Niva Konfor ve Görünüm Hakkýnda

Başlatan firat444, Aralık 06, 2014, 09:00:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

firat444

Selamlar,

Araçtan pek anlamayan biri olarak soracaðým sorulara cevap bulmayý ümit ediyorum :)

Aðýrlýklý olarak yazlýða (8 km) gidip gelmekte köy yollarýnda kullanýlacak bir araç arýyordum. Araþtýrmalarým beni Lada Niva'ya yönlendirdi. Hedef yollar iyi sayýlýr ancak yaðmur, bazen de sulama etkisiyle yeni model asfalt arabalarý için rahatsýz edici/yýpratýcý yollar olabiliyor. Anladýðým kadarýyla motor vs yönünden sorun çýkarmayacak, yaðmur, çamur, kar dinlemeyecek ancak konforsuz bir araç. Bu noktada iki seçenek ortaya çýkýyor;

1-) Tam olarak emin olmamak ile birlikte 2000 model üstünde konfor biraz daha yükseltilmiþ gibi duruyor. Bunun haricinde yapýlacak küçük uygulamalar ile araç çok göz alýcý bir görünüm kazanabilir. Deri koltuklar, sanruf açýlmasý, arka stepne taþýyýcý, göðüse dönük bazý iyileþtirmeler ve araç içi multimedia sistemi (bu mümkün mü bilmiyorum) gibi. Araç Bej, Siyah ya da öteki mat renklerden birisine sahipse boya masrafýndan da kurtulunmuþ olacak. Böyle bir araç için ne kadar para gözden çýkarýlmalý ve söylediðim deðiþiklikleri yapmak mümkün mü?

2-) Eski model bir aracýn bazý noktalarda problem çýkarabileceðini biliyorum ancak zaten off road gibi bir amacým olmadýðý için eski model de tercih edebilirim. Böyle bir araç satýn alýp içinde mesela yeni göðüs, yeni direksiyon ve sözünü ettiðim diðer iç modifikasyonu yapmak ne kadar mümkün? Modifikasyon ve boya eklendiðinde ortaya çýkan fatura ne kadar olur?

Ek olarak sormak istediðim soru bazý Nivalarda arka biraz daha düz görünürken bazýlarýnda HB arabalar gibi kavisli duruyor. Bunun kesin bir ayrýmý söz konusu mu?

Bunun haricinde araçtaki konforu arttýrmak ve daha þýk bir görünüm kazandýrmak için önerileriniz var mý? Eðer modifiye ile araç 4 kapýlýya çevrilebilseydi bunda çok ýsrarcý olacaktým :)

Harun

aramýza hoþgeldiniz öncelikle,
benim tavsiyem;araçtan anlamýyorsanýz eski modellerden uzak durun mümkün olan en yeni modelini alýn bütçenizin el verdiði.
gerçi araçtan anlýyor olsaydýnýz da ayný þeyi tavsiye ederdim :D

eski kasa Niva'larda arka stoplar yatayken sanýrým 95 ve üstünde stoplar dikey belki bahsettiðinz bu farktýr.

firat444

Merhaba, yanýtýnýz için teþekkür ederim. Þimdi kontrol ettim, farlar konusunda söylediklerinizde haklýsýnýz :) yukarýdakilere ek olarak bir de bagaj hacmi konusunu merak ediyorum.