Gönderen Konu: inanılmaz olay : çok korktum !!!  (Okunma sayısı 4817 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı endüstri

inanılmaz olay : çok korktum !!!
« : Nisan 02, 2011, 10:05:33 »
sevgili nivatr ailesi:
 bu akşam 1 saat önce şehir içinde hafif rampa çıkarken arcım sol öne doğru ani bir hareketle çekme yaptı arkasından inanılmaz bir lastik sesi ve zor bir şekilde yolun tam ortasında durdum.araçtan indim yaklaşık 8-9 metre lastik izi vardı(sadece sol ön lastikte)sol ön lastik tamamen kilitlemiş. araç stop etmişti tekrar aracı çalıştırdım.vitese takıp ilerledim araç önce kastı sonra normal yoluna devam etti.kenara çekip bekledim.aracım hiç sebep yokken sol ön teker kilitlemişti ve hiç bir şey yapmadan tekrar salmıştı.bu olay beni çok korkuttu.daha önce başına gelen arkadaş oldumu sebebi nedir.arıza dolayısıylamı böyle oldu.
baþkalarýndan dinleme, git kendin gör.

Çevrimdışı k. yusuf

• kermittt
Ynt: inanılmaz olay : çok korktum !!!
« Yanıtla #1 : Nisan 02, 2011, 10:09:59 »
geçmiş olsun sık sık yaşadığım bir olaydı alışmıştım bir ara :) kaliperler sıkmıştır.  kaliper lastiğinin arasına pislik geldiğinde kilitlenip kalıyor. açtıysa problem yok. benim bir gün fena kilitlemişti açılmadı da kaliperine kadar dağıtıp tekrar toplamıştım. bir frenciye göstermenizde fayda var. özellikle frenci diyorum bu meretin fren sistemi çok ama çok farklı.

Çevrimdışı metin.elbeyli

• Ýzmir
« Yanıtla #2 : Nisan 02, 2011, 10:58:34 »
Aynı şeyi yaşamıştım. Aynı şekilde hemde.
Sağ ön göbek rulmanım dağılmış ve kilitlenmiş. Değiştirdim. Tüm teker göbek rulmanlarını değiştirdim (SKF kullandım).

Çevrimdışı jckal

« Yanıtla #3 : Nisan 07, 2011, 11:32:23 »
binek aracımda arka kampana kitlenmişti.lastigi söktüm felan urastım acamadım.cekiciyle ustaya götürdük cekiciden inerken acıldı. balata bitmiş felan filan dediler. fren merkezleri ile alakalı bi durum olsa gerek dikkat et.
alýcam nivamý vurucam daglara vurucam daglara

Çevrimdışı endüstri

« Yanıtla #4 : Nisan 07, 2011, 11:50:18 »
Aynı şeyi yaşamıştım. Aynı şekilde hemde.
Sağ ön göbek rulmanım dağılmış ve kilitlenmiş. Değiştirdim. Tüm teker göbek rulmanlarını değiştirdim (SKF kullandım).
rulman kilitlemiş (iki parça olmuş  tamamen dağılmış...)
baþkalarýndan dinleme, git kendin gör.

Çevrimdışı metin.elbeyli

• Ýzmir
« Yanıtla #5 : Nisan 08, 2011, 12:18:47 »
rulman kilitlemiş (iki parça olmuş  tamamen dağılmış...)
geçmiş olsun