Gönderen Konu: NIVA' LARDA KULLANILAN TÜM YAĞLAR  (Okunma sayısı 14110 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YEVGENI

Ynt: NIVA' LARDA KULLANILAN TÜM YAĞLAR
« Yanıtla #30 : Mart 31, 2015, 02:39:31 »
Ağır devir ile süratin ilişkisini anlayamadım Rahmi bey.
Normal devirde yapılmaz mı bu drag türü müsabaka?

Çevrimdışı bkerti

« Yanıtla #31 : Mart 31, 2015, 03:42:50 »
Rahmi abı valla yüreği,me su serptın yıkmayalım yavru sanzımanı. Zaten motorun tamıratı ayarı bitti gıbi gözüm aktarmalarda şimdi de :) Ben bir sure foruma bakmasam mı ne yapsam. :)

Yavuz abı ışıkta drag için en guzelı kesik şahinler oluyor. Onlar çok gazlı olunca ikinci ısıga kader yanaklarından makas alıp gecebılıyorsun. Ladalatın ciddi kalkış hızı var gıbi geliyor bana. Ya da ben baskı yı çok guzel yiyorum :) Yıne de araç kullanmayı ilk kez deneyen bırı olarak çok dert etmiyorum. Sonuçta forumdan tarifle kullanmaya başladım. Arazı vitesi degil normal vıtesle kalkışı dahi buradan hatta direk senden ogrendım. :). Hedefim hayatım boyunca sadece 4 çeker sahıbı olmak ve kullanmak. Belki bırgun düz dizel defom. da olur ikinci araç olarak .. :)

Çevrimdışı rahmieken

« Yanıtla #32 : Mart 31, 2015, 10:20:16 »
Ağır devir ile süratin ilişkisini anlayamadım Rahmi bey.
Normal devirde yapılmaz mı bu drag türü müsabaka?
mesajlardan yaptım çıkarımda ağır devir ile sürat ilişkilendirilmeye çalışılmış. ben de başımdan geçeni anlattım. kendi kanımca motora verilen zararı devirle ilişkilendiririm. motorun devir sınırlarında olduğu sürece aradaki aktarım organları bundan zarar görmez diye düşünürüm. bunu belirtmeye çalıştığım bir mesajdı. normal devirde iken de elbette drag yapılır. bulunduğum durum, şartlar gereği ve mesafeden kaynaklı low seçmiştim. merakımı gidermiş oldum.

Çevrimdışı rahmieken

« Yanıtla #33 : Mart 31, 2015, 10:25:49 »
Rahmi abı valla yüreği,me su serptın yıkmayalım yavru sanzımanı. Zaten motorun tamıratı ayarı bitti gıbi gözüm aktarmalarda şimdi de :) Ben bir sure foruma bakmasam mı ne yapsam. :)

Yavuz abı ışıkta drag için en guzelı kesik şahinler oluyor. Onlar çok gazlı olunca ikinci ısıga kader yanaklarından makas alıp gecebılıyorsun. Ladalatın ciddi kalkış hızı var gıbi geliyor bana. Ya da ben baskı yı çok guzel yiyorum :) Yıne de araç kullanmayı ilk kez deneyen bırı olarak çok dert etmiyorum. Sonuçta forumdan tarifle kullanmaya başladım. Arazı vitesi degil normal vıtesle kalkışı dahi buradan hatta direk senden ogrendım. :). Hedefim hayatım boyunca sadece 4 çeker sahıbı olmak ve kullanmak. Belki bırgun düz dizel defom. da olur ikinci araç olarak .. :)

yüreğine su serpilmiş olmasına sevindim. ama bu demek değilki yakmazsın . yanlış anlaşılmasın ben bu tür hareketleri kendimi de dahil ederek apaçilik olarak nitelendiriyorum. apaçilik yapıyorsak eğer olanlara katlanmak gerekir. bu kış yaptığım bazı görsel apaçilikler sonucu gerçekten masraf ettim arabaya :D anladığım kadarıyla yeni şöförsün? ya da nivada yenisin?
eğer yeni şöför isen kendine de başkalarına da zarar verme derim. arabayı boşver elbet sökülür takılır.

Çevrimdışı bkerti

« Yanıtla #34 : Nisan 02, 2015, 06:33:46 »
yüreğine su serpilmiş olmasına sevindim. ama bu demek değilki yakmazsın . yanlış anlaşılmasın ben bu tür hareketleri kendimi de dahil ederek apaçilik olarak nitelendiriyorum. apaçilik yapıyorsak eğer olanlara katlanmak gerekir. bu kış yaptığım bazı görsel apaçilikler sonucu gerçekten masraf ettim arabaya :D anladığım kadarıyla yeni şöförsün? ya da nivada yenisin?
eğer yeni şöför isen kendine de başkalarına da zarar verme derim. arabayı boşver elbet sökülür takılır.

Hem şöförlükte hem nivada yeniyim :)

Çevrimdışı Nivacý

« Yanıtla #35 : Nisan 13, 2015, 11:56:08 »
Arkadaşlar merhaba 1995 model karbüratör lü tertemiz bir niva aldığımı düşünüyordüm Rize den aldım istanbulda kullanmak için hidrolik direksiyon Çelik can't215/70/15 Kumho  çamur lastık bakımlı görünen araca ben o defransiyel uzun kısa şaft ön takım tandır kolları aks ön arka kampanyalar baltalar LPG Bakım motor Bakım yaptırmama rağmen debriyaj vurması mı kesmedim şimdi ön defransiyelde  Boşluk var diyor usta aynı usta defransiyel tamirinde iyi Demişti 130 km sonra vurma Dan dolayı geri getirdim bunu buldu ve yeni defransiyel yağ kaçırıyor şanzıman ses yapıyor başka bir usta yağsız kalmış diyor sadece uzunyolda ses var kesilir mi acaba yeni şanzıman mı alayım yapılırmı çok seviyorum şu ana kadar 5 tl yedi 2 ayda parça ucuz işçilik para birde Hız yapmıyor rampada 2. Vitese Düşüyor neden gitmiyor ne yapıyım gitmesi için 80 düz yolda çıkıyor. Çok zorlarsan azıcık 100 görür gibi oluyor çok yoruyor beni usta bulamıyorum kimse bakmıyor esenyur ta Beylikdüzü'nde servise götürdüm fren merkez Değişti 100 km sonra ön başlatmaları kitledi yapmıyorlar ne yapıyım

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Ormanlarimdan bir dal kesenin başını keserim-Fatih
« Yanıtla #36 : Nisan 14, 2015, 12:04:19 »
Arkadaşlar merhaba 1995 model karbüratör lü tertemiz bir niva aldığımı düşünüyordüm Rize den aldım istanbulda kullanmak için hidrolik direksiyon Çelik can't215/70/15 Kumho  çamur lastık bakımlı görünen araca ben o defransiyel uzun kısa şaft ön takım tandır kolları aks ön arka kampanyalar baltalar LPG Bakım motor Bakım yaptırmama rağmen debriyaj vurması mı kesmedim şimdi ön defransiyelde  Boşluk var diyor usta aynı usta defransiyel tamirinde iyi Demişti 130 km sonra vurma Dan dolayı geri getirdim bunu buldu ve yeni defransiyel yağ kaçırıyor şanzıman ses yapıyor başka bir usta yağsız kalmış diyor sadece uzunyolda ses var kesilir mi acaba yeni şanzıman mı alayım yapılırmı çok seviyorum şu ana kadar 5 tl yedi 2 ayda parça ucuz işçilik para birde Hız yapmıyor rampada 2. Vitese Düşüyor neden gitmiyor ne yapıyım gitmesi için 80 düz yolda çıkıyor. Çok zorlarsan azıcık 100 görür gibi oluyor çok yoruyor beni usta bulamıyorum kimse bakmıyor esenyur ta Beylikdüzü'nde servise götürdüm fren merkez Değişti 100 km sonra ön başlatmaları kitledi yapmıyorlar ne yapıyım
Hoşgeldiniz,
Istanbul'da olmanız büyük şans,Pendik'te Kaner Oto,yine Kadıköy'de Gündüz Oto,bunlar yetkili servisler aynı zamanda,Niva üzerine ehil eller.Ben Halkalı'da oturuyorum,bakımlarda karşıya geçiyorum.Gözünü karart geç karşıya,gerekiyorsa bırak aracı,baştan aşağıya elden geçsin.Lastik ebatın biraz büyük bu arada,ağır geliyordur araca mutlaka.

Çevrimdışı Nivacý

« Yanıtla #37 : Nisan 14, 2015, 12:12:20 »
Cevap için teşekkürler bende Beylikdüzü'nde oturuyom Kaner usta çok duyuyorum ilgilenirim gercekten bakar mı

Çevrimdışı Nivacý

« Yanıtla #38 : Nisan 14, 2015, 12:16:23 »
Şanzıman sorunu kaldı sesini bir kesersem birazda araç yolda gidebilse tamam KARDEŞ olucaz sonuna kadar Kalsın ama çok yıpratıyorbeni ustaların ilgisiz dikkatsiz iş yapmaları çıldırtıyor somonları eksik tekiyorlar kaybediyorlar araçı güvenip gidemiyorsun yarım yapıyorlar

Çevrimdışı Harun

• Administrator
« Yanıtla #39 : Nisan 14, 2015, 12:20:59 »
Cevap için teşekkürler bende Beylikdüzü'nde oturuyom Kaner usta çok duyuyorum ilgilenirim gercekten bakar mı
Bakar elbette,
Hafta sonu oradaydım.... ;D

Çevrimdışı muhammedcelik1983

« Yanıtla #40 : Nisan 14, 2015, 12:38:25 »
Bence Harun arkadaşa kulak ver nivadan anlayan ehil bir usta elden geçirsin nivalarda normal olabilen şeyler ilk defa kullananlar için arıza gibi algılanabiliyor bazı sesler zararsız bazıları çok mühim olabilir nivadan anlamayan ustalara kalırsan boşa para da harcarsın vakitte,Ne tür bir ses oluyor debrajdan ayağını çekerken küt diye ses mi geliyor? Sanzimanda uğuldama mı var?

Çevrimdışı Nivacý

öğlen trafikte çıktım beylik düzünden 00:00 de 15:15 de vardım Kaner ustaya Altan üsten kontrol ile şimdiye kadar yaptırdığım harcadığım paralar Boşa gitmiş tekrar baştan başladık ne yapılan şaft doğru ne 0 diye aldığım defransiyel nede aks tamirleri nede forya bilyası hepsi yanlış baştan başlanacak her şeye doğru yerde olduğumu anladım atladım metroya geldim Beylikdüzü'ne hadi Hayırlısı şanzıman defransiyel silbaştan düzelecek inşaallah güzel olur başka arızalar çıkmaz kendimi yıpratmıştır boşa Arkadaşlar teşekkür ederim hele halkalıdaki arkadaşa o cesaret verdi bana

Çevrimdışı Harun

• Administrator
Arkadaşlar teşekkür ederim hele halkalıdaki arkadaşa o cesaret verdi bana

Doğrusunu yapmışsınız,
Kaner ve ekibi doğru teşhis ve tedaviyi yapar.