Davlumbaz hk.

Başlatan dora, Kasım 04, 2008, 03:17:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seko

Araziye giren araçta davlumbaz saðlýklý olmaz.
en kýsa zamanda kýrýlacaktýr.

çamurluk içlerine,þunu uygulayýn..

http://www.emulzer.com.tr/emulzer/urunler.php?id=62&lang=tr&cat=2

Makrakanta

Biraz araþtýrdým tüpü 7 tl filan galiba.ama tabanca ilemi atýlacak veya nasýl sürülecek anlayamadým.Tabancayla atýlcaksa kendimiz yapamayýz.
Aldým bir Niva çýktým daðlara Mevlam kayýra 2006 M

NÝVACI

Ýyi bir temizlik, önce küçük canavar tas fýrçayla sonrada eðri tel fýrçayla elle temizlik.
Kýllarý çok uzun olmayan yani sert kýllý bir fýrça ile vede az az bölerek çünkü çabuk donuyor. Ben böyle uyguladým.(araç yürümezken)
Doðrumudur ustalar?
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

ssbman

Bu malzeme kauçukta ihtiva eden , darbe ve pasa karþý iyi bir çözüm ayrýa ses izolasyonunda da iyi sayýlýr .

Emülzer , 3M , politek , Teroson gibi markalarýn var piyasada mutlaka baþka markalarýnda vardýr . Yerliler 7-10 lira ithaller 15-25 lira gibi fiyatlara satýlýyor . Bu tüplerin üzerine takýlan ve havayla çalýþan bir tabancasý var bu iþin . Sanýrým tabanca da 40 lira falan ...  Ama hava lazým iþte  ???

Asýnda diyorum ki mesela 2-3 arkadaþ bir ustayla anlaþýlsa , arkadaþ biz sana 50 þer lira verelim , liftini ve havaný 1 er saat kullanalým ... Ki uygulama 1 saat sürmez .Acaba nasýl olur ? Bana olur gbi geliyor aslýnda ...

Bu meretin ugulamasýna piyasada 300-400 lira istenyor hatt ageçen sene birmot yanlýþ atýrlamýyorsam 500 falan istemiþti 3m malzemeyle ...

entomolog

Geçen sene bu ürünün ithal olanýndan davlumbazlarý çýkartýp komple tüm tabanýn altýný temizleterek 180 tl ye attýrmýþtýk (5 tüp harcandý). Üzerine de davlumbazlarý tekrar koymuþtuk :))) Yýkanýnca latý gri oluyor. Kanýmca da faydasý vardýr...

Volk

çamurluk altý davlumbazý tampon modifiyesi body kit yapan yerlerde yaptýrabilirsiniz.

Tolga

davlunbaz bulunmaz bir þey deðil ki, takmak yada takmamak bütün mesele bu :)
Tolga

ssbman

Arkadaþlar yukarda bahsi geçen pütür dediðimiz malzemeden Haftasonu Keçiye uyguladým . Keçinin içini komple söktük , ufak tefek paslar çýktý neyseki , pasý temizledik , tabana komple antipas attýk 3 kat , sonra üzerine bu pütürden fýrça ile uyguladýk . Sonra strafor,cam elyafý ve esnek ama köpük formunda bir baþka malzemeyle tabaný kapladýk en son katta yeni halý döþedik , koltuklarý taktýk . Haftasonumuzu yedi ama yapmam lazýmdý  ;D Þimdi sýra aracýn altýnda , kýþtan önce güzel bir temizletip alta da pütür atarsak tamamdýr ...

Bu pütür denen malzeme gerçekten güzel bir malzeme , fýrça ile gayet güzel uygulanýyor . Kutular basýnçlý deðil , direk açýp bir kaba döküp uyguluyorsunuz . En azýndan çamurluk içlerine uygulamanýzý tavsiye ederim arkadaþlar , hatta birkaç kat uygulanýrsa davlumbaza falanda gerek kalmayacaktýr diye düþünüyorum .

MCC

Ademi kullanýyor davlumbaz, OK144 var aracýnda, arazide sürttüðünü söylüyor, bende de var ama hem lastiklerim farklý, hem de sadece Armutlu yapabildim bu halde, oralarda da pek aðýr þartlar yoktu henüz emin deðilim sürtüp sürtmeyeceðinden.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

dora

Demekki davlumbaz arazide ve özellikle ok larla dezavantaj oluþturuyor.Ýzalasyon daha iyi olacak galiba dostlar.
Niva 1041-firefly-Atlantis

Tolga

davlunbaz ne kadar kalýnlýk yapýyor ki sürtüyor?
Tolga

MCC

Kalýnlýðýndan çok çamurluk içine takýldýðýnda iç yüksekliðinden dolayýdýr sanýrým sürtme.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

dora

Evet bende aynýsýný düþünüyorum.Haklýsýn.
Niva 1041-firefly-Atlantis

Oguzhan_oto

Davlumbazýn nývaya ne gibi avantajlar saðlar veya dezavantajlarý nedir? teþk.
0538 986 82 80 Ankara/Çayyolu

Yevgeni

Ýyi bir yalýtým olursa (malzemeye de paralel) çamurun ve tozun garip noktalardan kasa içine girmesini önlemiþ olursunuz. Yalýtým sorunlu olursa tam tersi kasa ile davlumbaz arasýnda çamur, toprak, vs birikir ki bu da nem tutmasýna sebeptir.

Kendi adýma çamurluklarý budarým makasla, sonra boya rötuþu yaparým, ama dodik bile takmam (1 tür dýþýnda). Tecrübe ettiðim üzere dodik de nem birikmesine ve çürümeye sebeptir.

Çýplak kalmasý daha ehven. En azýndan çürüme, darbe, vs izleri çok rahat görülür ve önlem alýnýr. Ýlle de bir kaplama olsun derseniz çamurluk içlerini iyice temizletip Tresan uygulatýn. Bitti gitti..