ankarada niva ustasý

Başlatan mhaluk, Aralık 10, 2008, 12:55:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mhaluk

Merhabalar. Siteye henuz uye oldum. Forumdaki baslýklarýn buyuk cogunlugunu incecledim sayýlýr.Benimde 1991 model nivam var. Son 4 yýldýr yurtdýsýnda oldugum icin cok bakýmsýz kaldý. Yurtdýsýnda olmama ragmen býr turlu elden cýkartmayada gonlum razý olmadý,sýmdý 2009 ilk aylarýnda kesin olarak trye donuyorum ve ne kadar masrafýmýz olacak kestirmeye calýsýyorum. Bu konuda sýzden Ankarada tavsiye edebileceginiz bir usta varmý diye bilgi almak istiyorum. 

ERCO

aramýza hoþgeldinin benim bilgim yok ankara tarafdaký arkdadaþlar yardýmcý olacakdýr
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

NÝVA69

Öncelikle aramýza hoþgeldiniz...

Tam olarak isim-adres veremeyeceðim ama geçen Ankara'daydým ve içiniz rahat olsun derim. Ankara'da Niva ile ilgili parça-usta...vs. hiçbir sorun yaþamazsýnýz. Özellikle Ýskitler-Ostim taraflarýnda herþeyi bulabilirsiniz...
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

mhaluk

Tesekkur ederim. Aslýnda simdiye kadar bir iki tane Niva servisine gitmek dýsýnda genelde tanýdýgýmýz ustalarýmýzla sorunlarý hallettik simdiye kadar ama normal bir tamirhanede malesef aracýn sorunuyla ilgili detaylý bir bilgi edinme sansým olmadý. Son gelisimde aracýn difransiyelnde bir sorun oldugu soylendý ve on saft sokuldu. Simdi sadece arkalar sanýrým baglý kucuk vites kolunu ileriye aldýgýmda arac hic hareket etmiyor. Arabanýn ve sokulen parcanýn fotolarýný yukleyecegim yakýnda. Benim problemim tam olarak sorunun ne oldugunun anlayamam cunku farklý tamirhaneler farklý sebepler buldu. Bugun aracýn teknik resimlerini indirdim siteden, sanýrým en iyisi oncelikle sorunu tesbit etmek.

NÝVA69

En küçük kol ilerdeyken araç hareket etmiyorsa "ön þaft" sökülmüþtür...
Bir ara bende bilerek söküp aracý bu haliyle test etmiþtim ve sonuçlarý yazmýþtým;

http://nivatr.com/nivaForum/index.php?topic=587.15
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

06niva

TELMAN OTO
Rusya fabrikada 18 yýllýk lada uzmanýdýr.
Oto sanayi sitesi 1. Cad. 25. Sok. No:40/A Þaþmaz/Ankara

mhaluk

Tesekkurler ýlk fýrsatta ugrayacagým.

mhaluk

Bugun onsaftý taktýrmak ýcýn ustaya gittim. Gorunen o ki sorun oncelikle on difransiyeldeymis. Difransiyel yerinden kopmus. sallanýyor. Bu durumda on saftý sokup sýmdýlýk ses ve gurultuyu engellemýsler. Difransiyeli yeniden sabitlemek ýcýnse alýmunyum kaynak gerekýrmýs buda Nallýhanda malesef yapýlamýyor, sanýrým en kýsa surede Ankaradaký ustaya gitmem gerekecek. Bu arada NivaTR stickerlarým geldi site yoneticilerine tesekkurler.

06niva

Þöyle bir bilgi vermek istiyorum ankarada kaliteli bir diferansiyel bulmanýz biraz zor.Servislerde dahil gelen sýfýr diferansiyeller sorunlu.Ayna veya mahrutileri arýzalý fabrika çýkýþ bozuk yani.Ben sýfýr taktým kutusundan ben çýkardým bozuk çýktý baþka istedik o da bozuk geldi sonra nihayetki eli yüzü düzgün bulduk dedik 8 ay da o da daðýldý.Ayrýca kapaðýna çektiðimiz silikonlara raðmen daha ilk ayda yaðda akýtýyordu.Mecbur eskisini topladýk parçalarýný alýp daha saðlam oldu.Zorlama olmadý hiç zaten çok vaktim olmuyor arazide gezmek için girsemde zorlanýcak yerlerde gezmiyorum.Uzun lafýn kýsasý kasan saðlamsa içine kendin ayna mahruti bilya alýp toplatýcan ya da Ankara dýþýndan bir yerlerden sipariþ vermelisin sýfýr istersen.

mhaluk

Uzun bir suredir bu konuda yazamamistim, ama gelismeleri paylasmak ve tesekkur etmek istedim. Tavsiyeleriniz uzerine, gecen ay Telman otoya nihayet ugrayabildik. Yurtdisinda oldugum icin bir arkadasim benim icin bizim nivayi ustaya gosterdi. Sagolsun usta konuyu cozdu. Bizim difransiyeli sokup kasanin icindekileri, baska cikma saglam bir kasada toplamislar,o sorun cozulmus, bununla birlikte tum on takimida nerdeyse yenilenmis. Sadece kapaga cekilen slikonlar yuzunden sanirim biraz yag akma durumu olusmus. Arac bunun ustune epey araziye girdi hic bir sorun yasanmadi. Bende gecen hafta Turkiyeye dondugumde zorlamadan yinede bir kac test yaptim masallahi var. ozellikle 06niva hocama yonlendirmesi ve diger arkadaslara tavsiyeleri icin tesekkur ederim.Telman otodaki ustamizin ellerine saglik.

06niva

Ben nisanda sattým nivamý ve o zaman eski 2 diferansiyelim vardý.Birini hemen lazýmdý zaten bekleyeni varmýþ.Diðeride size kýsmetmiþ sanýrým.Birçok kez telefon aldým sizde diferansiyel varmýþ bize kasasý lazým satabilirmisiniz diye.Ama ben kendime saklýyordum :)Ankarada niva için çýkma parça bulmak bayaðý sýkýntýlý aslýnda.

ulaþ

merhaba ben ankaradan ulaþ dün itibariyle lada niva 1.7 hd aldým sadece ankarada tanýdýk bir usta ve nivatr forum stickerini nasýl temin edebilirim teþekkürler

Harun

Alıntı yapılan: ulaþ -  Ekim 09, 2012, 07:48:41
merhaba ben ankaradan ulaþ dün itibariyle lada niva 1.7 hd aldým sadece ankarada tanýdýk bir usta ve nivatr forum stickerini nasýl temin edebilirim teþekkürler

Ulaþ aramýza hoþgeldin,
Niva hayýrlý olsun,güle güle kullan.
kaç model aracýn?
sticker benim elimde olacaktý,bulayým da kargo ederim,
ya da 10-11 kasýmda inegöl'de toplaþýyoruz,orada elden teslim ederiz. :D

usta olarak da Ankara'da Telman usta methedilir.

TELMAN OTO
Rusya fabrikada 18 yýllýk lada uzmanýdýr.
Oto sanayi sitesi 1. Cad. 25. Sok. No:40/A Þaþmaz/Ankara

ulaþ

nivam 2007 model 85 bin km de  :)

ulaþ

çalýþtýgým gelmem çok zor adresim büyükesat mahallesi kehribar sok mesa yamaç sitesi 11a/23 gaziosmanpaþa /çankaya ankara