Niva aranýyor

Başlatan SERHAT11, Kasım 07, 2012, 03:02:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanisik

ben de ilk kez niva alacaðýmda kafamda bir bütçe belirleyip, ucuz niva için internet ilanlarýný kovaladým ve aldým keçimi. ama film ondan sonra baþladý. aracý "sorunsuz" hale getirmek için neredeyse verdiðim kadar daha harcadým. þimdiki aklým olsa, nette en ucuz nivayý aramam, bu sitedeki satýlýk ilanlarýna bakarým. 96 model niva 9000 lirayada var, 14 bin lirayada.. aracý biniciden al bence, satýcýdan deðil..
Niva'96-Corolla'09

SERHAT11

doðru diyorsun bende farkýna vardým dün akaþam sitede harun abi ve yavuz abinin yazdýklarýný okudum onlarýn araçlarý neredeyse 0 ama bir çok sorunla karþýlaþmýþlar.
bende þaþtým kaldým ne yapýcam bilmiyorum açýkcasý sürekli böyle problem çýkarýmý bana diye korkuyorum

Yevgeni

Alıntı yapılan: SERHAT11 -  Kasım 15, 2012, 09:51:30
doðru diyorsun bende farkýna vardým dün akaþam sitede harun abi ve yavuz abinin yazdýklarýný okudum onlarýn araçlarý neredeyse 0 ama bir çok sorunla karþýlaþmýþlar.
bende þaþtým kaldým ne yapýcam bilmiyorum açýkcasý sürekli böyle problem çýkarýmý bana diye korkuyorum

Ikimiz fazla pimpirikliyiz, o yuzden Harun ile beni degerlendirmeye katma.
Ama bu Rus'un malzeme kalitesi de belli, asil dikkat edecegin bu olsun. Cekis sistemi nefis, guc-agirlik dengesi fena degil, ama uzerindeki metal (yuruyen, kasa, vs) problem cikarmaya tesne..

Yevgeni

Misal ozellikle bendeki Niva uzerinde ince bir kat boya var, tukursen boya patliyor, cila sirasinda boya katmani yok oluyor.
Tek kat boya atmasa da olurdu, duseydi fiyattan biz burada yapardik bir seyler..

Harun

Alıntı yapılan: SERHAT11 -  Kasım 15, 2012, 09:51:30

Serhat sýfýr aldýktan sonra birçok sýkýntý yaþadým,
emniyet kemeri çalýþmýyordu,cant kapaðý fýrladý yolda giderken,silecek sorunu yaþadým,kalorifer sorunu,bagaj kapaðý açma kolu elimde kaldý,
ama niva bu...''always half broken but never breaks'' ;D
yavaþ yavaþ araç yerine oturuyor bence ;)
yine de Nivamý çok seviyorum,direksiyonuna kurulunca,Mercedes direksiyonuna kurulmuþ gibi oluyorum ;D

SERHAT11

Valla sizler benden büyüksünüz sizlerin tecrübelerinden buraya bakarak yararlanmaya çalýþýyorum bütcem düþük masraf yapýcaz zaten de onunda farkýndayým bir kaç kiþiyede kafamý karýþtýrdý açýkcasý ben þimdi aracý alsam hepi topu 7000 tl var zaman la masrafla bu bana 10 bini geçicek gibi gözüküyor ozamnda bana kare kasa jeep aldýyenlerde var bende aðýrdan alýyorum biraz daha iyi karar vermek için 

Yevgeni

Alıntı yapılan: SERHAT11 -  Kasım 15, 2012, 10:13:06
Valla sizler benden büyüksünüz sizlerin tecrübelerinden buraya bakarak yararlanmaya çalýþýyorum bütcem düþük masraf yapýcaz zaten de onunda farkýndayým bir kaç kiþiyede kafamý karýþtýrdý açýkcasý ben þimdi aracý alsam hepi topu 7000 tl var zaman la masrafla bu bana 10 bini geçicek gibi gözüküyor ozamnda bana kare kasa jeep aldýyenlerde var bende aðýrdan alýyorum biraz daha iyi karar vermek için 

XJ'nin de kronik sorunlari var. O butceye alacagin her arac (4 ceker yani) masraf ister..

SERHAT11

evet yavuz abi ,

masraf yapýcaz zaten :( 
nasibi bulsakta aranýza kaltýlsam

Harun

Alıntı yapılan: SERHAT11 -  Kasım 15, 2012, 10:49:08
evet yavuz abi ,

masraf yapýcaz zaten :(  
nasibi bulsakta aranýza kaltýlsam

acele etme bence,
sabýrla en uygunu ara derim nacizane
sonradan masraf edip de satmaya,kurtulmaya çalýþmak çok sýkýntý bir durum.

NÝVACI

Bu iþ biraz göreceli.
Önce kendini tartmalýsýn diyeceðim ama gençsin ben bu yaþata baþtan çýkýyorum.
eðer buna karar verebilirsen alacaðýn aletin ölçüleride meydana çýkar
Kare kasa diyenler Bir aksýn Bir þaftýn fiyatýný biliyorlarmý.  diyeceklerki kýrýlmaz  onun için  malzemecileri lüks yaþýyor. ufacýk samurai aksý 1800 tl
telaþesiz kepi önüne koy. acele etme.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

vehbi

:) ben gibi psiþik biri için "acele etme" ! doðru tavsiyesi, daha bi acele etmeme sebep oluyor.. :)
o niva alýnacak ! o tecrübe yaþanacak !
olabiliyorsa ,bir sonrakinde doðru yol bulýunacak..
kolay gelsin Serhat !

"free as a bird"

SERHAT11

benimde gönlüm nivadan yana aslýnda hem bütceme uygun hemnde 2.aracým olucak ( hanýmý razý etmek çok zor oluyor ama neyse  ;D)
ama cok fena aþýk oldum ben bu nivaya nasibi bulcaz iþallah

yamaha_gti

ucuz etin yahnisi nasýl olursa nivada öyledir bende senin gibi düþünüp 7.000 tlye aldým 5.ooo tl masraf yaptým halada masrafý var :( alacaðýn nivayý çok iyi incele derim motoru yürürü kupasý içi 90-91-92-93 model alacaksan masrafsýzýný almaya bak oda 12 liradan aþaðý yok onda bile 1000 lira masraf yaparsýn sahibindende görüyorum 6-7-8 lira yazmýþlar ama arabalarý görme döþemeleri bitik motor iyi derler patlak çýkar þanzýman sorunsuz derler 2 gün sonra elinde kalýr arabayý almadan önce ya çok iyi bir ustaya götür yada araziye vur satýcýnýn iþine gelirse ustayada götürür araziyede vurur :) bunlarý yapmýyorsa alma derim...