Tanýþma ve soru

Başlatan burakgenc, Eylül 16, 2016, 11:09:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burakgenc

Ýsmim Burak 33 yaþýndayým Ýstnabul Bahçeþehirde yaþýyorum.Öncelikle tüm arkadaþlarýn geçmiþ kurban bayramlarýný kutlarým.Nivacý arkadaþlarýma bir sorum olacaktý doða gezmelerini ve hafif offroad yapmayý seven biriyim,genede çatalça civarlarýnda caným sýkýldýca iþ çýkýþý ve hafta sonlarý geziler yapar balýk tutarým.Bu sebeble daða önce çoçukluk hayalim olan 2003 model 2.7crd bir grand cherokee aldým yaklaþýk 40,000TL civarýna ve arabayý aldýðýmda ne kadar sevindiysem inanýn satarken daha fazla sevindim.Tamam konforlu ekonomik güçlü falan ama 1,5 senede yaklaþýk 10,000TL masraf yapýnca ve benden daha çokta tamirciler arabaya binince inanýn soðutum,sattýðýmda alacak arkadaþda emin olun bir o kadar masraf yapsa yine ne çýkartacaðý belli deðil.Sitedeki konularýn çoðunu inceledim ama gözden kaçmýþsa kusuruma bakmayýn o yüzden buradan sormak istedim.yaklaþýk 18,000-20,000Tl civarý bütcem var 2005-2008 arasý ladalara satýn almaya gücüm yetiyor ama size sormak istediðim aldýðým aracýn kötü çýktýðýný kabul etsek yaklaþýk masraflarý ne tutar,yani motordur,alt takýmdýr falan iþlem yaptýran arkadaþlar zahmet olmazsa yaptýklarý masraflar ne kadar tutuyor belirtebilirseler çok sevinirim.mesala benim cherokeenin sadece alt takým düzenine 8000Tl istemiþlerdi, radyatör 1600Tl iþçiliðide 250Tl gibi rakamlardý.Daha sanayiye giripte 1000TL den aþaðý çýkmýþlýðým yoktur:)) Benzer durum nivalarda varmýdýr acaba?Biraz uzunca oldu kusuruma bakmayýn.

Harun

Burak Bey aramýza hoþgeldin,
Niva ilginç bir araçtýr,asla telaffuz ettiðin rakamlara ulaþmaz masraflarý normal þartlarda.Amaaaa seceresi belli olmayan,elden ele dolaþmýþ,afedersiniz eþek niyetine kullanýlmýþ (misal taþ ocaklarýnda falan) Niva da parasal açýdan olmasa da akýl saðlýðý açýsýndan Cherokee'yi aratmaz sana.
Misal ben 2010 yýlýnda sýfýr aldým Niva'mý,6 ayda bir bakýma sokarým rutin  ve yetkili serviste senin cherokee nin iþçilik parasýna...
Belirttiðin model aralýðýnda araç kullanan ve daha da önemlisi Niva'sýnýn herþeyiyle kendisi ilgilenen abilerimiz,kardeþlerimiz tavsiyede bulunacaktýr sana.
Umarým gönlüne göre Niva bulursun tez zamanda...

burakgenc

Harun bey ilginiz için çok teþekkür ederim.En kýsa zamanda nivamý alýp aranýza katýlmayý dört gözle bekliyorum

aydinaydogan

Aramiza hos geldiniz Burak bey, benimde 2005 model bir aracim var. Niva alirken sasesi onemlidir. Asla pasli curuk almayin zira ugramasi dert olur, cozmesi pas olayini ayri. Harun'un dedigi gibi mumkunse seceresini bildigin arac olsun. Ama on takim, yurur aksam hatta motor yaptirsan bile abarti paralar olmaz. Su ornegi vereyim sifir sanzimani 1.500 tl. Dolayisi ile kasasi curuksuz, darbe gormemis diri bi araci alabilirsiniz.
Dedigim gibi ben araci aldigimda cok temizdi sase, yalniz saga sola kacma vardi. Arka tandir kollarini 130 tl ye degistiriyorsun bitiyor. bunu disinda sorulariniz olursa forumdaki tum arkadaslar yardimci oluruz. Telefonda da detayli bilgi verilir gerekirse. Zira niva'n olunca aracin ustasi oluyorsun. Artik cogu seyini kendim sokup tamir edip takar oldum .

burakgenc

Bilgileriniz için teþekkür ederim Aydýn Bey...