modellerden sonra  þanzýman daha farklýymýþ ???

modellerle alakasý yok  herþey yerinde ve düzgünse sorun olmamasý gerekiyor tabi taksý gibi deðil ama titremede hýsedilmiyor
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

Mudanyalý

Alıntı yapılan: Tolga -  Nisan 07, 2009, 07:05:23

aman diyeyim arkadaþlar...
Niva'lar hk.burada amerikayý yeniden keþfetmek gibi olacak ama kusura bakmayýn...
Bu emsalsiz arazi kurdu Niva'larýn arazi þanzumanlarý,mevcut zorlanma açýsýna 180 derecelik açý ile her iki taraftan kasa altýna kauçuk takozlarla asýlmýþ olarak çalýþmaktadýr.Ýlk harekette veya düþük devirlerde,þaftlar üzerindeki moment,devir rejmini yakalayana dek,bu titremeyi yapar ve yapacaktýr...bahsedilen 6 köþeli trans kaplini baþka titremelere neden olur ama konu titremeye asla..
ben Niva'larýmýn bi tanesinin arazi þanzumanýný titremesin diye,önden ve arkadan,torksiyon kollarý ile kasa altýna sabitlettirdim..tireme sýfýr,ama bu seferde bilyalarý bozdu..býrakýn titresin...Niva,öyle güzel.

selam ve saygýlarýmla....
Yol dediðin doðru vara,
Er dediðin alçaktan baka.

reis28

nivanýn titremesi kesilmez azaltýlýr ama kesilmez bunun nedeni nivayý kaldýrdýnýzmý altýna bakýn önden arkaya dogru ön þaft tam izadadýr arazi þanzýmanýyla fakat arka þaft capraz durur nivanýn arka dif karbuzu tam ortadadýr arazi þanzýman cýkýþý sag dadýr bu aslýnda teknik bir hatadýr fakat ruslar pek konfor ve sürüþ rahatlýgýna önem vermedikleri için bu tarz detaylarý önemsemezler nasýl nivanýn sol ön aksý kýsa sag ön aksý uzunsa arkadiftede ayný iþlem yapýlsaydý üretim safasýnda busorun olmazdý nivada
DURSUN USTA 05364629668

Mudanyalý

Alıntı yapılan: reis28 -  Nisan 08, 2009, 11:39:14
nivanýn titremesi kesilmez azaltýlýr ama kesilmez bunun nedeni nivayý kaldýrdýnýzmý altýna bakýn önden arkaya dogru ön þaft tam izadadýr arazi þanzýmanýyla fakat arka þaft capraz durur nivanýn arka dif karbuzu tam ortadadýr arazi þanzýman cýkýþý sag dadýr bu aslýnda teknik bir hatadýr fakat ruslar pek konfor ve sürüþ rahatlýgýna önem vermedikleri için bu tarz detaylarý önemsemezler nasýl nivanýn sol ön aksý kýsa sag ön aksý uzunsa arkadiftede ayný iþlem yapýlsaydý üretim safasýnda busorun olmazdý nivada

yaþa be koca Reis... :)
Yol dediðin doðru vara,
Er dediðin alçaktan baka.