Lutfen yardim

Başlatan Lombak, Aralık 20, 2016, 11:10:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Lombak

Merhaba aranizda yeniyim cok uzun zamandir. Hem merakLa takip ediyorum hem yeni bilgiler ogreniyorum. 2008 nivam var ve ilk aracim haliyle hastalik derecesine kadar geldigi icin aldim ve cok egleniyorum. Haliyle 2. El oldugundan kelli bazi kafama takilan ve ustasina da gostermeme rahmen cozum bulamadigim beni rahaysiz eden 2 sorum olacak sizlere. yardim öneri ve desteklerinizi bekliyorum.

>>Araci ilk calistirdigimda yuksek devirde calisiyor rolantide gaza bastigimda da boguluyor. Motor isininca devir dusuyor hersey normale donuyor. Neden boyle yapiyor. (Usta bende hersey normal geldi dedi ki arac bi gece onda kaldi)

>> arac ile giderken sanki arka tekerler yada alt takimda biyer bisey biyere surtuyor gibi ses geliyoo. (Herzaman yapmiyo)

Tesekkurler.. Saygilar..

aydinaydogan

Öncelikle hoþgeldiniz. Burdan elden geldiðince yardýmcý olmaya çalýþýr arkadaþlar.
Benimde 2005 nivam var ve epey uðraþýnca iyi kötü ustasý oluyorsun bu aracýn.
1. sorunun için bir çok neden olabilir, ama boðulmaktan kastýn gaz yemiyor mu ? sabah yüksek devir çalýþmasý normal zengin karþým çalýþýyor çünkü. Beyin soðuk motoru ýsýnana kadar zengin karýþýma alýp ýsýnýnca normale dönüyor. Buraya kadar her þey olmasý gerektiði gibi, ancak boðulma kýsmý gaz yememekse sormak istediðim tekleme de varmý araçta, baþýma gelen þöyle bir olay olmuþtu. Bizim sübaplar iticili iticiler yaðla sübap ayarý yapýyor. Bazen ilk çalýþmada iticiler ýsýnýp iyice yaðlanana kadar açýk yada kapalý kalaliyor. Genel anlamda çok yakma varmý araçta ? Bir yerden hava falan alýyor olabilir vs vs tek tek bakmak lazým.
2. sorunun için yardýmcý olamýyacaðým, nasýl bir ses tam olarak ne taraftan geliyor biraz daha detay vermen lazým.

Lombak

Evet gaz yemiyor. Dediginiz gibi ilk yuksek devir calisiyor hatta 1 e takip hemen yola ciktim calisir calismaz ama 50 mt kadar hersey guzel gitti ama orda gaz yemedi tekledi ve boguldu sanki karbratöre su kacmis gibi oldu. Ayagimi gazdan cekince devir eski haline geliyor. Isininca dedigim gibi hersey normal. ( ilk calistirmadan itibaren 3 ila 5 dk isiniyor ve devam boyle kullanabiliyorum) onun disinda isinmadan gaz pedalina temasta gazi almiyo boguluyo. Ortalama olarak gazda takip ettim 30 kurus yakiyo.

Ikinci olarak sesin tam olarak yerini bilemiyorum ara ara geliyo aracimi yokus surunce kesiliyo saga viraja girdiginde daha belirginlesiyo alta yatip baktim ama yok. Nivami aldigim gibi 500 km yaptim ses aldigimdada vardi gaza asilinca 135 leride gordum gordum 60 80 100 lede gittim ses surekli sabit hizda arka taraftan geliyor.