Gönderen Konu: GERİ VİTESİNE TAKINCA ARAÇ GAZ VERİYOR  (Okunma sayısı 148 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yiğitalp

GERİ VİTESİNE TAKINCA ARAÇ GAZ VERİYOR
« : Ekim 06, 2018, 11:08:30 »
Herkese iyi akşamlar. Aranızda yeniyim, bu da açtığım ilk konum oluyor.
İsmim Yiğitalp ve Bosna Hersek’te yaşıyorum...
Ladamı alalı bir ay oluyor fakat bu gün birşey dikkatimi çekti aracımı geri vitesine takıp ilerlemeye başladığım zaman araç kendi kendine gaz vermeye başlıyor. Bu sorunun kaynağı ne olabilir ?
Aracım 2005 model 1.7 benzinli tüp kullanmıyorum fakat aracım karbüratörlü sanırım daha sonra değişim yaşamış. Yardımcı olursanız sevinirim, herkese iyi forumlar

Çevrimdışı YEVGENI

Ynt: GERİ VİTESİNE TAKINCA ARAÇ GAZ VERİYOR
« Yanıtla #1 : Ekim 08, 2018, 02:10:32 »
Herkese iyi akşamlar. Aranızda yeniyim, bu da açtığım ilk konum oluyor.
İsmim Yiğitalp ve Bosna Hersek’te yaşıyorum...
Ladamı alalı bir ay oluyor fakat bu gün birşey dikkatimi çekti aracımı geri vitesine takıp ilerlemeye başladığım zaman araç kendi kendine gaz vermeye başlıyor. Bu sorunun kaynağı ne olabilir ?
Aracım 2005 model 1.7 benzinli tüp kullanmıyorum fakat aracım karbüratörlü sanırım daha sonra değişim yaşamış. Yardımcı olursanız sevinirim, herkese iyi forumlar

Merhaba,

Besleme ile ilgili bir sorun gibi. Benzer bir durum için şöyle tespitler yapılmış:

- Boğaz kelebeği arızası ve kablolama sorunu.
- Hava debisi arızası ve kablolama sorunu.
- Maf sensörü arızası ve kablolama sorunu.
- Lambda sensörü arızası ve kablolama sorunu.
- Kilometre sensörü arızaları ve kablolama sorunları.

Çevrimdışı Yiğitalp

Ynt: GERİ VİTESİNE TAKINCA ARAÇ GAZ VERİYOR
« Yanıtla #2 : Ekim 09, 2018, 02:03:43 »
Yanıt için çok teşekkür ederim fakat benim araç karbüratörlü olduğu için Allah’a şükür hiçbir sensör çalışmıyor/yok :)
Ayriyeten sorunu da sabah itibarı ile çöznüş durumdayım sadece gaz teli ve kelebek bağlantısı arasında ufak bir gevşeme söz konusu bu da ayağımı gaza dokununca gaz veriyormuş gibi oluyorum biraz wd-40 herşeyi çözdü şu an herşey normal :)