NivaTR forum
Kasım 28, 2014, 07:54:26 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: AVTOVAZ'DAN YENİ LADA MODELİ:LADA GRANTA (LADA 2190)  (Okunma Sayısı 4053 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Harun
Moderatör

Çevrimdışı Çevrimdışı

Ormanlarımdan bir dal kesenin başını keserim/Fatih

E-Posta
« : Şubat 21, 2011, 05:37:33 »

Lada Granta is a major redesigned and updated Lada Kalina, which is produced by Russian automaker AutoVAZ since 2004. In the end of 2011 Granta will replace at least 3 models: ancient Lada 2105 & 2107, outdated Lada Samara II and Lada Kalina sedan, which wasn't very successful in Russian market.(Kaynak:http://www.worldcarfans.com)
.....

Bundan birkaç yıl önce Renault, Romanyalı Dacia Logan’ı, düşük maliyetli, ekonomik ve kaliteli otomobil olarak tanıttığında, modelin başarılı olacağından şüphe duyan otomobil dünyası bugün Logan’ın Avrupa pazarındaki başarısını hayretle seyrediyor.

Şimdi Renault, birkaç yıl önce yaptığını tekrar deniyor. Yıllar evel Alman halkını otomobil sahibi yapma fikriyle kurulan, bugünün lüks otomobil devi Volkswagen’in hikayesinin bir benzeri Rusya’da yaşanıyor.
Ağustos ayı başında,Almanlar’ın yıllar önce yaptığı gibi düşük maliyetli, yerli üretim bir otomobil üretmeyi hayal ettiğini belirten Rusya Devlet Başkanı’nın hayali yeni Lada Granta ile gerçek oluyor.

Renault’nun güçlendirdiği yukarıda gördüğünüz yeni Lada Granta, nam-ı diğer VAZ 2190, yaklaşık 11.000 TL’lik bedeliyle, ekonomik otomobil sınırlarını zorlayacak. Efsane Samara ve Vega’nın yerine geçecek olan yeni Granta, kimi kaynaklara göre Twingo şasesini, kimine göre Lada Kalina şasesini kullanacak

Dizel ve benzinli seçeneklerinin yanısıra hybrid teknolojisiyle de sunulacak olan Granta’nın hybrid versiyonu, 600 cc benzinli motor ve 67 hp elektrik motoruyla güçlendirilecek. Hybrid seçeneğinin ise 15.000 TL’dan satışa sunulması bekleniyor.

Putin’in, genç girişimci Mikhail Prokhorov’a şimdiden bir tane tahsis ettiği Granta hakkında daha fazla bilgi yok.(Kaynak:http://www.otoplato.com)

.....
Lada Granta, Europe's Newest Low Cost Car

When French manufacturer Renault introduced the Romanian-built Logan some years back, the world was amazed at how a low-cost car can present its owners with more than decent features and performances. Needless to say, the Logan was and still is a hit on European markets, some of which traditionally oppose the low cost concept.

Now, Renault is getting ready to do it again. Remember how back in early August we told you about Russian prime-minister's desire to create a low cost car the masses, similar in appeal of the original volks-wagen (people's car)?

Meet Lada Granta, the car which is apparently supposed to take up that role. The Granta will be marketed, according to Inside Line, from $7,100 (EUR5,600). According to French newspaper Liberation, the Granta will be based on the Twingo, but other sources, including AvtoVAZ president Igor Komarov, it will more likely be based on the Lada Kalina platform.

In fact, the new Lada, which is said to be known internally as the VAZ 2190, will replace the Kalina and the Samara. Inside Line reports that the Granta will be a whole line of models, which will start with the sedan, will continue with the hatchback and will eventually end with the wagon version.

The details regarding the Lada Granta are not yet know. If it is indeed the same car as the one for which Putin tasked Mikhail Prokhorov, then we can expect a hybrid version as well, powered by an electric motor developing 67 hp, paired with an internal combustion engine no bigger than 0.6l. This version will be priced at around $10,000 (EUR7,500).(Kaynak:http://www.autoevolution.com)

« Son Düzenleme: Mayıs 12, 2011, 10:21:14 Gönderen: Harun » Kayıtlı
kaneruslu

Çevrimdışı Çevrimdışı

kaner_uslu@hotmail.com
Site E-Posta
« Yanıtla #1 : Mart 15, 2011, 09:44:16 »

dizel versiyonu satışa çıkarsa çok satar diye düşünüyorum

Harun
Moderatör

Çevrimdışı Çevrimdışı

E-Posta
« Yanıtla #2 : Mayıs 12, 2011, 02:01:27 »

Putin abimiz bu arabayı tanıtmış Rusya'da

Kaner ülkemize gelir mi bu model?

bir arkadaşa gösterdim çok beğendi,'gelirse alırım' dedi. Grin

http://granta.lada.ru/
YEVGENI

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : Mayıs 12, 2011, 02:39:07 »

RN Clio bu düpedüz..
Harun
Moderatör

Çevrimdışı Çevrimdışı

E-Posta
« Yanıtla #4 : Mayıs 12, 2011, 02:58:25 »

eee o kadar ortaklık vs iş ilişkileri var,
ucundan kıyısından benzeyecek Grin
YEVGENI

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : Mayıs 12, 2011, 03:28:44 »

Dizel motörü var mı bunun?
Harun
Moderatör

Çevrimdışı Çevrimdışı

E-Posta
« Yanıtla #6 : Mayıs 12, 2011, 04:18:23 »

Dizel motörü var mı bunun?

yabancı kaynaklı sitelerde var diyor,hatta hybrid versiyonun üretimi bile gündemdeymiş.
amma bize gelir mi bilinmez. Huh?
STI Performance

Çevrimdışı Çevrimdışı

E-Posta
« Yanıtla #7 : Mayıs 12, 2011, 08:19:26 »

Bu fotodaki araç kalina olmasın.Granta farklı bi araç çünkü...
Harun
Moderatör

Çevrimdışı Çevrimdışı

E-Posta
« Yanıtla #8 : Mayıs 12, 2011, 10:17:53 »

Bu fotodaki araç kalina olmasın.Granta farklı bi araç çünkü...

evet şimdi ben de farkettim Huh?
YEVGENI

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : Mayıs 12, 2011, 10:18:38 »

Granta, Kalina'nın geliştirilmiş bir versiyonudur diyor zaten..
Harun
Moderatör

Çevrimdışı Çevrimdışı

E-Posta
« Yanıtla #10 : Mayıs 12, 2011, 10:24:44 »

evet şimdi ben de farkettim Huh?

resmi güncelledim,kusura bakmayın...ayrıca ekli linkte sol altta aracın tanıtım videosu var.
http://granta.lada.ru/

STI Performance

Çevrimdışı Çevrimdışı

E-Posta
« Yanıtla #11 : Mayıs 13, 2011, 11:23:49 »

Buda putinin tanıtımı  Smiley 5.de çalıştırabilmiş Smiley

http://www.youtube.com/watch?v=IIHKm-m5RRw
yusuf

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : Kasım 10, 2011, 03:44:55 »

Buna bir bakın

http://forum.donanimhaber.com/m_5884203/tm.htm
YEVGENI

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : Kasım 10, 2011, 04:17:58 »

Abi bu General Motors'un Niva adını AvtoVaz'dan alıp ürettiği model.
Mekanik bizimkilerle aynı. Motoru bilmiyorum. Fiyat sebebiyle Rusya'da bile tutulmadığı söyleniyordu.
Bildiğimiz sıfır Zuki ile aynı fiyatlara geliyor, bu durumda Zuki mi? GM Niva mı? Ha dizel, ha hibrid..
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2011, Simple Machines XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.062 Saniyede 20 Sorgu ile Oluşturuldu