NivaTR forum
Nisan 24, 2014, 10:06:35 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 2 3 [4]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: OFFSET JANT RESİMLERİ  (Okunma Sayısı 20302 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Ş.HASAN

Çevrimdışı Çevrimdışı

E-Posta
« Yanıtla #45 : Kasım 09, 2009, 11:50:27 »

ben nivamın lastıklerini daha dişariya almak istiyorum sanki son ofset cantin dişariya atılması az gibi geldi bana yardimci olursanız sevinirim
YEVGENI

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #46 : Kasım 10, 2009, 08:45:58 »

içi oval ve daha oval yani daha dişa atan 2 ofset cant gördüm sanki daha dişa atılan cantların bir kodu varmi bunun siparışını nasıl belırteceğız

Tam offset. Cm üzerinden karşılığı vardır elbet. Göbekten ölçüp belirtmek gerek.
Ama Niva'da yarım offset iyidir. Tam olarak kaç cm'ye geldiğini bilmiyorum lakin..

seyhan

Çevrimdışı Çevrimdışı

Durmak yok, yola devam...

seyhanozgur@hotmail.com
E-Posta
« Yanıtla #47 : Kasım 10, 2009, 09:06:30 »

ben nivamın lastıklerini daha dişariya almak istiyorum sanki son ofset cantin dişariya atılması az gibi geldi bana yardimci olursanız sevinirim

Benimde gönlümden geçen hep tam ofset jantlardı. Fakat Dursun usta yükseltilmiş Niva'sına tam ofset taktığında ciddi sürtmelerin olduğunu yazmıştı. Bu yüzden de yarım ofsetlerle değiştirmişti. Bende o yüzden tam ofset fikrini tamamen sildim kafamdan. Ofset jantların siparişini verirken de yarım ofset istedim. Eğer tam ofset olsaydı, Ok'ları takınca tam çamurluk ağızlarına geleceğini tahmin etmekteyim.

Macera olsun dedim, hayat tarzım oldu.
YEVGENI

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #48 : Kasım 10, 2009, 09:41:43 »

Yarın offsette de çamurluk ağzında zaten.
Lakin artikülasyonda kurtarıyor. Tam offsette arka aksta örneğin lastik çamurluk içine girmeyebilir, Dursun Usta'nın farkedip düzelttirdiği sanıyorum buydu PAS11'de..

reis28

Çevrimdışı Çevrimdışı

DURSUN USTA 536 462 96 68

dursun_usta@hotmail.com
E-Posta
« Yanıtla #49 : Kasım 10, 2009, 09:39:20 »

arkadaşlar her türlü jant ve lastigi deneme imkanı olan biri olarak nivada 5.5 inc jant genişliginde jant göbeklerinimn tam içe cekilerek ofsetini dışa aldıgınızda nivaya taka bileceginiz tam cap lastigin 65 cm den büyük olmaması gerekiyor 65 cm capta bile aracın ön camurluk uclarını kesmek lazım 5.5 inc jantta jant göbeginin ortadan baglanması yarım ofsettir ki şu anda ben ve diger arkadaşlarım bu taraz jant kulanıyor aracta yeterli yükseltme yapıldıgında 78cm tam capa cıkıla biliyor örnek babacandarın nivasında traktör lastikleri şu anda en büyük caplı lastigi o kulanıyor nivada

DURSUN USTA 05364629668
Ş.HASAN

Çevrimdışı Çevrimdışı

E-Posta
« Yanıtla #50 : Kasım 11, 2009, 10:19:34 »

Arkadaşlar bügün batumdaydım ve orda butun lastıkçılerı gezdim  ok-144 gibi bir lastık bulamadım inanin benim arabamdakı yenı ok lara bakakaldılar.birde offsetlerle düşünün  ben tam offsetlı cant siparişi verdim (çamurluğu biraz kesmekle birşey olmaz hatta dişariya bile şişirecem) akabinde de dursun ustayada yükseltme  kiti siparişi  verdim ben bu nıvayı (95 model) elimden geldiğince karadenizde örnek yapacam. kenan bey ve dursun beyden de  fikirlerini aldım dahada alacam kendilerine teşekkür ederim. batumdan arka silecek silginin motorunuda 45 tl ye aldım burda  nekadardir bilenler varmi iyiakşamlar 
wrc

Çevrimdışı Çevrimdışı

E-Posta
« Yanıtla #51 : Şubat 10, 2010, 11:31:52 »

jant fiyatı belşidir arkadaşlar 100 tl alt taban olmak üzere 125 tl ya kadar 4,5 inçten 7 inç e kadar imalatını yapıyoruz 7 inç ten sonrası 10 inç e kadar 175 tl dir.10 takım kadar elimde farklı tip göbek var ilgilenenler arayabilir 0532 769 00 68- 0212 672 06 11 bu arada krom somun çeşitlerimiz mevcuttur. Saygılar...Arif ÇARPIŞANTÜRK
wrc

Çevrimdışı Çevrimdışı

E-Posta
« Yanıtla #52 : Şubat 10, 2010, 11:33:54 »

jantlar istediğiniz ofsette üretilmektedir...
oguz_yakamoz

Çevrimdışı Çevrimdışı

oguz_yakamoz@hotmail.com
E-Posta
« Yanıtla #53 : Haziran 22, 2011, 11:27:07 »

üstadlarım bende yaptırmak istiyorum bu jantlardan. fikrinizi almak istiyorum http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-lada-sunrooflusifir-boya-kaporta-benzersiz-guzellikte-52369338/detay/? bu araca nasıl olur? lastiklerin biraz daha dışarıda durmasını istiyorum. ok 144 lastik kullanıyorum fakat bildiğinz gibi şamyelli oluyor. çelik jant olmuyor. temin etmem için gerekli bilgileri verebilirmisiniz.

oguz_yakamoz_niva
abdurrahmantopcu

Çevrimdışı Çevrimdışı

E-Posta
« Yanıtla #54 : Ocak 22, 2012, 09:52:34 »

Dursun usta bir kaç sorum olacak. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Yaptırdığınız ofsetli jantlardan bende yaptırmayı düşünüyorum.
Sizin yaptırdıklarınız kaç inç?
Ok 144 lastiği ofsetli bir jantla kullandığınızda güvenli oluyor mu?
Jant ofsetli olduğunda lastiğin yanakları şişiyor iz genişliği değişmez. (Forumda başka bir başlıktan edindiğim bilgi.)

şimdiden teşekkürler..
YEVGENI

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #55 : Ocak 22, 2012, 10:39:15 »

OK144 ne kadar güvenliyse offsetli cantta da o kadar güvenli. Yani lastiğin iz değişikliği sadece aracın yere basmasını daha dengeli bir hale getiriyor.

OK144'ün yanakları şişirmeden takılacağı cantın çember genişliği 5 ya da 5.5 inchtir.
6 inchte sizin de söylediğiniz yanak şişmesini yapıyor..
reis28

Çevrimdışı Çevrimdışı

DURSUN USTA 536 462 96 68

dursun_usta@hotmail.com
E-Posta
« Yanıtla #56 : Ocak 24, 2012, 04:23:01 »

Dursun usta bir kaç sorum olacak. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Yaptırdığınız ofsetli jantlardan bende yaptırmayı düşünüyorum.
Sizin yaptırdıklarınız kaç inç?
Ok 144 lastiği ofsetli bir jantla kullandığınızda güvenli oluyor mu?
Jant ofsetli olduğunda lastiğin yanakları şişiyor iz genişliği değişmez. (Forumda başka bir başlıktan edindiğim bilgi.)

şimdiden teşekkürler..

Offset jant aracın iz genişligini acacagından yol tutunması VS dahada düzgünleşecektir Yavuz gereken bilgiyi vermiş önemli jantın lastige uygunlugu 5,5 kasnaga kadar OK ları sorunsuz kulanırsınız  jantın ofset degerini iyi ayarlamak lazım cok dış offset jant sorun yaratır sürtme yapar nivaların ofsetleri eksidir yani içe ofsettir nivaya en ideal sıfır ofset olur latik camurluk agızlarıyla tam izaya gelir

DURSUN USTA 05364629668
abdurrahmantopcu

Çevrimdışı Çevrimdışı

E-Posta
« Yanıtla #57 : Ocak 24, 2012, 06:03:04 »

Vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim.
Dursun usta o zaman sizin kullandığınız ofsetli jantlardan alsak bir sorun yaşamayız.
Ben sizin yaptırdığınız jantçıyla iletişime geçeyim. Kullandığınız jantlar nivaya çok yakışıyor.
Sayfa: 1 2 3 [4]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2011, Simple Machines XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.339 Saniyede 20 Sorgu ile Oluşturuldu