Diferansiyel kilidi hakkýnda..

Başlatan dogan54, Mart 22, 2007, 01:53:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

niva07

sonuçlarý merakla bekliyoruz Dursun Usta.. Kolay gelsin. Ýnsanda hep þans olacak derim ;)

reis28

arkadaþlar kilitli niva diferansiyelinin fotolarýný ekliyorum acayip sevimli görünüyor sonuclarý bende cok merak ediyorum

DURSUN USTA 05364629668

bymuammer

dursun abi bi taksan baksan eðer iyi çalýþýyorsa sonra sökset bi CNC ciye versek aynýsýndan isteyenler ücretlerini gönderse ve yaptýrsak ne büyük iyilik yaptýrmýþ olursun abi. Yatar kalkar dua ederim valla sana :)

reis28

Alıntı yapılan: bymuammer -  Şubat 27, 2009, 12:28:51
dursun abi bi taksan baksan eðer iyi çalýþýyorsa sonra sökset bi CNC ciye versek aynýsýndan isteyenler ücretlerini gönderse ve yaptýrsak ne büyük iyilik yaptýrmýþ olursun abi. Yatar kalkar dua ederim valla sana :)

muammer CNC ci bunu yapa bilirmi bilmem ama ic yapýsý baya tefferuatlý devamýný araþtýrýyorum hele bir takalým bakalým sonuclar nasýl ama kulanan kiþiler nivanýn bir okadardaha arazi kabiliyetinin artýgýný söylüyorlar
DURSUN USTA 05364629668

niva07

dursun usta bu kilitli diferansiyel sürekli kilit mi kalacak, nasýl devreye girip çýkacak ?

dogan54

Reis,
bu kilitin kumandasý var mý.?
Yani içerden istediðin zaman kilitleyip çýkarabiliyor musun.?
Göründüðü kadarýyla sabit kilite benziyor.( %100 veya kaydýrmalý tip )

4x4 baska,
NiVA baska..

bymuammer

dursun abi eðer arazi kabiliyeti dahada artarsa nivayý tutana aþkolsun o zaman. Belki sende PAS ý satmaktan vazgeçerbin abi. Sabýrsýzlýkla bekliyoruz...

reis28

Alıntı yapılan: niva07 -  Şubat 27, 2009, 12:39:11
dursun usta bu kilitli diferansiyel sürekli kilit mi kalacak, nasýl devreye girip çýkacak ?

Alıntı yapılan: dogan54 -  Şubat 27, 2009, 12:40:07
Reis,
bu kilitin kumandasý var mý.?
Yani içerden istediðin zaman kilitleyip çýkarabiliyor musun.?
Göründüðü kadarýyla sabit kilite benziyor.( %100 veya kaydýrmalý tip )

bu kilit düzenegi sürekli devrede kalacak þekilde ayrlanmýþ sýnýrlý kaydýrmalý dedigimiz tip dönüþlerde kilit kendini normal dif gibi calýþtýrýyor fakat patinaj durumunda yani lastigin havada boþa dönme durumunda boþtaki lastigin dönüþ ivmelenmesiyle kilit deevreye girerek sabit tekerlege güçü aktarýyor yani otomatik kilitleme sistemi tabiki hareketli yüzde yüz kilit daha iyi olur olsada onuda ön dife koysak gerci bu kilit sistemi nivayý ucurur
DURSUN USTA 05364629668

reis28

Alıntı yapılan: bymuammer -  Şubat 27, 2009, 12:42:45
dursun abi eðer arazi kabiliyeti dahada artarsa nivayý tutana aþkolsun o zaman. Belki sende PAS ý satmaktan vazgeçerbin abi. Sabýrsýzlýkla bekliyoruz...

muammer pas 11 satacam fakat akabinde farklý bir niva yapacaz cünki diger araclarýn iþletim maliyetleri nivaya göre cok yüksek mantýk bana yine niva diyor
DURSUN USTA 05364629668

bymuammer

abi hayýrlýsý artýk. nivadan ayrýlmadýðýna sevindim abi :) Umarým gönlünce olur...

niva07

dursun usta sen niva'nýn kralýný yapmýþtýn, þimdi bir de imparatorunu yap görelim birlikte. saygýlar

murat067

valla abi cnc de yapýlmýycak iþ yok hayýrlýsý olsun insallah bütün nivalara nasip olur
niva kaçamak aþka benzer...

reis28

en nihayetinde kildi nivaya taktým sonuc niva gitti yerine baþaka bir þey geldi aracý ön ve arkadan kirikoya kaldýrdým sag yanýný takfiye kulanmadan vitese taktým arac yürüyor asfalta cýktým gazladým viraja girdim arac stabil gayet güvenli yol tutuyor aracý askýda býraktým yürüyor hemde low kulanmadan pazar günü arazide deniycem fakat þu anki sonuclar mükemmel arazidede cok güzel sonuclar alacagýma eminim
DURSUN USTA 05364629668

Yevgeni

Nihayet bir Niva gerçek anlamda takviyeli oldu..

bymuammer

dursun abi hayýrlý olusun.
Hafta sonu bi arazide deneme yapta abi artýk bizlerede bi çözüm bulalým. Bizim keçilerede yazýk :)onlarda kavuþssunlar artýk takviyelerine...