Gönderen Konu: Gösterge panelindeki işıklar  (Okunma sayısı 1664 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tevfik

Gösterge panelindeki işıklar
« : Nisan 30, 2016, 06:04:48 »
Arkadaşlar herkese merhaba.
Benim keçi de farları yaktığım zaman far lambası ile beraber uzun, sis ve rezistans lambalarıda yanıyor aynızamanda hararet ve benzin ibreside dibe dayanıyor farları kapatınca ibreler normale dönüyor, birde sinyal verdiğimde yada sellektör yaptığımda ibreler sona dayanıyor.
Paneli söktüm birşey yok kabloları kontrol ettim birşey yok düğmeleri değiştirdim birşey yok bazen kendilinden düzeliyor bir iki gün normal sonra yine başlıyor.
Bazende 80km  hızın üstüne çıkınca lpg devreden çıkıyor kapatıp açıyorum devreye giriyor ama bir süre sonra gene çıkıyor lpg servisine gittim bişey bulamadı, elektrikçiye gittim onlarda bişey bulamadı anlamadım gitti enson benzin döküp yakıcam o olacak.
Benzer bir sorun yaşayan kimse varmıdır yardımlarınızı rica ediyorum.

Çevrimdışı Niva67

Ynt: Gösterge panelindeki işıklar
« Yanıtla #1 : Mayıs 01, 2016, 09:47:01 »
Akla ilk gelen ihtimal; bahsi geçen alıcıların, zayıf şasi almaları. Yani; gösterge panelinde şasi zayıflığı.

Şasi bağlantısında yetersiz temas olan alıcılar, diğer alıcılar üzerinden şasi devrelerini telafi ederlerse,

bahsettiğiniz durum OLUŞABİLİR!..

Mümkünse; hatalı çalışan alıcılara müstakil şasi bağlantısı yaparak tek tek deneyin.

Yeterli uzunluktaki bir kablonun bir ucuna dişi kablo başlığı (sülye), diğer ucuna da küçük bir kablo maşası

takarak oluşturacağınız bir ara kablo, işinizi görür. Yalnız bu işlemleri yaparken, ilgili devrenin şasi ucunu

doğru belirlemelisiniz. Bir de, aracın elektrik sistemi üzerinde çalışırken akünün şasi ( - ) kutup başı kablosunu

ayırmanız iyi olur..

« Son Düzenleme: Mayıs 01, 2016, 10:23:05 Gönderen: Niva67 »