Niva Ve Sulu Sorunlar

Başlatan ssbman, Temmuz 01, 2010, 08:18:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ssbman

Selamlar arkadaþlar ,

94 Keçide bir geçen gün bir ýslaklýk fark ettim .Ýlk fark ettiðim ýslaklýk , önde yolcuý tarafýnda ve az miktarda damla damla antifirizli su idi . al kýsýmda ayaða gelen havayý açýp kapatan koldan damlýyordu . Bunun kalorifer peteðinden geldiðini tahmin ettim . Zira üzerinden orjinal peteði var kaçýrýyor olabilir diye düþündüm .

2 gün önce Muazzam bir yaðmur sonrasý . Sürücü tarafýndan bir ýslaklýk fark ettim . Neyse ki daha önce döþemeyi suya dayanýklý þekilde yaptýðýmdan pek sorun yaþamadým . Su önde ki hava ýzgarasýndan geliyordu. Biraz su da dökerek bunu teyit ettim .

Araçta ufakta olsa su sýzýntýlarýna karþý çok hassasýmdýr . Mutlaka sebebini bulup gidermem gerekli .

Bunlar üzerine olurdu olmazdý derken . Aracýn ön kýsmýna giriþtik . Önc gösterge panelini , sonra teypin ve kalorifer fanýnýn olduðu paneli söktük . Sonra da göðsün tamamýný söküp dýþarý aldýk .

Þimdi , dýþtaki kýsýmda bir kýrýk vs göremedik . Ama içe açýlan kapaklý kýsmýn etrafýnsa ki conra hayli deforma olmuþ . Acaba su burdan giriyor olabilir mi? Sistemi toplarken , özellikle bakmamýzý tavsiye ettiðiniz bir nokta vs var mý ?

Söktüðüm kalorifer peteði hayli kirlenmiþ . Pek iyi durumda da görünmüyor . Bu radyatör aslýnda oldukça güzel komple bakýr . Yeni birtane alýp taksam yenileri nasýldýr ? Bir performans kaybý oluyor mu ? Alýrken dikkat etmem gereken birþey var mý ? Musluðu kýþ Baþýnda deðiþtirmiþtim . Ýþini iyi yapýyor gibi görünmekte .

Birde Su bloktan hortumlarla kaportaya takýlý iki borulu parçaya giririyor ve bu metal parça içerde de devam edim musluk ve peteðe baðlanýyor . Acaba bu metal borularda bir çatlak vs olabilir mi ? Yada bugün deðil ama yarýn birgün kesin sorun yaratýr diyebilir miyiz ? Eðer deðiþtirmek gerekir ise sýfýrý var mýdýr ?

Bu arada faný da bir temizleyip yaðlayayým diyorum .

Son olarak plan elektrik sistemini güzelce denetlemek(genel olarak güzel durumda), gösterge panelininin ýþýklandýrmasýný deðiþtirmek(Ercan Ustamýn çalýþmasýndan aldýðýmýz ilhamla tabi ki :) ), Ýzolasyonu iyileþtirmek , ýsýtma tesisatýný baðlantýlarýný yeni conta ve ýsýya dayanýklý silikonla kuvvetlendirmek ve sistemi toplayýp eski haline getirmek .Yarýn birkaçtane resimde koyacaðým .

Ne dersiniz Sayýn ustalarým ve arkadaþlar , önerileriniz yada gözümüzden kaçan , aklýmýza gelmeyen birþeyler var mý acaba ?