niva için vanalý yani kumandalý abarth egzoz aranýyor

Başlatan sonata007dr, Ocak 29, 2013, 01:12:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sonata007dr

hazýr egzozum çürümüþken orta susturucu borular son susturucu yenilemek istiyorum.

yenilemiþkende þöyle tatlý bir ses veren fazla abartý olmayan içerden müdahae ile açýlýp kapatýlan bir egzoz alayým dedim ama netten araþtýrdým hiç örnek uygulama  video vsvs bulamadým. adana tarafýnda yaygýnmýþ.

nereden buluruz ?

orjinal egsoz fiyatlarý nasýl?

elinde olan olupta satan varsa almak istiyorum.

kocaali

egsozun ses çýkartanýný neden istiyorsunuz? performansa bir etkisi var mýdýr?
No mud, no fun...

sonata007dr

tofaþ marka aracýmda var onda vardý insanlarý rahatsýz edecek kadar sesi çýkmayan tok sesli bir egzozu vardý. ondan kalan bir heves diyelim.

performans için çok getirisi olacaðýný sanmam tabiii devamlý redline larda seyreden atmosferik bir honda vsvs için belki +5 +7 hp güç artýþý getirebilir ama nivada çok etkisi olmaz sanýrsam. zaten performans egzozlarý da çok pahalýdýr bildiðim kadarýyla. 500 ile 3000 tl arasýnda gibi.

dedim ya milleti rahatsýz etmeyecek düzeyde tok ses çýkaran ve içerden kumandayla istediðim zaman orjinal haline getirebileceðim bir sistem arýyorum.

kocaali

No mud, no fun...

shadowturks

% 15 fazla yakýta deðerse.......
istanbulda yapýyorlar alarm kumandasý ile aç kapa elektirik kumandalý
bir adet kapý içi kilit otomatiði çatal boru gaz kelebeðine benzer bir kapak orta susturucu çýkýþýna baðlanacak...
açýldýðýnda arka susturucu iptal oluyor.  orta susturucu çýkýþýndan gazýn çýkmasý saðlanýyor.. kapandýðýnda gaz arka susturucuya yönleniyor ve orjinal yolundan dýþarý atýlýyor....
araç içine alarm beyni ve aþaðýya kilit otomatiði için bir kablo çekilecek.........

mehmet22

eskilerde kullandýðým  tofaþ þahin arabamda vardý     þöför koltuðunun heman altýnda  bir kol vardý yani manuel bir sistemdi   o koldan arka sosurucuya kalýnca celik bir tel gidiyordu acýnca abart  full sees    kapayýnca fýsýr fýsýrdý güzel bir sistemdi kullandým
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

shadowturks

yeni bir jikle kolu ve teliyle de yapýlabilir...
el freni civarýnda bir yere kol takýlýr olur ama
bence deli iþi
;D

sonata007dr

kumandalý olan modelde varmýþ içerden düðme ile açýlýp kapanan da varmýþ. nivanýn egzoz çýkýþ kýsmý sakat tofaþlar gibi düz deðil bir yerle görüþtüm hiç nivaya takmadýklarýný söyledi. arayýþa devam.

shadowturks