MOTOR SOÐUKKEN ÇALIÞTIRMA

Başlatan Yevgeni, Şubat 23, 2007, 02:05:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 10 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

feyzullah

lpg li araclar da daða fazla marþa basýldýðýndan marþ zarar daha fazla görüyor mümkünse marþa sene bir baktýrmanýzý öneririm hiç deyilse pisleniyo temizlik olur birde 2 baþýnda bulunan burçlar yenilenir o zaman devir hemen artýyo buda aracýn basmasýna engeldir

thelord

benzer bir sorun bende de vardý. Akü çalýþýyor, marþ basýyor ancak ateþleme yapmýyor. (Araç LGPli)bir kaç denemeden sonra çalýþýyordu.
En son cumartesi günü kar yaðýþýnda tamamen iflas etti. Biraz kurcalayýp sorunu bulamayýnca, bir usta çaðýrdým.
distribütör kapaðýnýn çatlak olduðunu, buradan nem yaptýðýný bu nedenle de ateþlemediðini söyledi. distribütör kapaðýný deðiþelim deðiþmiþken bujileri de deðiþelim dedi. Kabul ettim. Sanayiden 25 TL'ye distribütör kapaðý 4 adet de bosh buji aldým. Ustaya getirdim. Aldýðým kapaðýn kullanýlmýþ oldupunu bunda da çatlak olduðunu söyleyince, sinirlenip parçacýya geri gittim. Parçacý karýþmýþ kem küm deyip yeni bir kapak verdi. Tekrar ustaya gittim, bu kapaðýn da kömürü (?) bitik çýktý. Bu kez ustayla birlikte parçacýya gittik ve anladýk ki, parçacý, kýrýk kapaðý (afedersiniz) bana kakalamak için kömürü deðiþtirip vermiþ. Yani yeni kapaðýn kömürünü eskisine takmýþ. Ben deðiþtirince de bu kez yeni kapak - eski kömür geldi. Hepsini geri býraktým. Arabayý da yaptýrmamaya karar verdim. Þu an keçi kapýnýn önünde yatýyor. Benim de kafam rahat. inþallah sinirim geçince, çanakkale dýþýndan parça alýp takacaðým.
saygýlar....
the lord of the news

feyzullah

4 sayfayýda iyi okuyun bence lpg de sabah larý yarým marþ yani 2 ,,5 saniyede basar tamirci ve elektirikçiyle akraba ol

Bigalý Mustafa

thelord çanakkale nereden bende çanakkaleliyim çanakkale çan?
Ormancý..  Bir tutkudur niva.....:)