Gönderen Konu: NIVA' LARDA KULLANILAN TÜM YAĞLAR  (Okunma sayısı 14111 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YEVGENI

Ynt: NIVA' LARDA KULLANILAN TÜM YAĞLAR
« Yanıtla #15 : Mart 29, 2015, 01:00:06 »
Uguldama huyu olan aparat genelde diferansiyeldir..

Çevrimdışı av.mehmet

• ne mutlu Türküm diyene!
« Yanıtla #16 : Mart 29, 2015, 02:26:28 »
Safta kaucuklu gress bastırdım 2 ay filan oldu ama uguldama var yine .  Debrıyaja basınca kesiliyor . Sanırım safttan gelıyor.  Mehmet bey nıvayı sattınız mı yoksa Tısanda girebilir mıyız bu yaz yeşil nıvayı.
Debriyaja bastığında kesiliyorsa şanzımandan geliyor olma ihtimalide var ama.
Yok satmadım yeşili. Çok kararsızım, sıfırı gelecekmi gelse bile tekrar modifiye ile uğraşmak gözümde büyüyor. satmayadabilirim. Benim satma nedenim sıfır niva almak içindi ama elimdekiyle devam edebilirim. Bu yaz Mersine nivayla gelme planım var, tabiki Tisanada gelirim ve tanışırız umarım  :)
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

Çevrimdışı bkerti

« Yanıtla #17 : Mart 29, 2015, 02:29:24 »
Tanısırız inşallah bende nıva ile geliyorum tek araç olunca :) Sanzıman yağını da 2 ay once eklettım ama 80w 90 sanırım ince geldi.

Çevrimdışı av.mehmet

« Yanıtla #18 : Mart 29, 2015, 02:32:41 »
lada türkiyenin sitesine bak bulunduğun şehirde anlaşmalı servis varmı?ben antepte sitede belirtilen servise geliyorum çok memnunum.

Çevrimdışı bkerti

« Yanıtla #19 : Mart 29, 2015, 02:36:27 »
Yavuz abı dıfransıyelın ne olduğunu henuz çözemedim :). Bugün aracın altına yatıp. Puturu kontrol ettim Baya bir ıvır zıvır var altta en çok dönen silindir hoşuma gıttı. Onun saft olduğunu tahmin edıyorym. Arazi sanzımanı kulaklarını gördüm sanırım. Bastıkları sac saglamdı. Ama hepsini uyduruyor da olabilirim. :). Sanzımanım tofas sanırım. Çünkü nıvanın kı gıbi üstten açılıp içine yağ eklenen vıdası filan yok. 92 ler 4 ileri mı 5 ileri mı oluyor normalde ? Cunku bırı bana senin aracın 4 olması lazım demişti ama beş ileri. Belki tofas tan kaynaklı bilmiyorum. Bırgun ne olduğunu cozunce bırgun yaglamatı kendim yapacağım inşallah. Ateşleme kurcalaması bitti sıra aktarmaları bozmaya geldi :) birde bugün kaportada boya soktum biraz kazara su stıckerı yolla artık da işlevsel kullanayım :)
« Son Düzenleme: Mart 29, 2015, 02:39:19 Gönderen: bkerti »

Çevrimdışı bkerti

« Yanıtla #20 : Mart 29, 2015, 02:41:46 »
Anlaşmalı servisi buldum ona gittim ama turda bu var dediler. 80-90 yanı. Ama yeniden yaglatacagım çünkü ince geldi. Havalar ısınınca iyice ıncelecek. Sanzımanın ısısı kaçta olmalı acaba. Termostat takılı bende en çok 40 lara çıkıyor genelde 22 derece bu havalarda. Ama standartı ne bılemeyorym.

Çevrimdışı av.mehmet

« Yanıtla #21 : Mart 29, 2015, 02:43:06 »
Tam ortadakı yuvarlak kısım kovan, onun içinde ayna mahrutininde oldugu diferansiyel var

Çevrimdışı av.mehmet

« Yanıtla #22 : Mart 29, 2015, 02:45:53 »
Diferansiyel ve şanzıman yağı ince oluyor, bende yeni değiştirttim. Sıcaklık kaç derece olur onu bilemiyorum :-\

Çevrimdışı muhammedcelik1983

« Yanıtla #23 : Mart 29, 2015, 02:24:50 »
Defransiyel 140 numara şanzıman 90 numara daha incesi kece ve contalarda terleme hatta sızdırma yapabiliyor

Çevrimdışı bkerti

« Yanıtla #24 : Mart 30, 2015, 10:30:37 »
Benim şanzımanda o yağ eklenecek somun yok. Kuş serisi herhalde.

Çevrimdışı NÝVACI

• 51 DEN BERÝ BURALARDAYIZ.
« Yanıtla #25 : Mart 30, 2015, 05:48:55 »
Zavallı niva
 bari şaft hangisi onu öğrenseydin. :-X
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Çevrimdışı bkerti

« Yanıtla #26 : Mart 30, 2015, 08:15:09 »
Aman Burhan amca ogrenmeyeyım. Kesin onuda bozarınm:)

Çevrimdışı Niva67

« Yanıtla #27 : Mart 30, 2015, 08:39:37 »
Benim şanzımanda o yağ eklenecek somun yok. Kuş serisi herhalde.

Evet, senin şanzıman orijinalinden biraz farklı galiba..

Mal, sahibine benzermiş!.. ::)  Sen de farklısın!.. :)

Değilmi ki sen, arazi vitesi ile aracı 90' a vurdurdun, bir de hala '' gitmiyor!'' diye şikayet ediyorsun,
senden korkulur vallahi!.. Senin sorularına cevap verirken, biraz fazla düşünmek gerekiyor.. :(

Çevrimdışı bkerti

« Yanıtla #28 : Mart 30, 2015, 09:04:37 »
Arazi vitesinde 90 aslında benim degil gaz ayarcının denemesinde oldu Suat amca. O söyledi. Ben panik ve şokla dusunemedım zaten. Ama dun gece kendime olan kızgınlıgımdan uyuyamadım yine. Birden dank etti ben de bastım ama 50 de kaldı. Acaba koklemedım mı dedim. Ama sonradan gazcı araca alışık olmadığından dolayı yakın on camın hızı fazla gösteren etkısı ile 50 yı ıbreye hıc bakmadan 90 yorumlamış olabilir mı diye düşünüp kendimi avuttum. Umarım haklıyımdır. Çünkü düzgun asfaltta yokuş aşağıya kokune kadar bastıgımda 140 gordugum lakin tamamen duzlukte 110-120 anca yapan aracımın takvıyede 90 yapması için motoru yakmak lazım sanırım. Ya da ben kendimi avutuyorum elin oğlu abandı gaza kokledı. Normalde aracı babama dahi kullandırtmam. Ama dun şuurum Kapandı resmen. Hemen aksamustu kılıstrs antik kentine gidip oralardakı traktör yollarında oldukça yoğun çamur da denedim takvıyeyı. Aslında ilk defa bu kadar yoğun çamur yaptım. Batsam gidip köyden tafktor filan cagjracaktım. Çok zevklıydı. Yurusem batacagım balcıktan çok guzel yol aldı bu kadar arazi kabiliyeti olduğunu bilmiyordum hasta oldum araca. Lakın forumda okuduğum tavsiyeler uzerine benzinde kullandım. Acele etmeden yavas yavas hareket ettim çok zevklıydı. Birde demirden çapa benzeri bir malzeme yapmıştım. Ne kadar ise yarar bilmiyorum ama batarsam malum çok agaç yok burada el Vinci ile çekmeyi de deneyecektım ama gerek kalmadı. Sanzıman dediğin gibi değişmiş. Zaten üstten yağ eklemek için plastik kısmı çıkartırken araziye almıştım. Hareket etmeden bursktıgım için bir gun once hiC aklıma gelmedi. Sanzımanın da değişik olduğunu görünce topladım bıraktım. O arada vitesi unuttum. Kafam da da surekli arıza yapacak kaldığı için dedim yine bozfuk. :)

Çevrimdışı rahmieken

« Yanıtla #29 : Mart 30, 2015, 10:52:42 »
araziye aldığında ( low ) gerçekten 90 görülüyor. bir kere bizim buralarda birileri fena kaşındı. benzin+low ışıktan ışığa coştuk. sonuçta karşı taraf camı açmış ağlamaklıydı. ama görüyor 90'ı. çok büyük sorun mu bence hayır arada senede 1 denenebilir. niye hayır kısmını açıklayayım. devir meselesi kurallara uygun kalıyor. normal halde 140 yapmaya çalışmaktan çok farkı yok. kilometelerce gitmiyorsun. ışıklardaki suv sahipleri kafa karışık bakabiliyor :D