Gönderen Konu: Niva 1600 cc motor gücü çekiş yakıt tüketimi performans sorunları  (Okunma sayısı 58058 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı NÝVACI

• 51 DEN BERÝ BURALARDAYIZ.
Harunun ki ile yaş ve bakım farkı var geç
maestro hatıratlardan okuyup yazıyor iki tatil parasını bi yere koysa niva alır
Kalubeladan beri aynı türküyü çağırır.
----------------------------------------------------------
araç çalıştı hararet 70 veya 80i buldu denemeye geç
Sen kendine güveni kazanmaya bak rampaya gel düşündüğün gibi avuçlarındaki teri sil asıl gaza
araç hareket ettikten sonra bir karar gazı arttır 3000- 3500 korkma  bir iki km aynı viteste gitsen bir şey olmaz.
İlk heyecan geçince motor sesine kulak ver  sesi tanı en doğru devir saati Odur
şu devirde bu ses değil  motor vites istiyorsa bağıracaktır küçültmek gerekiyorsa kafa sallayacak öksürecek gaza yükleneceksin
Aksi takdirde  saata bakmaktan hata yaparsın
2500 devri düz alanlarda standart keyfi sürüşlerde denersin.
arraç ısındı rolantide jikle kapalı in eksozu kokla gaz kokusu geliyorsa çiğ yakıyor ateşleme sorunu yada gaz fazla açık
stop ediyor  yada sarsıntılı çalışıyorsa gaz fazla kısık.
gaz ayar düğmesinin üzerine oje ile iki milimlik bir çizik at
dediğim şartlara göre aç yada kıs.
Ben rampa arazi yük şartlarına göre açar  güç elde eder diğer zamanlarda tasarruf moduna geçerdim
Ben tenhalarda yaşamayı sevdiğim için her şeyini öğrenmeye çalışırdım
15 yıl aynı araçla beraber yaşadım  Hiç dağda kalmadım hiç çekilmedim(arızadan)
NİVA benim için araçtan çok yaşam tarzı idi
Kendine iyi bak
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Çevrimdışı Maestro

Harunun ki ile yaş ve bakım farkı var geç
maestro hatıratlardan okuyup yazıyor iki tatil parasını bi yere koysa niva alır
Kalubeladan beri aynı türküyü çağırır.
----------------------------------------------------------

İnsan hayal ettigi müddetçe yaşar  Burhan abi ,  Uzaktan sevmek aşklarının en güzeli birde ... ayrıca hasret olmasa aşk olmaz idi , benimkisi aşk ...  en azından elde ettigimde  elimdekinin kıymetini bilirim , inşallah...

Vallahi bu yaz tatil yapmasam illaki alırım  kesinlikle haklısın ,  6 ay aliexpress den alışverişi kessem illaki alırım ama ben Niva alacagım diye başka sorumluluklarımı aksatamam  başka insanların yaşama özgürlüklerini elinden alamam ,  o yüzdendir' ki  böyle gazeller ile avunup dururum  .

Bakalım , azimliyim....  ama rüzgara karşı durumlarıda yok degil yani , farkındayım  ;)

Çevrimdışı bkerti

Teşekkürler Nivacı abi,
 Dediklerinizi yapıcam. Gaz ayarı nerden yapılıyor bilmiyorum ama önce bakayım gaz kokusu geliyor mu. Bugün  akşama Beyşehire gideceğim. Yolda biraz deneme yaparım. 2 hafta sonra da Bursaya gitme planı var. Bakalım götürebilirsek; ya da o bizi götürebilirse. :)

Çevrimdışı bkerti

İftara doğru anca ulaştım sanayiye o akşam. Usta en fazla 200 ml fazlalık var yağın durumu da iyi değiştirmeyelim dedi. Filtreyi değiştir dedim. Onuda yağla beraber değiştiririz bri sorun yok dedi. peki dedik geldik :)

Çevrimdışı NÝVACI

İftara doğru anca ulaştım sanayiye o akşam. Usta en fazla 200 ml fazlalık var yağın durumu da iyi değiştirmeyelim dedi. Filtreyi değiştir dedim. Onuda yağla beraber değiştiririz bri sorun yok dedi. peki dedik geldik :)
Nedir bu haftalık  faaliyet raporumu.
Kardeşim senin civarında hiç araç  sahibi yokmu vede muhabbeti geçmezmi
Filtre yağla birlikte değişir
Yoksa sende benim hatun gibi Anti mekanimisin yahu şunu öğren dedikçe Ben yidiririm sizde gezdirirsiniz der.
Haberin olsun faturan kabarıyor  bu kadar çene boşuna çalınmaz.

Çevrimdışı bkerti

Borcum borc abi :-)  Cok fazla sordugumun farkindayim ama cevremdekilerin dedigini yaptigimda da yanlis oluyor abi. Yagi fazladan koy dediler koydum ama buvseferde oda yanlis oldu. Servis cok fazla degil sorun yok dedi. Olsun degistir sen dedim gerek yok dedi. Dedi dedi o dedi bu dedi benim kafa gitti :-)

Çevrimdışı yeter1nce

• Yes Niva, No Asfalt..
okurken ki ben bu konuyu çekiş ile alakalı okumaya başladım,son zamanlar hafif ramplarda bile 3. vites de zorlanır oldu,düzde bazen 90 çok zorlayınca yapıyo,ama mevzu yakıt olunca, gaziemir - güzel çamlı arası 158 km yol gidip geldim,tekrar aynı istasyonda full lpg yaptım komik gelebilir ama 44 tl aldı, bu da km de 24.5 kuruş gibi bi rakama geliyor. max hız 90,istisnalar da 100 km di,tabi şu an neden se 100 km yapamıyorum bir türlü.. okuduklarıma dayanarak mevzuyu egsoza bağladım bakalım bi deneme yapıcam inşAllah ondandır..
Mevzu Hastalýksa, Gerisi Teferruattýr..
   H.Arat

Çevrimdışı NÝVACI

Verdiğin rota İzmiri gösteriyor
sarnıçta Ercan var bilgi paylaşabilirsi
eğer karbiratörlü ise
anlattığın gazın kısık olduğunu gösteriyor

Çevrimdışı bkerti

Bugün usta avans hortumu çatlak diye çekiş düşer dedi ve onu degıstıp bir bir hortumu çıkartıp dogrudan bağladı. Henuz deneyemedım ama bir şey farkederse bıldırırım

Çevrimdışı bkerti

Burahn amcama Nivacı abi dediğim zamandan bu yana çekişte bir artış yok :)  2500 devir saatine baka baka gitmeye çalışırdım geçen yıl. İyi ki varsınız amcalar abiler ve dostlar. Araç kullanmayı forumdan öğretme yeteneğine sahipsiniz :)

Çevrimdışı Avci_18

95 1.7 karbü
co benzin 0,00 alt yakıt 0,01
co2 ben 0,22  alt ya  0,46
o2 ben  20,43  alt ya 20,21
hc ben 22,00  alt ya  26,00
değerlendirecek usta arıyorum
İnsanlık kafi...

Çevrimdışı Yevgeni

Merhaba,

Belki şu yazı yardımcı olabilir: http://www.nivaturkiye.com/TR/emisyon-datasi-ile-ariza-tespiti/