DEFENDER KULLANAN VAR MI?

Başlatan NÝVA69, Kasım 23, 2007, 02:25:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

taiga

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ocak 21, 2011, 08:07:39
Defender'ý pek seven maliye bakaný da kesinlikle karþý çýktý.
Çaylak'ý seviyoruz dedi, yirim Defender'ý dedi, uðraþma 20 küsür yaþýndaki cihazla dedi.
Dedi de dedi..

Yenge %100 haklý... :D

Harun

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ocak 21, 2011, 08:07:39
Defender'ý pek seven maliye bakaný da kesinlikle karþý çýktý.
Çaylak'ý seviyoruz dedi, yirim Defender'ý dedi, uðraþma 20 küsür yaþýndaki cihazla dedi.
Dedi de dedi..

iyi demiþ bence de ;D

emre_ozk

Defender aslýnda güzel araç ama 2 tonluk aracý 65 bg'lik motor nasýl yürütüyor anlamýþ deðilim.
Bu aralar dikkatimi çeken tek defender bu
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-92000-km-94-model-v8-defender-duzce-de-sahibinden-39501087/detay

ileride nasip olursa v8 90" defender almayý düþünüyorum.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

vosdost

Ýki kelimede ben söyliyeyim

Defender benzinli veya dizel düz yolda güç sýkýntýsý yaþamazsýnýz. 80-100 cývarý gider. Rampada araç çok hantallaþýr. Arazide kesinlikle motor gücü sýkýntýsý yaþamazsýnýz.
Aracýn saðlam alt yapýsý, ucuz parca ve iþçiliði basit.
Eðer sert off road yapacaksan kýsa sase alýnmasý mantýklý olur. Fakat Türkiyede 90 kasa defender ýn yok denecek kadar az olmasý fiyatlarý çok yükseltiyor. Onun yerine 5-6 bin liraya seri 3 alýp tepe tepe binersiniz. Tabi arazide çekmeyi bilmeyen kiþilere araç çektirirseniz sase kopabilir. ( Tecrübe ile sabittir :) :) )
Parça fiyatlarýndan örnekler:
Aks 50 lira
rot basý 7.5 lira
Sýfýr toplanmýs dif 450 lira ...

Land olsun çamurdan olsun. Doðru yol Land Rover dan geçer :) :)

bkerti

Defender 110 düz düzel saplantýsý baþladý bende. Konu hortlatmak gibi oldu ama gezenbilirde çok yazý okudum.  Hele bir arkadþýmýz arkada ayaklarýný uzatmiþ bir çift ve harika bir kar manzarasý paylaþmýþtý bir yerde bulamadým þimdi. O fotoyu gördüðümden beri aklýmda defo var. Sehiriçi Niva, Konya ve çevresi antik kentler dað bayýr için Niva- Þehirlerarasý ve uzak geziler için defender. Harika olur ama cesaret edemiyorum. Nivayý iþletemiyorum dizel defo beni þimdi fazlasýyla aþar. Ama araç kiralayayn bir yerde bulabilirsem mutlaka kullanacaðým çünkü çok merak ediyorum. Konforsuz diyorlar ama Nivadan sonra çok farkedeceðini sanmýyorum :)

av.mehmet

Defender devlet kurumlarýndan çýkma bulunabiliyor, onlarda aþýrý yorgun oluyorlar
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

bkerti

Bakýyorum abi ihalelere ama dediðin gibi baya masraf zaman ve emek istiyor. ama nivacýðýmda ayný þeyleri istiyor :)

bymuammer

bymuammer

konforu nivayla ayný deðiþen pek birþey yok abi. bende 2.5 benzinli var gayet memnunum gerçi bu memnuniyet beklentelirle alakalý

bkerti

Muammer abi aynen bu fotoðraf. harika bir þey. Bende nivada bundan özenerek tüpün üstüne masa gibi birþey yaptýrýp bu kadar konforlu olmasa da arka koltuðu katlayýnca rahat miinder ve üstüne serili posla kahve içip manzara izlemek keyifli oldu. Tabi ayakta uyuþma karýncalanma baþlayana kadar :) 

Düz dizel 110 luk ta harika keyifli olur kamp yapmak, hatta günlük geziler bile. 2500 tl civarý 5 mevsimlik çadýr fiyatlarý. O paraya yalýtým yapýlabilir . Harika kamplar yapýlabilir. Allah' tan haným ayný kafadan. Yoksa fiesta ile gezinmekten baþka çare olmazdý. :)

bymuammer

defenderde öyle uyuþma felan olmaz abi merak etme. Eðer ileride motorla oynamayý düþünüyorsan iyi bir tercih düz dizel. Bu arada yalýtým yapsan bile defenderin ýsýsýný korumak zor. bir webosta felan þart kamp için. arka koltuk çok rahat çýkýyor zaten kaldýr at ser döþeði içine 2 kiþi çok rahat yatar :)

bkerti

Duz dizel defo bakmaktan kor oldum valla :) Muammer abý elazýgda mýsýnýz ? Cok özledim Elazýgý.

bymuammer

Evet abi elazýðdayim yolunuz düþüyorsa gorusebilirsek sevinirim . Def içinde acele etme bende abi illaki aklýna yatan çýkar bi tane :-)

bkerti

Ýnþallah abi bakalým. Elazýða yolum düþerse mutlaka rahatsýz ederim. Çok güzel günler hatýralar var orada.

atinco

Bir kaç kez kullanmýþtým, Nivayla karþýlaþtýrmak mantýklý deðil. Bence farklý bir olay. Kamp için çok güzel, severim de hem. Yalnýz virajlarda çok sakat gelmiþti.