2015 Niva ve Urban

Başlatan babaluga, Kasım 26, 2014, 12:57:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

ikiteker

ömrümüz 1.7 3k süt beyazý nivalarla geçicek yani :(

av.mehmet

Renk gelirde..1.7 litre 8 valf motordan vazgeçmiyorlar bir türlü. Ýkonik arabalarýn kaderi bu. Land roverda en tuhaf motorlarý hep defender a koyar.
Ayrýyeten belirteyim,urban da gelmeyecek, 5 kapýlý da
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

Harun

Alıntı yapılan: av.mehmet -  Kasım 27, 2014, 11:10:13
Renk gelirde..1.7 litre 8 valf motordan vazgeçmiyorlar bir türlü. Ýkonik arabalarýn kaderi bu. Land roverda en tuhaf motorlarý hep defender a koyar.
Ayrýyeten belirteyim,urban da gelmeyecek, 5 kapýlý da

dizel de gelmez zannýmca...

atinco

Ýkiteker, biz gayet ilgiliydik aslýnda ama ne telefona cevap veriyorlar ne maillere bir dönüþ oluyor... O sayfa da sonuçta bir resim iþte. Hatta sadece firmanýn pazarlanmasýna yönelik hissi uyandýrdý bende. Eski sayfaya göre þekil þemal düzeltilmiþ... Hele bi linkler çalýþsýn diyecem ama sanki el deðiþtirmeden önceki son hali bu gibi. Kötümser konuþtum haa...

atinco

Aboov, 40 bine satmaz ki...

Harun

Alıntı yapılan: atinco -  Kasım 28, 2014, 02:01:24
Aboov, 40 bine satmaz ki...

24 bine de satmýyordu... :(

Bu arada 2015 modeller ile ilgili konularý burada birleþtirdim...

SinanATASOY

Alıntı yapılan: Harun -  Kasım 28, 2014, 08:40:56
24 bine de satmýyordu... :(

Bu arada 2015 modeller ile ilgili konularý burada birleþtirdim...

Vergi politikasý (MTV) en büyük sebebi bence..
Benim için zor yoktur, imkansýz ise zaman alýr..

Harun

Alıntı yapılan: SinanATASOY -  Kasım 28, 2014, 08:42:06
Vergi politikasý (MTV) en büyük sebebi bence..

+1
Ýlaveten beklentiler ve algý ile ilgili,
-'Lada' deyince,
-'Parçasý var mý hala' diyen

-'Klima yok' deyince
-'Hýmmm' diyen acýyan tonda...
:D

babaluga

Alıntı yapılan: Harun -  Kasım 28, 2014, 08:53:07
+1
Ýlaveten beklentiler ve algý ile ilgili,
-'Lada' deyince,
-'Parçasý var mý hala' diyen

-'Klima yok' deyince
-'Hýmmm' diyen acýyan tonda...
:D

Ýnsanlar haklýlar bence.. 45-50 bin TL ye (Kaner'in demesine göre) araba alacan sonra klimalý / hidrolik direksiyonlu diye sevinecen.. Euro NCAP den kaç yýldýz almýþ diye sorarým ben olsam.. Sýfýr aldým 3 ay sonra þu þu arýzayý çýkarttý diye okuyorum forumda.. 50 bin TL verecem 3 ay sonra arýzalanacak.. Kafalarýna atarým ben o Avtavaz çitirini çitiri'yi (galiba 4x4 demek)  ;)

atinco

Bence 35 civarý olmalý, hem hakký hem de hamlenin baþarýlý olmasý açýsýndan.

av.mehmet

Arkadaþlar tahmini maliyet hesabýný yaptým, rakamlar ortada, 35-40 bin arasý bekliyorum. Ayrýca belirtmek isterimki niva sonuçta ikonik bir araçtýr. Elbette çok daha fazla teknolojik vs araç var, fakat klasik araç tutkusu gibi nivanýnda ikonik albenisi var. Ayrýca yeni nivalar m serisine ilave olarak paslanmaya karþý güçlendirme, döþeme ve plastik aksamda iyileþtirmelerle üretiliyor.

atinco

Hocam bu aruba iþlerinde ikoniklik bir þey deðildir burada. Yani kitlesel tüketimde. Mesela ne güzel orijinal tasarýmlar vardýr ama yýllarca Tofaþ kuþ serisinden, Reno 9'dan þaþmamýþtýr milletimiz. Yaþ tahtaya basmaz, rasyoneldir. Daima güvenli ve temkinlidir. Sýnýfý, gelir düzeyi gereði, gayet de normal. Bu modeller kötüdürler de demiyorum, gideri olan, herkesin tercih ettiðini tercihten bahsediyorum. Hatta renk bile, beyazdan þaþarsan satýþta sýkýntý yaratýr. Esas belirleyici olansa yedek parçadýr, ikinci elidir. Yani ikonik dediðimiz þey bunlar varsa iþe yarar. Niva'nýn olayý ise ucuzluðu, cefakarlýðý, dayanýklýlýðýdýr. Yoksa klimalý, abeseli, ebedeli, edili büdülü diye o fiyatlara kimse almaz.

volkaneem

urban heralde qasqai lerle juke larla rekabet etsin diye 4x2 olabilir bence
bilgisi olan varmý
nivanýnda urbanýmý olur arkadaþ :D

av.mehmet

Urbanda farklý olan makyaj, tampon, vb. 4x2 deðil.

babaluga

Urbanda arazi vitesleri de yok.