Kaç Model Niva Almalý ?

Başlatan stil15, Haziran 13, 2014, 04:11:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

stil15

Merhabalar Niva için ayýracak ekstra bir bütçem yok, ayrýca zamanýmda çok sayýlmaz. Sadece arazi meraký ve hobi olarak Haftada bir yerine göre ayda bir anca kullanabileceðim. Bunun için fazla bir bütçe ayýrmaya gerek yok diye düþünüyorum..
Sizce
1-5000 TL ye bi yürüyen hurda mý almalýyým,
2- kredi çekip sýfýra yakýn boþ modelli bir Niva mý,
3- yoksa, sabredip donanýmlý, bakýmlý, hastasýndan bir Niva mý?

Zaman Çok Hýzlý Geçiyor, Deðerini Bilmek Lazým.

stil15

Yevgeni

1. Uzak dur.
2. Kredisini bilmem ama en mantýklý seçenek bu.
3. Uzak dur..

stil15

3 için neden uzak durmamý söylediniz?
Ön Çeki demirinin ruhsata iþlenmesi gerekip gerekmediðini dahi bilmiyorum, þu anda öðrendiðim tek þey, zor þartlar için ok 144  :D asfaltta dikkat etmek gerekiyormuþ.

Yevgeni

3. Uzak dur.

Çünkü üzerinde oynanmýþ olanlarýn ne þekil yapýldýðý hep þüphelidir. Genelde el yordamý ile, mühendislikle ilgisiz, abudik gubidik yöntemlerle oynanmýþtýr.
Çünkü bu araç için üretilmiþ sertifikalý, vs ürün çok az ve sanayi sitesi buluþlarý hep daha ucuza çýktýðý için tercih edilmezler (sanayi sitesi buluþlarý tercih edilir.
Dahasý güvenli deðillerdir, o yüzden uzak durun..

Harun

sadece 2 :D
sýnava girdim bu yaþtan sonra etkisinde kaldým ;D

shadowturks

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Haziran 13, 2014, 04:38:02
3. Uzak dur.

Çünkü üzerinde oynanmýþ olanlarýn ne þekil yapýldýðý hep þüphelidir. Genelde el yordamý ile, mühendislikle ilgisiz, abudik gubidik yöntemlerle oynanmýþtýr.
Çünkü bu araç için üretilmiþ sertifikalý, vs ürün çok az ve sanayi sitesi buluþlarý hep daha ucuza çýktýðý için tercih edilmezler (sanayi sitesi buluþlarý tercih edilir.
Dahasý güvenli deðillerdir, o yüzden uzak durun..

sanayi tayfasýný küçümsemeyelim...
;D ;D ;D ;D ;D ;D
sanýrým 1. ve 3. kriter tam  bana bakýlarak söylenmiþ.
ama
1.  gözümde çok deðerli satýlýk deðil hiçte olmayacak. bizi beraber gömeceksin unutma.
2. hastasýndan deðil zýr delisinden...  oynanmýþ deðil amaca uygun hale getirilmiþ.... abidik gubidik deðil  G.üven Ö.zveri T.ecrübe ile yapýlmýþ.
;D ;D ;D

Yevgeni

Herkes senin kadar bilgili, kendi iþini görür ve tecrübeli olsa "gözün kapalý al istediðini" derdim.
Ama deðil netekim.
Bir de sen abudik gubidik þekil etmiyon zaten, ne alýnýyon üstüne a alýngan gölge?

shadowturks

kontra biþiyler yazmasam
iki lafýn belini kýramýycas.
yevgeni bey.

shadowturks

mevzuunun ciddisi þu ki
eli anahtar tutmayan,yeni sürücü (þoför demedim dikkat þoför en az 20 yýl direksiyon baþýnda geçince olunuyor)
abii bunda 3 vites var bunlarýn hankýsý en hýzlý götürüyo gibi sorular soranlar 3-5 yaþýndan yaþlý bir nivaya bakmasýn hayalini kurmasýn
alýrsýn sonu sükutu hayal olur.
zahmetli iþtir eski nivaya binmek.
eziyettir sanayilerdeki bütün kedi köpeði bile ismen ve þahsen tanýrsýn...
yapýlmýþ hastasýndan diye alýrsýn halbuki 5000 lik niva biraz çilalanmýþ jan jan lanmýþ 15 e sana kaptýrýlmýþtýr.
sonradan anlarsýn çok koyar motorlu taþýtlara tövbe eder velespide binersin..
gençlere tavsiyem biraz sabýr para biriktirme ve kapýya gencecik jilet gibi niva...
bakma ben  benim ihtiyarýn son sahibi o da benim.  2 ye ayrýlsa kaynatýr devam ederim ......
yavuz agaya da sarmadan rahat duramam....

av.mehmet

Þantiye ve aðýr offroad görmemiþ, hayvan deðilde araç muamelesi yapýlmýþ, çürüksüz 2006 üstü biþey olabilir bence
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

muhammedcelik1983

Ben çok uzun sure aradým sonunda 2000 model 63binde hiç boyasiz ve en þaþýrtýcý olaný hiç çürüksüz çok düzgün  bir niva buldum  iþimiz gereði elimiz anahtar tutar alet edavatta bol sökeriz takariz anlayan için uðraþmayý seven için biçilmiþ kaftan ama anlamiyorsan tamirci esin dostun akraban yoksa zor...

stil15

Ýspanya daðýldý be :))
araþtýrmaya devam abiler, en azýndan direksiyonu hidrolik enjeksiyonlu olmasý için 2004 ten sonraya mi bakmak gerekiyordu? birde 1.6 ve 1.7 neye göre belli oluyor? 17 tercih edeyim diyorum.

berkayonwheels

Alıntı yapılan: stil15 -  Haziran 14, 2014, 12:30:56
Ýspanya daðýldý be :))
araþtýrmaya devam abiler, en azýndan direksiyonu hidrolik enjeksiyonlu olmasý için 2004 ten sonraya mi bakmak gerekiyordu? birde 1.6 ve 1.7 neye göre belli oluyor? 17 tercih edeyim diyorum.
2007 ve sonrasý hidrolik..bende 2006 var hidrolik deðil onceleri bende sýzlanýyordum sonradan alýþýyorsun çok kafana takma...demekki herkes ayný þeyi düþünüyorumuþ almadan once..
...and to hear the lamentation of their women

stil15

2007 sonrasý da 20 den aþaðý zor buluruz sanýrým. Bu da benim gibi 2.araba düþünen, sanayiye zor gidebilen (iþim icabý izin,uzaklýk vs.) epey
iþimiz var. Sanayide tanýdýklarým var ama iþin ucundan tutup, baþýnda oyalanmadýktan sonra da tadý olmaz diye düþünüyorum.
Meselâ ilan açýklamalarý doðru ise, böyle biþey olabilir mi? 2005 h.direksiyon demiþ ?
http://www.arabam.com/ilan/sahibinden-satilik-lada-niva-1-7i-21214/son-fiyat-son-firsat/4615036#5