BOZKURT SÖÐÜT SALDA Rotasý

Başlatan Makrakanta, Temmuz 12, 2009, 11:58:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Makrakanta

Nivamýzla keyifli bir pazar daha geçirdik.Yarýsý dað yollarýnda 220 km yol katetmiþiz.Laptop gps navigasyonuyla hiç kimseye yol sorma ihtiyacý hissetmeden orman içi  yollarda kaybolmadan dolaþtýk.

Çambaþý köyü Karagöl bol sazlýk

Ýnceler deresi -  tek araç olduðumuz için kumda batmaktan korkumuzdan daha ileri gidemedik.

Söðüt yayla barajý

Söðüt yayla barajýnda kýzlar balýk tutuyor.MCC kardeþ kulaklarýn çýnladýmý

Söðüt kasaba bakkalý

Beylerli göleti kenarlarý çok dik ve sarp

Yeþilova Salda gölü-çok güzel ama bir o kadarda tehlikeli,her sene 2 - 3 kiþi boðuluyor.Kenardan 5-6 metre sonra gevþek zemin baþlýyor.Beyaz kumun altý balçýk ve batýyor.

Ademi kardeþ bu bitkinin adý ne acaba.Salda gölü kýyýsýnda çektik.

Nivam ve oðlum

Asfalta çýkmak için kestirme yol ararken burada az daha batýyorduk.Beyaz tabakanýn altý çamur imiþ.Güneþten kurudukça beyaz tabaka kalýnlaþýyor ve araç geçebiliyor
Aldým bir Niva çýktým daðlara Mevlam kayýra 2006 M

reis28

görseller için tþkler elerinize saglýk su nekadar berrak bu sýcak istanbul gecelerinde insanýn içini serinletiyor
DURSUN USTA 05364629668

taiga

Ne güzel yerlermiþ sizin oralar hocam...
Fotolar için çok teþekkürler...
Cidden keyifli bir pazar olmuþ sizlere...

Not: Hocam bu mavi  :D yerleri ayrýntýlý yazabilir misin... Yayla barajý, Karagöl, Salda gölü neresidir çevrede kamp olanaðý var mý vb...

Makrakanta

Alıntı yapılan: taiga -  Temmuz 13, 2009, 10:21:43
Ne güzel yerlermiþ sizin oralar hocam...
Fotolar için çok teþekkürler...
Cidden keyifli bir pazar olmuþ sizlere...

Not: Hocam bu mavi  :D yerleri ayrýntýlý yazabilir misin... Yayla barajý, Karagöl, Salda gölü neresidir çevrede kamp olanaðý var mý vb...

Gezdiðimiz yerleri sizlerle paylaþmak ve olumlu geridönüþ almak benim içinde zevkli.
Resimlerin hepsini ilk karelerinde isimlendirmeye çalýþtým.Ýsim yazýlý  resimlerin altýndaki kareler ayný yere aittir.
Mavi beyaz yerlerin hepsi son 12 resim Salda gölüne ait.Salda gölü bakir güzel bir yer.Çam aðaçlarýnýn altýnda çadýr kurma, karavan yeri gibi imkanlarý var.Rüzgar sörfü için çok elveriþli bir göl.Yalnýz çok derin ve tek tür küçük bir tür haricinde balýk yok.Zaten maviliðinide derinliðinden alýyor.
Yukarýdada belirttim suya girince zemin çakýl veya beyaz kum görünüyor ama beline kadar ilerlediðin zaman hiç ummadýðýn bir yerde ayaklar yapýþkan bir balçýða gömülüyor veya su dibinde balçýk yarýlmýþ ani derinleþmeler oluþmuþ yerler olabiliyor.Dikkat istiyor.
Aldým bir Niva çýktým daðlara Mevlam kayýra 2006 M

colins

Resimler gerçekten çok güzel.Ellerineze saðlýk (tabi nivanýnda tekerlerine)

dora

Çok keyifli olmuþ,elinize saðlýk.
Niva 1041-firefly-Atlantis

MOUNTAINBIKER

tesekkuler paylasým ýcýn aslýnda salda golu býze yakýn býr hafta sonu gýdýlebýlýr... ;)anlayana ::)

NÝVACI

Gönlüne saðlýk birader darasý baþýmýza.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

MCC

Çýnladý çýnladý, sebebi de þimdi anlaþýldý, ben hala gidemedim bir yere olta sallamaya.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

NÝVACI

Ben neyse durum belli ortalýða açýk etmeyelim.
Sen niye hala buradasýn.

MCC

zaman-kapital-arkadaþlar bir araya gelemediðinden Burhan abi.

NÝVACI

MCC

Sezona yetiþtir bari senin keçiyi Burhan Abi, fazla kýllatma artýk saðýný solunu ;D

NÝVACI

Ah be kardeþim KIrk yýllýk kani olurmu yani.
Kýllýk damarýmda var vede saðlamcýlýk,
felek iþi biliyor buna þimdi para versem neler yapmaya kaalkar
býrak otursun yerinde ÞEYTAN AZAPTA YAKIÞIR DÝYOR.

NÝVA69

Fotoðraflar harika... paylaþým için tþk...
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.