DERÝN SU GEÇÝÞLERÝ

Başlatan yusuf, Ağustos 03, 2009, 02:06:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

niva07

ya þnorkelsiz tehlikeli deðil mi bu iþler, ben motora su emmiþ bir astra gördüm sanayide arabayý satsan masrafýný çýkartmýyordu 10 milyar masraf açmýþ. sigorta perte ayýrýp ayýrmamayý düþünüyordu arabayý

Tolga

Tolga

niva07

babacandar

Bizim Teke külliyen suyun içinden çýktý ...
Sýktýk suyunu devam... oturduðum koltuðu kurutmak sýkýntý oldu o kadar..
Denildiði gibi o Astra bizimkiler Niva..

niva07

tabii ki hangi araç olursa olsun, gerekli önlemler alýndýðýnda suya girmek lazým.. Sudan bahsetmiþken, birþey danýþmak isterim, Antalya'da aðýr yaðmur altýnda iþe giderken, buðulanan camlarý kurutabilmek için verdim kaloriferi ön cama, cam oldu kupkuru. Karþýdan gelen araç tepeden aþaðý bir su attý, galiba kaput üstündeki ýzgaradan içeri aldý araba suyu, bir anda ortalýk sauna oldu, gözgözü görmüyor.. Saða nasýl çektim arabayý nereye durdum, onu bile göremedim.. Dehþet bir buðu kapladý içeriyi, hamam gibi oldu.. Kaput üstündeki delikler, kalorifer hava emiþi deðil mi ? Bu bir daha baþa gelmesin diye nasýl önlem almak gerekir

yusuf

Izgaranýn altýndaki haznenin deliði týkanmýþtýr. Söküp temizlemek gerekli.

yusuf

Kapýlarýn altýna kapý lastiklerinin incesinden geçirmekte su giriþini engelliyor. Ayrýca eþiklerin çamura bulanmasýný da önlüyor.

Yevgeni

Yusuf Abi nereden aklýna geldi?
Þahane çözüm bu..

yusuf

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Kasım 03, 2011, 12:44:42
Yusuf Abi nereden aklýna geldi?
Þahane çözüm bu..

Her seferinde su baþalta baþalta bir yol buldum sununda. Ayrýca kapý lastikleri de zamanla eziliyor. Orjinalini almak gerekmiyor. Metre ile satýlanlarý var.

iki kapý + bagaj lastiði 80 tl. (Raif usta toptancýsýndan alýyor)

Eðer kapý lastikleri deðiþecekse, ek yerini yukarý getirin. Orjinalinde altta ortada. Bunlar tam öpüþmediði için orasýndan su alýyor.

_S_R_

mehmet22

güzel bir buluþ bende en kýsa sürede uygulayacagým nivama bende býktým icinin su dolmasýndan bu  cözüm olacaktýr sanýrým
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

NÝVACI

el fren deliðine bi çare geliþtiremedik.
kapý fitilleri iyi fikir
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Yevgeni

Alıntı yapılan: NÝVACI -  Aralık 01, 2011, 04:05:08
el fren deliðine bi çare geliþtiremedik.
kapý fitilleri iyi fikir

Orayý týkadým ben, en azýndan kolun çalýþabileceði kaðýt geçebilecek bir aralýk var..