4x4 seçimi

Başlatan kocaali, Mart 11, 2012, 05:43:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

kocaali

birkaç foto de cumartesiden...  ;D

bu manzarada kahve keyfi, pahabiçilemez  ;D ;D ;D

No mud, no fun...

NÝVACI

Haklýsýn þeytan ancak böyle çatlatýlýr.
helal olsun
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

kocaali

5000km kullaným sonucu; Mitsubishi L200 2500cc dizel otomatik vites aracýmýn ortalama yakýt tüketimi deðerleri...

265 75 16 MT lastikler ile uzun yolda 90km/s civarý hýz ile 9,5-10L/100km. Þehir içinde 12,5-13,5L/100km.
245 65 17 AT lastikler (orijinal ölçü) ile ayný yolda 90km/s civarý hýz ile 6,5-7L/100km. Hýzý 110km/s civarýna çýkartýnca 8-8,5L/100km'ye yükseliyor. Þehir içinde 9-10L/100km.

Ölçüm yaptýðým durumlarda araçta hep yalnýzdým, bagajda da hep ayný miktarda ve toplamda 30kg civarý yük vardý. Yakýtý hep ayný marka istasyondan aldým ancak ayný istasyon veya pompadan alamadýðým durumlar oldu.

Özetle; bu ebat ve 1.8ton aðýrlýðýndaki bir makina için gayet makul deðerler...

Arazide henüz uzun soluklu bir aktivite yapamadýðým için elimde veri yok...
No mud, no fun...

emre_ozk

Merhaba,

Nivanýn yanýna kardeþ olarak duster 4x4 aldým,

Konfor olarak nivadan kat kat iyi

Arazide þuan deneme þansým olmasada arazide nivanýn verdiði güveni duster vermez gibi geliyor. Alt yapý çok zayýf geldi bana.
Nivayý aldýðýmdan bugüne 60000 km yol yaptým 50000 i arazide geçmiþtir.

Nivayý kullandýðým gibi dusteri kullansam beni üzeceðine çok eminim. Motor performansý çok iyide deðil.

bakalým pazar günü arazide test edeceðim.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

Harun

Alıntı yapılan: emre_ozk -  Nisan 30, 2015, 12:40:13
Merhaba,

Arazide þuan deneme þansým olmasada arazide nivanýn verdiði güveni duster vermez gibi geliyor. Alt yapý çok zayýf geldi bana.

Nivayý kullandýðým gibi dusteri kullansam beni üzeceðine çok eminim. Motor performansý çok iyide deðil.

hayýrlý olsun Emre,
güle güle kullan,Duster'cýlar artýyor tayfada.

emre_ozk

Abi niva duruyor demirbaþ mezara kadar benimle ondan aldýðým zevki duster vermez. Niva ilgili deðiþik projelerim var kamuflaj kaplama filan yaptýracam.

Dusteri almamýn sebebi niva genelde yazýn yaylada oluyor pederbeyden gezmek için sýra gelmiyor bende yaylaya ara sýra çýkmak için aldým.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

kocaali

Merhaba,

Duster hayýrlý olsun Emre... uzun menzilli memleket gezileri için Duster çok iyi bir tercih bence    ;)
No mud, no fun...

emre_ozk

Saðol abi Bir aksilik olmazsa yaza karadeniz turu yapacaðým
Emre özkaradeniz
Ýzmit

Yevgeni

Dazdýr ile Niva alakasýz klasmandalar.
Tarýk'ýn dediði gibi Dazdýr modern bir Toros, az dört çeker, güzel kaçar.
Niva bildiðin güzel standart haliyle arazide problemsiz seken cevval..

emre_ozk

Nivanýn çekiþinden hep þikayet ederdim Dusteri kullandýktan sonra nivanýn çekiþi hiçte fena deðilmiþ onu anladým.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

Niva67

Merhaba,

Nivanýn yanýna kardeþ olarak duster 4x4 aldým,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Hayýrlý, uðurlu olsun.. Ýyi günlerde kazasýz belasýz, güle güle kullanýn.. :)

Yevgeni

Alıntı yapılan: emre_ozk -  Mayıs 01, 2015, 10:52:28
Nivanýn çekiþinden hep þikayet ederdim Dusteri kullandýktan sonra nivanýn çekiþi hiçte fena deðilmiþ onu anladým.

Cekisi iyi aslinda?
Senin kriterin ne Emre cekis konusunda?

emre_ozk

Dusterde þöyle bir sýkýntý vardý aracý ikinci el aldým intercool radyatörü patlaktý bu yüzden partikül filtresi kurum baðlamýþ radyatörü deðiþtirdim ustam bu araba ile gaz basman gerekiyor dedi kurumu atmak için her geçen gün kullandýkça dusterin çekiþi düzeliyor.

Nivaya motor yaptýrdýktan sonra canavar gibi oldu yaylaya gittiðim yolda 2. vitese nadir düþüyor.

Pazar günü duster ile yaylaya gittim onunlada 2 vitese nadir düþtüm

nivanýn arkasýnda römork olduðu halde altý vurmuyor dusterde içinde tek kiþi olduðum halde ayný yerde aracýn altý vuruyor.

yaylaya gidiþ geliþ 45 km duster ile 5,6 litre mazot yaktým giderken 3.5 litre inerken 2.1 litre tüketmiþim yol bilgisayarý doðru  gösteriyorsa.

niva ile ayný yolda römork ile 9-10 litre lpg tüketimim var.

Ama yayla yolunda dusterdeki konfor nivada yok.

Çekiþ konusu þöyle 2. vites duster ile 1500 devir altýna düþtüðümde  hafif rampada toparlamýyor benim bildiði turbo dizeller alt devirde gaz verdiðin zaman toparlamasý lazým.

Emre özkaradeniz
Ýzmit

Yevgeni

Alt devirdeki 2 ve yukarýsýndaki viteste bayýlma gaza geç tepki vermesi sanki.
Eco modu sürekli açýk mý sende?

emre_ozk

Emre özkaradeniz
Ýzmit