5 kapýlý niva

Başlatan özgüravcý, Kasım 01, 2014, 11:20:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özgüravcý

Deðeri üyeler, 5 kapýlý Niva hakkýnda fikirlerinizi almak istiyorum. Amacým 4*4 araç almak ama eþim 2 kapýlý istemiyor. Alýrsam da sýfýr almak istiyorum, hali hazýrda bana sorun çýkaran 83 model bir mercedesim zaten var. Diðer modelleri araþtýrdým ama gerek yüksek fiyat gerek birçok modelin arazi için uygun olmamasý nedeniyle Niva çok cazip. Türkiye'de 5 kapý yok sanýrým, eðer fikirler olumlu olursa yurtdýþýndan getirme seçeneðini de araþtýrabilirim. Keyifli forumlar.

Harun

her Niva gördüðünde dönüp bakan biri olarak ben hiç 5 kapý Niva görmedim.
yurtdýþýndan getirmek ise astarý yüzünden pahalýya gelir kanýmca,
aile geniþ ise 3 kapý dar gelir ama aslýnda düþünülenden geniþ bizim Nivalar.

özgüravcý

Aslýnda aile geniþ deðil 2 kiþiyiz tatil döneminde kalabalýk olduðumuz için 5 kapý ideal. Kullaným açýsýndan nasýl bir fark olur, 3 kapýnýn çýktýðý yerlere çýkar mý?

babaluga

Harun

Alıntı yapılan: özgüravcý -  Kasım 01, 2014, 11:38:55
Aslýnda aile geniþ deðil 2 kiþiyiz tatil döneminde kalabalýk olduðumuz için 5 kapý ideal. Kullaným açýsýndan nasýl bir fark olur, 3 kapýnýn çýktýðý yerlere çýkar mý?

çýkmaya inmeye dert olmaz

özgüravcý

Çok etkilendim. Ama Chevrolet olarak mý yapýlýyor artýk? Klasik Niva çizgileri yok, bir ortaklýk söz konusu sanýrým.

atinco

Benim 5 kapýlý Niva'dan anladýðým þu arabaydý: http://www.youtube.com/watch?v=cfBhfj2ZJe4 . Bunlar ülkemizde yok. Ýleride belki gelir, fakat bazý markalarýn Lada ile alýþ veriþ iliþkisi belirleyecek durumu ve model deðiþikliði olacak gibi görünüyor. Örneðin Chevrolet Niva ve Lada 4x4 diye farklý iki model adý türedi.

özgüravcý

Tam olarak bu, klasik çizgilere sahip 5 kapý. Bir sorum olacak, Nivalar gerektiðinde 4*2 olarak kullanýlýyor mu yoksa sürekli 4*4 mü?

atinco

Aramýzda çok daha iyi bilenler vardýr. Benim bildiðim, sürekli 4 çeker fakat normal þartlarda ön ve arkadan birer tane teker çekiyor. Bir ara bakmýþtým, 4x4ler 3 tipti. Bu türüne 4wd deniyor galiba. Yanýlýþ hatýrlýyor olabilirim.

Harun

Alıntı yapılan: özgüravcý -  Kasım 01, 2014, 02:05:01
Tam olarak bu, klasik çizgilere sahip 5 kapý. Bir sorum olacak, Nivalar gerektiðinde 4*2 olarak kullanýlýyor mu yoksa sürekli 4*4 mü?

Niva sürekli 4x4

Uluztore

Alıntı yapılan: Harun -  Kasım 01, 2014, 11:30:01
her Niva gördüðünde dönüp bakan biri olarak ben hiç 5 kapý Niva görmedim.
yurtdýþýndan getirmek ise astarý yüzünden pahalýya gelir kanýmca,
aile geniþ ise 3 kapý dar gelir ama aslýnda düþünülenden geniþ bizim Nivalar.

Standart Nivalar için de yurtdýþýndan getirme operasyonunu biraz daha açsak mý ki acaba ? Bu konuda bilgisi olan var mýdýr ? Mesela Bulgaristan'da çok yakýn bir arkadaþýmýn eþi yaþýyor. Çifte vatandaþlýðý var. Gerçekten astarý yüzünden pahalýya mý gelir ne dersiniz ?

Harun

Alıntı yapılan: Uluztore -  Kasım 01, 2014, 04:55:37
Standart Nivalar için de yurtdýþýndan getirme operasyonunu biraz daha açsak mý ki acaba ? Bu konuda bilgisi olan var mýdýr ? Mesela Bulgaristan'da çok yakýn bir arkadaþýmýn eþi yaþýyor. Çifte vatandaþlýðý var. Gerçekten astarý yüzünden pahalýya mý gelir ne dersiniz ?

Bildiðim þu;
Bulgar plakalý kullanmak için ayrý uygulamalar var,deðiþmedi ise belli sürelerde çýkýþ yapmak ve evraklarýn bu yönde olmasý lazým,
TR plaka almak için zaten araç bedeli kadar ÖTV desem yeter sanýrým.
Trafiðe sokmayacaksanýz yurtdýþýndan araç getirmek deðer belki.
Konunun uzmaný deðilim nacizane bildiklerim bunlar...

atinco

Bu konularla ilgili nette resmi kurumlardan yapýlmýþ açýklamalar mevcut. Hem yalan yanlýþ bir þeyler söylemek istemem hem de kesin bilgi edinmiþ olursunuz.

Maestro

5 kapý Niva  Hayal derim ,     Çakal Kasa  Vitara alýp  dolanýp duracaksýnýz  ;D

Uluztore

Evet giriþ-çýkýþ yapma konusunu duymuþtum ben de.. TR plaka o kadar tutuyorsa eðer o zaman iþ zor :) Sadece bi þansýmý deniyim demiþtim.. Teþekkürler..