Gönderen Konu: Sürücülerin arazide yaptıkları 10 aptalca hareket  (Okunma sayısı 9858 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muhammedcelik1983

Ynt: Sürücülerin arazide yaptıkları 10 aptalca hareket
« Yanıtla #15 : Mayıs 29, 2014, 12:32:52 »
Zaten yarım deriyaj kullanmak zorunda kalacağın yerde at takviyeye salla 1. vitese rahat rahat çık şahsen ilk zamanlar bende arazide yarım debriyaj yapardım kokudan durulmazdı şimdi takviyeyi kullanıyorum hiç sıkıntı kalmadı..

Çevrimdışı volkaneryuva

« Yanıtla #16 : Haziran 04, 2014, 01:09:39 »
O zaman stop eder ama nasıl olacak abi. Asfaltta kullanalım mı yarım debriyaj? Yani asfaltta debriyajdan tam çekmeden gaz vericez sorun ama araziye hemen çekip gaza mı basıcaz hızlıca nasıl olacak? Vallahi benim beyin yandı arabayı kullanmayı anlamaya çalışmaktan :)

Bkerti burada yarim debriyajdan kastedilen hareket halinde iken hizi ayarlama veya engel aşma esnasında yarım debriyaj kullanılması durumu. Aracı elbette dururken kaldırmak için debriyajdan ayağını yavaş yavaş çekerken gaza da basıyoruz. Tabi ben yanlış anlamadiysam. Ki takviye 1 de araç gaza bile basmadan yanlizca debriyaj hareketiyle bile kalkabiliyor.

Çevrimdışı bkerti

« Yanıtla #17 : Ocak 05, 2015, 05:55:51 »
Yevgeni abi işte dediğim yarım debriyaj mevzusu bu. Arazide yavaşlatmak için yarım debriyaj yapmayı ben kalkışta yapma olarak anladığım için genşlerle kapışıyordum kalkışlarda :) :) :)