Gönderen Konu: Titreşim hakkında  (Okunma sayısı 2405 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı buzgibi01

Titreşim hakkında
« : Aralık 02, 2016, 02:44:37 »
Arkadaşlar merhaba 5 gün önce  2003 model Niva aldım Ankaradan.70 küsürlü yaşlarda bir amcadan saolsun çokda yardımcı oldu bana

Şimdş ufak tefek sorunlarım var öncelikle titreşim sorunu 40 km ye kadar titreşim yok 40 ile 60 arası var 60 le 85 arası yok 100 e  kadar titreşim devam ediyor.
 Şafttan şphelendim şaftcıya gittim,Şaftlarda biraz balans vardı halledildi. ama titreşimhala devam etmekte form dan arkadaşların dediği gibi arazi şanzımanının vidalarını gevşetim biraz dolandım tekrar sıktım ama maalesef sorun decam ediyor.
Üzerinde lastik olarak 2005 kar lasatigi var o ugultu yaparmı bilemiyorum.

2.sorunum ise 70,80 ,90 km hızlarda ayagımı gazdan çektikten sonra bir takırtı geliyorugultu gibi boşta ise yapmıyor sizce nasıl davranmam gerekli neler yapmalıyım
şimdiden teşekkür ederim

Çevrimdışı muhammedcelik1983

Ynt: Titreşim hakkında
« Yanıtla #1 : Aralık 04, 2016, 10:59:49 »
Aracin hayirli olsun hemserim araci on duzene bir sokun derim birde denge kollarinda bosluk olabilir gazdan ayaginizi cekince ses yapiyorsa

Çevrimdışı buzgibi01

« Yanıtla #2 : Aralık 04, 2016, 08:44:50 »
Aracin hayirli olsun hemserim araci on duzene bir sokun derim birde denge kollarinda bosluk olabilir gazdan ayaginizi cekince ses yapiyorsa

Tamam Muhammed hocam dediklerini bir deneyeyim yarın teşekkür ederim cevap için

Çevrimdışı Harputlu23

« Yanıtla #3 : Şubat 03, 2020, 10:02:06 »
Arkadaşlar aracım 92 model,sabahları ( -2 veya -3 derece buralar ) iki üç dakika rölantide çalıştırdıktan sonra hareket ediyorum 2.ve 3.viteslerde aşırı titreme (kendini parçalayacakmış gibi) yapıyor motor ısındıktan sonra düzeliyor neden yapar acaba.

Çevrimdışı atinco

« Yanıtla #4 : Şubat 29, 2020, 01:04:42 »
Arabayı ısıtırken takviyeyi orta pozisyona getirip arabayı vitese takın, şanzımanda ısınsın. Kesin faydası olur ama esas altıgen takoza, şanzıman bağlantılarına bakmak gerek. Bana altıgen gibi geliyor.

Çevrimdışı guvem2000

« Yanıtla #5 : Kasım 18, 2020, 10:37:48 »
Gruptaki herkese iyi aksamlar.1995 karburatorlu bir nivam var.6 yildir kullaniyorum.son 1 yilda 3_4 kere arka bazen sol bazen sag aks tekerlekle yolda giderken cikiyor.komple yeni aks aldigimda oldu bilya yuzuk degistigimde.ama cok tedirgin kullaniyorum.ve nitekim bu aksam sag taraf giderken cikti.bunun sebebi ne olabilir.yardimci olursaniz cok sevinirim