5 kapýlý niva

Başlatan özgüravcý, Kasım 01, 2014, 11:20:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

atinco

Gerçekten þansýnýzý denemek istediðinizden emin olamadým. Bilgiye ulaþtýnýz mý? Ulaþsak burada paylaþmamýz iyidir. Kolektif bakýmdan.

Uluztore

Alıntı yapılan: atinco -  Kasım 02, 2014, 03:28:04
Gerçekten þansýnýzý denemek istediðinizden emin olamadým. Bilgiye ulaþtýnýz mý? Ulaþsak burada paylaþmamýz iyidir. Kolektif bakýmdan.

Evet þansýmý denemek istedim, çünkü internette resmi bilgiye ulaþamamýþtým. Farklý forum sitelerinde farklý yorumlar var fakat net bilgi hiçbirinde mevcut deðil ya da eski tarihli bilgiler var. Belki burada konuyla ilgili bilgisi olanlar varsa yardýmcý olabilirler diye düþünerek yazdým, yani þansýmý denedim. Saðolsunlar bilenler bildiklerini yazdýlar. Fýrsat buldukça araþtýrmaya devam edeceðim. Net bilgiye ulaþýrsam tabiki paylaþýrým.

atinco

Vardý hocam, ben de araþtýrmýþtým oradan hatýrlýyorum. Kaldýrýldý, deðiþti belki. Kolay gelsin.

Uluztore

Teþekkürler.. Eðer site ya da kurum olarak bilgi bulabileceðim bir kaynak hatýrlýyorsan oralardan da bakabilirim.

atinco

Hatýrlýyor olsam þimdiye çoktan söylerdim hiç þüpheniz olmasýn. Yalnýz bu gümrük yönetmelikleri falan oluyor ya onlarla ilgili idi. Ama baþka bir þey söyleyeyim, astarý yüzünü geçiyor idi. Hep üç korner bi penaltý gibi kurallar, bi rahat, bi huzur yok yani. Uðraþmaya deðmez bence.

özgüravcý

Azerbaycan'dan fiyat aldým, 5 kapýlý Niva 14000 dolar, sýra gümrük iþlemlerini araþtýrmaya geldi bakalým neler öðreneceðim.

özgüravcý

Alıntı yapılan: Maestro -  Kasım 01, 2014, 09:33:27
5 kapý Niva  Hayal derim ,     Çakal Kasa  Vitara alýp  dolanýp duracaksýnýz  ;D
Yeni aracýmý sýfýr almak niyetindeyim, vitara az buz bir rakam deðil.

kocaali

Alıntı yapılan: özgüravcý -  Kasım 03, 2014, 08:56:27
Yeni aracýmý sýfýr almak niyetindeyim, vitara az buz bir rakam deðil.

en uygun fiyatlý sýfýr 4 çeker sanýrým Dacia Duster...  Jimny de güzel alternatif ancak tek kapý ve hacim Niva'dan küçük..
No mud, no fun...

özgüravcý

Alıntı yapılan: kocaali -  Kasım 03, 2014, 10:45:19
en uygun fiyatlý sýfýr 4 çeker sanýrým Dacia Duster...  Jimny de güzel alternatif ancak tek kapý ve hacim Niva'dan küçük..
Niva çok karizmatik bir araç benim gözümde, o nedenle Duster'e tercih ederim. Niva'nýn güvenlik açýsýndan durumunu araþtýrmadým gerçi ama yine de aðýr basýyor. Suzuki'ler güzel araçlar ama tek kapý olmalarý handikap bizim için.

atinco

Ben paylaþtýðým linkteki 5 kapýlýya bayýlýyorum. Türkiye'ye gelse çok satar düþüncesindeyim. Her þey ekonomi meselesi, eðer maddi durum uygunsa 2 x 14 000 dollars da verilir. Fakat gelse ne güzel olurdu.

özgüravcý

Maalesef yanlýþ bilgi, ben aracý Azerbaycan'dan sordurdum ama 14.000 dolarlýk araç 3 kapýlýlar. 5 kapýlý Niva ne yazýk ki yok, ikinci el de bulamamýþ arkadaþ. Yani Bakü'de ne sýfýr ne de ikinci el 5 kapý Niva bulabildim. Ukrayna'dan gelecek haberler nasýl olacak bakalým.

Maestro

Alıntı yapılan: özgüravcý -  Kasım 03, 2014, 11:26:55
Niva çok karizmatik bir araç benim gözümde, o nedenle Duster'e tercih ederim. Niva'nýn güvenlik açýsýndan durumunu araþtýrmadým gerçi ama yine de aðýr basýyor. Suzuki'ler güzel araçlar ama tek kapý olmalarý handikap bizim için.

ben Suzukinin 5 kapýlý olanlarýný  biliyorum  ;D

özgüravcý

Alıntı yapılan: Maestro -  Kasım 03, 2014, 03:18:56
ben Suzukinin 5 kapýlý olanlarýný  biliyorum  ;D
Jimny modellerini kastetttm. :)