Sigarayý býrakmanýz için kaç kiþi daha ölmeli ?

Başlatan niva07, Ocak 20, 2009, 01:42:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ERCO

ben týryaký sýgara iciciþi degildim ama ara sýra iciyordum bilassa seyhatlarda yada gezilerde cok icmeye baþlamýþým fotolara bakýyoordum hep elimde sigara þimdi nerdeyse 1 ayý gecdi hic icmemeye karar verim icmeyecem  sizlerede tavsiyem icmeyelim 
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

niva07

sigara ve zararlarý konusunda bilinçli davranýþ sergileyen tüm dostlara teþekkür ederim. Seko, bi kere býraktýysan bi daha býrakýrsýn yeter ki zararlarý konusunda bir kez daha düþün.. :) saygýlar

morhan06

Sigarayý býranlarý tebrik ederim, içenlerede býrakmalarýný tavsiye ederim.
Ben býrakalý 3 ayý geçti valla :D

Tolga

Son nefesi 4 haziran 2008'de çektim, alkol tüketimi biraz arttý misal durduðumuz molalarda sigara yerine bira açýyorum ama inanýn bir an olsun aklýmdan çýkmýyor. yinede keþki hiç içmeseymiþim diyorum, darýsý içenlerin baþýna...
Tolga

yusuf

evet kötü biþi

ama kacaman göbeklerlerde arabanýn altýna halat takmayý engelliyor !

Tolga

doðrusun abi, göbek de en az sigara kadar saðlýða zararlý farkýndayým. oda sigaradan sonra 2. sýrada benim listede...
Tolga

yusuf

Tol

Sende sigara býraktýran irade var. Bunu da baþarýrsýn.

feyzullah

bir sigara iç ömründen bir çalýyorsun

þimdi sizlere sorarým bizler gibi DOÐACILAR SÝGARA  ÝÇMEMELÝ DEYÝLMÝ zorlama deyilde nacizade tavsiye dir içmeyin içmeyin içmeyin

reis28

Alıntı yapılan: yusuf -  Şubat 10, 2009, 10:40:49
Tol

Sende sigara býraktýran irade var. Bunu da baþarýrsýn.

yusuf abi 2003 te günde üç paket tekel ikibin uzun sigara tüketirken bir sabah celallendim ve sigarayý birdaha içersem ....,,,,,....dedim ve ömrümün sonuna kadar sigaradan kurtuldum býraktýgýmda 85 kiloluk kalýn örgü týgsý gibiydim tabi sonra dan kantar 105 kg göstermeye baþaladý fakat 85kiloyken cýkamadýgým merdivenleri 105 kiloyla üþenmeden cýkýyorum yaz hedefim eski kiloma dönmek oda sigarayý býrakmak kadar zor
DURSUN USTA 05364629668

niva07

reis28 sigarayý býrakma kararýný veriþiniz çok þýk olmuþ, zaten bir anda býçak gibi kesmezsen olmuyor bu iþ. Kafada bitecek yoksa vücutsal alýþkanlýklar sürekli içmeye tetikliyor insaný. Bir yemek yiyorsun daha biter bitmez beyninde ziller çalmaya baþlýyor yak bir tane diye, hemen insanýn aðzý sulanýyor.. Eðer olay beyinde bitmediyse vücutsal alýþkanlýk bir noktadan sonra iradeyi kýrýyor. Kilo verme konusuna gelince aslýnda toplumsal olarak çok hareketsiz yaþýyoruz. Ben þahsen 300 metre ilerideki markete arabayla gidip geliyorum ve aslýnda utanç verici biþey. Bence yapýlmasý gereken þey bir anda yüklenip hýzlý kilo vermek deðil, gündelik yaþantýyý kalori harcayacak þekilde biçimlendirmek.. Mesela ben asansörden baþladým. Evim 5. katta ve artýk iniþ çýkýþlarda merdiven kullanýyorum. Günde 1-2 sefer inip çýkmam gerekiyor. Bir sonraki aþamada bakkal ihtiyaçlarýný almak için yürüyerek gidip geleceðim (git gel 300 metre x 2).. Bunun gibi ufak hamlelerle gündelik alýþkanlýklar yaratýlýrsa verilen kilolar kalýcý olur düþüncesindeyim. Tabi aslýnda yapýlabilse en güzeli sabah erken kalkýp 3-4 km kadar yürüyüþ.

feyzullah

þunu býrakýn saðlýðýnýz daha harika olacaktýr aracýn depoda ful olur

taiga

Sigarayý býraktýðýnýz gün gidip bir bisiklet alýn...

Ama öyle dandiðinden deðil, kalitelisinden, bianchi yada çin malý falan deðil, kron, trek scout vb. gibi markalarýn hafif modellerinden olsun...

Ödeyeceðiniz paraya baþta yanabilirsiniz ama inanýn hayatýnýzda verdiðiniz en doðru kararlardan biri olacaktýr...

Hem sigarayý býrakmýþ hemde buna baðlý kilo alma derdinden kurtulmuþ olacaksýnýz...

reis28

bisiklet konusunda haklýsýnýz bir ara bu iþten anlayan arakadaþlarla hafif kadro kendime göre bir bisiklet toparlamayý düþündüm fakat bir türlü yapamadýk nivanýn üstüne bisikletide koyucaksýn cýktýgýn ormanlarda kamp bölgesinde bisikletle turlýycan yazýn yapýla bilecek en güzel aktivite þehirde kulanmak cok riskli helede ist trafiginde motosiklet kulandýgým için tecrübelerim var iki tekerli araclarý arac sürücüleri pek önemsemiyor ben ana yoldan kaptýrmýþým hýzým 100km civarý adam yüzüme bakarak yola cýkýyor birde durup bekliyor duracakmý yoksa bana carpacakmý diye tabi bende firen dua küfür karýþýmý bir ani refleksle hayatýmý kurtarmaya calýþýyorum
DURSUN USTA 05364629668

NÝVA69

Ýþin garibi ben de sigaraya bir türlü baþlayamadým gitti:)

Yani istesem de içemem-tiryakisi olamam... hiç cazip-mantýklý gelmiyor...

Yalnýz 1 sene oldu Nivayý alalý ve yürüyüþüm yarý yarýya azaldý... Geçen seneye kadar otobüs-minibüs beklemeyi bile zaman kaybý sayar yürüyerek kilometreler yapardým... Son 10-15 senedir hep 70 kilo civarýndayým... Yaþ 32 ye gidiyor...

Þimdi ya bisikleti ya da kýsa mesafelere yayan gitmeyi planlýyorum...
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.