Gönderen Konu: BENZİN VE HARARET GÖSTERGESİ ÇALIŞMIYOR  (Okunma sayısı 3801 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fatih61

BENZİN VE HARARET GÖSTERGESİ ÇALIŞMIYOR
« : Eylül 11, 2014, 11:34:50 »
Geçen hafta keyifli keyifli yolda giderken tak aracım stop etti. tüpte çalışmadı benzine aldım düzeldi eve gittim tüpün elektrik kablolarıyla uğraştım düzeldi.
Bu hafta da tüpte 2 bin devirden sonra gaz kesmeye başladı sanki tüp bitermiş gibi benzine aldığımda sıkıntı yok. kutup başını söktüm (beyini sıfırlamak için) 2 saat sonra taktım denedim 2 gündür kullanıyorum hah tam düzeldi şükür derkeeen benzin ve hararet göstergesi çalışmamaya başladı  :-\  nedendir acaba?

Çevrimdışı Maestro

Ynt: BENZİN VE HARARET GÖSTERGESİ ÇALIŞMIYOR
« Yanıtla #1 : Eylül 11, 2014, 12:08:41 »
Geçen hafta keyifli keyifli yolda giderken tak aracım stop etti. tüpte çalışmadı benzine aldım düzeldi eve gittim tüpün elektrik kablolarıyla uğraştım düzeldi.
Bu hafta da tüpte 2 bin devirden sonra gaz kesmeye başladı sanki tüp bitermiş gibi benzine aldığımda sıkıntı yok. kutup başını söktüm (beyini sıfırlamak için) 2 saat sonra taktım denedim 2 gündür kullanıyorum hah tam düzeldi şükür derkeeen benzin ve hararet göstergesi çalışmamaya başladı  :-\  nedendir acaba?

geçen hafta  buna benzer  bir sıkıntıyı  arkadaşım Ford focus  da  yaşamıştı.. problem  akü  den  çıktı..

Çevrimdışı fatih61

« Yanıtla #2 : Eylül 11, 2014, 12:12:40 »
akü tam şarj yeşil yanıyor

Çevrimdışı fatih61

« Yanıtla #3 : Eylül 11, 2014, 07:21:31 »
Yeni durumu bildireyim gostergeler calisiyor ama yine tupte 2 bin devirden sonra gaz kesiyor.
ECU gostergelerle lpg arasinda nasil bir baglanti kurmus da biri calisinca digeri calismiyor  >:(

Çevrimdışı Sarp

« Yanıtla #4 : Eylül 11, 2014, 11:52:48 »
Göstergelerin tutukluk yaparak çalışması, şoför koltuğuna oturduğunuzda, sol dizinizin üzerinde kalan sigortaların, oksitlenmesi, temassızlık yapması ve benzeri durumlardan olabilir. Kontrol edin, gerekirse tümden kitapçığa sadık, ampere uygun olarak yenileyin.

Çevrimdışı fatih61

« Yanıtla #5 : Eylül 12, 2014, 01:17:44 »
teşekkürler. benim takıldığım biri çalışınca diğerinin çalışmaması bu sabah işe giderken hiçbir sıkıntı yoktu çekiş düzgün göstergeler çalışıyor  :)

Çevrimdışı YEVGENI

« Yanıtla #6 : Eylül 12, 2014, 07:32:34 »

Niva gösterge panelinin içine ecinniler girmiş kardeş.
Bugüne kadar her iki Nivamda da o panelin adabıyla çalıştığını görmedim..

Çevrimdışı Maestro

« Yanıtla #7 : Eylül 12, 2014, 07:59:09 »

78  Murat 131 arabamız vardı... arada yağ lambası yanardı..  Babam bi yumruk bi  atardı lamba sönerdi...

18 yaşına yeni basmışım , ehliyet gıcır gıcır manitayı kapmış pikniğe götürmüşüm...piknik dönüşü..

İzmir Hatay üçkuyular civarı yağ lambası yandı...  bi yumruk attım  lamba söndü..  100 metre sonra  yine yandı...  bi yumruk daha , lamba  söndü...  bi 100 metre  sonrası yine yağ lambası yandı..  bi yumruk daha koydum , lamba  söndü...   50 metre gittik gitmedik  lamba yine  yandı...  bi  koydum bu sefer lamba yine söndü.. aynı anda araba titremeye başladı , önce çekişten düştü ,  bende vites düşürdüm  o yine çekişten düştü  ben yine vites düşürdüm.. o yine çekişten düştü  bu sefer vites düşüremedim  çünkü 1 e kadar inmiştim.. lamba yine yandı..  stop edecek gibi oldu  gaza abandım...  ve  anlamsız bir şekilde  araba stop etti  ;D    bir daha  hiiiççç   çalışmadı !!

Çevrimdışı YEVGENI

« Yanıtla #8 : Eylül 12, 2014, 08:18:47 »

Yağ lambasından hep kıllanacan..

Çevrimdışı deniz

« Yanıtla #9 : Eylül 15, 2014, 12:56:36 »

İzmir Hatay üçkuyular civarı yağ lambası yandı...  bi yumruk attım  lamba söndü..  100 metre sonra  yine yandı...  bi yumruk daha , lamba  söndü...  bi 100 metre  sonrası yine yağ lambası yandı..  bi yumruk daha koydum , lamba  söndü...   50 metre gittik gitmedik  lamba yine  yandı...  bi  koydum bu sefer lamba yine söndü.. aynı anda araba titremeye başladı , önce çekişten düştü ,  bende vites düşürdüm  o yine çekişten düştü  ben yine vites düşürdüm.. o yine çekişten düştü  bu sefer vites düşüremedim  çünkü 1 e kadar inmiştim.. lamba yine yandı..  stop edecek gibi oldu  gaza abandım...  ve  anlamsız bir şekilde  araba stop etti  ;D    bir daha  hiiiççç   çalışmadı !!

[/quote]
 :D ;D koptum ya çok iyiymiş

Çevrimdışı NÝVACI

• 51 DEN BERÝ BURALARDAYIZ.
« Yanıtla #10 : Eylül 15, 2014, 02:32:08 »
O  yumruk radyo ve tv için geçeli kullanım alanınız hatalı

anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Çevrimdışı Maestro

« Yanıtla #11 : Eylül 15, 2014, 02:38:45 »
O  yumruk radyo ve tv için geçeli kullanım alanınız hatalı

dün akşam çalıştığım makinanın yağ basınç sensörü alarm verdi , 20 dk cebelleştim.. en son  19 anahtarın  kombine kısmı ile bir indirdim... sensör kendine geldi  ;D