Zor Yollar

Başlatan Liberator42, Haziran 27, 2009, 08:52:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Liberator42

Merhaba arkadaþlar.TRT Türk kanalýnda Zor yollar diye bir proðram var.Ýki adet Nissan çift kabin pikap ile Türkiye'nin çeþitli yerlerinde geziyorlar.Feysbuk'ta da sayfalarý var.Ýzlemek isteyen arkadaþlar olursa þu adresten geçmiþ bölümleri indirebilir:
  http://www.trt.net.tr/Galeri/PodCastGaleri.aspx?GaleriResimKodu=ee216eab-d5ba-47ae-abe7-147c88ac034f&KategoriKodu=f0182c90-a2b4-4c37-8bb1-22eef7f06c2d&dil=tr
   Benim gördüðüm kadarýyla bu pahalý  araçlarýn vinç kullanarak,lastiklerin havasýný indirerek,birbirlerini yedekleyerek güç bela yürüdüðü yerlerde bizim niva'lar parkta gezintiye çýkmýþ gibi ilerler.

Yevgeni

Araçlar yanýlmýyorsam Nissan pickup.
Tayfada Mehmet Becce de var..

Yevgeni

Sponsorun ve biraz da þöhretin eksik..

MCC

Dostlar bu durumda þöhretli biri gerek niva cý, benim bildiðim eski nivacý Levent Yüksel var, belki döndürebiliriz geri  ;D
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

ssbman

Çok güzel bir fikir ve olmayakcak birþeyde deðil . Aslýnda bu iþe gönüllerini , kendilerini ve araçlarýný koymuþ 2 gözü kara nivacý ciddi þekilde el atsa arkasý gelir .

Böyle bir çalýþmaya Lada Fabrika bile destek verebilir .

Mesela Discovery , gezginlerin falan kendileri yaptýklarý çekimlere hayli meraklýydý birzamanlar . Bu gibi kanallarla görüþülebilir . Atlas , ÝzTv , Disco vs vs vs ... Nekadar çok basýn desteði o kadar sponsor . Bu devirde reklamsýz birþey olmuyor  :D

Umarým bu hayal gerçekleþir ...

NÝVACI

O programýn ilklerinden bazýlarýný izledim.
Beni hiç tatmin etmedi.((hespsýzca suya giriyor,
arka araçtan figuranlardan halat bekliyor,
kar suyuna çýplak ayakla giren adam gecikince dýýýýýýt sesli konuþmalar arabada su yükselince feryat telaþ dýýýýýt sesleri ama ayaðýný suya deðdiren yok))
Tam trt lik program en güzel geçiþ aný kamera adamýn yüzünde
Benim ne insanlýk nede off-rood ruhuma sýðdýramayacaðým bir olay devamýný seyrederken evde dýýýýýt sesleri yükseliyor.
Gurubumuzdaki arkadaþlarýn çok daha estetik çok daha etkileyici iþler çýkaracaðýna
inanýyorum.
Bizde bir söz vardýr AYNI KABA S........K diye
ayný kaba yapabilecek duruma gelmek yada bulmak gerekir diye düþünürüm.
Yannlýþmýdýr.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

NÝVA69

ÇELÝK MOTORUN bu iþe omuz vermesi þart...

Tabii bizim gibi Nivacýlarýn da...
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

yusuf

çelik motor yýlda kaç tane niva satýyorki bu iþe sponsor olsun ?

Diyelim ki oldu. Ýki niva bu yollarý geçti. Bir þekilde yayýnlandý.

Kaç tane satar dersiniz ? Bence hiç.

Niva'nýn Türkiyeye ilk ithal edildiði dönemde yarýþlara sponsorluk yaptý. Satýþta baþarýlý olamadý.

Sonuçta, avcý, balýkçý, düþük gelirli arabasý ünvaný ile anýlýyor uzun süredir. Niye biri sponsor olsun ki?

Bunu böyle kabul etmek gekiyor.

Biz ancak kendi yaðýmýzla kavruluz bundan boyle

NÝVACI

Bire bir katýlýyorum.
Yapýlacak tanýtým ,piyasa hýzý bize ancak,
Fiat kazýðý olarak döner diye düþünürüm.
selamlar iyi akþamlar.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Yevgeni

Teferruatý bir yana güzel hamle.
Þöyle güzel, memleketin bilimum daðýna bayýrýna týrmanmaya çalýþýyorlar (þahane sponsor desteði, beleþ yakýt bol vakit muhtemel).

Biz de dolanýyoruz lakin Kaz Daðlarý'ný saymazsak vakit ve nakit sebebiyle alayýmýz kendi bölgemizde cirit atýyoruz.

Derdim þöyle bir silkinip bu güzden kelli, GPS ve vinç desteði ile bu hamleyi bulunduðum bölgeden dýþa doðru geniþleyerek mümkün mertebe gerçekleþtirmektir..

Makrakanta

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Eylül 02, 2009, 01:03:36
Derdim þöyle bir silkinip bu güzden kelli, GPS ve vinç desteði ile bu hamleyi bulunduðum bölgeden dýþa doðru geniþleyerek mümkün mertebe gerçekleþtirmektir..
Dilerim bu isteðinizi gerçekleþtirirsiniz Yavuz bey.
Aldým bir Niva çýktým daðlara Mevlam kayýra 2006 M

Yevgeni

Açýkçasý lakýrdýda gýrla, pratikte týss vaziyetteyiz her daim.
Umarým bu kez kýrarým kliþeyi, alýþkanlýklarýn rahatlýðýný, vesaireyi..

yusuf

masala Kastro > Ýðneada ?

Yevgeni

Orasý bu rota iþinin Mekke'si.
Bitiren direkt hacý sýfatýný alýyor..

colins

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Eylül 02, 2009, 02:12:10
Orasý bu rota iþinin Mekke'si.
Bitiren direkt hacý sýfatýný alýyor..

:D :D :D