Offroad Hýrdavat

Başlatan Maestro, Mayıs 08, 2014, 09:17:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rahmieken

led ampüllü pilli feneri hem de 5 liraya alýnnan çin malýný deprem dönemi kullandým. suya düþtü çamura düþtü kara düþtü saðlam kaldý. cebimde tabanvay olarak kilometreler yaptý. konteynýr arkadaþým da ne olur olmaz dinamolu almýþtý. bezdi gitti ledli fener aldý. hala duruyor 2 seneyi geçti canavar gibi çalýþýyor.

BAHADIR

Benim malzemeler kaliteli çýktý demek ki.  ;D Tek kollu canavar.

Harun

Alıntı yapılan: BAHADIR -  Mayıs 12, 2014, 03:00:10
Benim malzemeler kaliteli çýktý demek ki.  ;D Tek kollu canavar.

kol gücüyle çalýþan büyükçe bir tane ve arabanýn torpidosunda Tekzen den aldýðým ufak
idare ediyorum ben de.

Maestro

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Mayıs 08, 2014, 09:21:27
Magnezyum çubuk elzem.
Ne zamandýr aklýmdaydý..

Magnezyum çubuk geçen gün geldi..  az önce Balkonda Çocuklar ile bir deneme yaptýk.. Balkonda  peçete vs  yýrtarak üzerine magnezyum çubuktan biraz sýyýrýp  üzerindeki  diðer metal kýsma sürterek kývýlcým çýkardýk ve ateþledik.. eþim beni Balkondan atacaktý..   sonuç baþarýlý..  hepimizin çakmak vs vardýr muhakkak ama  ihtiyaç halinde ilaç gibi gelir..

kocaali

Alıntı yapılan: Maestro -  Haziran 01, 2014, 12:07:15
Magnezyum çubuk geçen gün geldi..  az önce Balkonda Çocuklar ile bir deneme yaptýk.. Balkonda  peçete vs  yýrtarak üzerine magnezyum çubuktan biraz sýyýrýp  üzerindeki  diðer metal kýsma sürterek kývýlcým çýkardýk ve ateþledik.. eþim beni Balkondan atacaktý..   sonuç baþarýlý..  hepimizin çakmak vs vardýr muhakkak ama  ihtiyaç halinde ilaç gibi gelir..

Uzun zamandir aklimda benim de bunlardan bi tane edinmek.. simdilik bagajdaki emniyetli bir kutuda bildiginiz basit cakmak ve mangal tutusturma cirasi tasiyorum, henuz yari yolda birakmadi :)
No mud, no fun...

Maestro

Alıntı yapılan: kocaali -  Haziran 01, 2014, 12:13:04
Uzun zamandir aklimda benim de bunlardan bi tane edinmek.. simdilik bagajdaki emniyetli bir kutuda bildiginiz basit cakmak ve mangal tutusturma cirasi tasiyorum, henuz yari yolda birakmadi :)

geçen akþam Robert Redfort un  '' Sona Doðru ''  filmini izledim..  adamýn teknesi Okyanusta bir konteyner'a çarpýyor..  hasar alýyor.. akabinde batýyor.. hayatta kalma mücadelesi..Cankurtaran botunda geçen olaylar.. ve basit denilen bir takým þeyler ile hayata tutunmaya çalýþmasý.. ve yapýlan basit bir hatanýn nelere maloldugu.. adam  hayatta kalma setindeki olta ile okyanusta  zar zor balýk avlýyor , onuda köpek balýðýna  kaptýrýyor..   yani... bazý þeyler belki 1 defa lazým olacak..belki hiç lazým olmayacak.. bana göre magnezyum gereklimi ?  bilmiyorum.. en azýndan bulunsun..    fakat  ateþ yakmasanýz bile gecenin karanlýðýnda  yerinizi belli etmek için kývýlcým bile çýkarabilirsiniz..

kocaali

bence kesinlikle gerekli ve bulunmalý... ömrümüz boyunca belki bir kez lazým olacak, ama o lazým olduðu anda yanýmýzda yoksa....  özellikle arazide gezen bizim gibi insanlarýn hazýrlýklý olmasý iyidir... zaten minicik bir þey, atýn sýrt çantasýna dursun...
No mud, no fun...

Maestro

3- el tipi basit bir tel destere.. http://www.dx.com/p/wilderness-survival-steel-wire-cable-saw-62cm-length-37145#.U2vJ2uaKDmI ben 1,16 dolar a indirimden aldým.. ücretsiz kargo

[/quote]

dün Postacý abimiz posta kutusuna atývermiþ.. az önce inceledim.. güzel ve basit bir þey.. test atmedim ama iþyapar görünüyor.. bulunmasýnda fayda var..

volkaneryuva

Bu tel kesin ise yarar. Biz ameliyatlarda bu teli kullaniriz kemik kesmek icin. Bizdeki adi gigle telidir. Cok saglamdir. En fazla tutamaclarindan kopar ama bilegim kalinliginda kemigi kuvvetiniz yerindeyse dinlene dinlene 1 dakikada keser. Hic aklima baska iste lazim olacagi gelmemisti. Valla cok iyi fikir...

shadowturks

doktor ne dersin?
kemik memik mesleki mevzuulara girmeyelim
bir kan tahlili yaptýrmaktan bile çekinir oldum þimdi....
;D ;D ;D

BAHADIR

Alıntı yapılan: volkaneryuva -  Haziran 13, 2014, 11:33:49
Bu tel kesin ise yarar. Biz ameliyatlarda bu teli kullaniriz kemik kesmek icin. Bizdeki adi gigle telidir. Cok saglamdir. En fazla tutamaclarindan kopar ama bilegim kalinliginda kemigi kuvvetiniz yerindeyse dinlene dinlene 1 dakikada keser. Hic aklima baska iste lazim olacagi gelmemisti. Valla cok iyi fikir...

Ohooo! Ýlk Kan'da Sylvester Abi kullanýyordu bundan (yanlýþ hatýrlamýyorsam). Ýnsan genç olunca bunlarý bilmiyor tabii :D

Maestro

Ahaliyi  uyandýrayým dedim...

bir kaç gündür  yurtdýþýndan kafa lambasý sipariþ etmek istiyordum , gökte ararken yerde buldum..
  Ögle  BÝM  markete gitmiþtim , ara sýra oradaki alet edavat kýsmýna bakarým...  bir baktým LED  kafa feneri var , fiyatý 7,5  TL   önce terettüd ettim  velakin   fiyat makul olunca  deneme baabýnda  alayým dedim..   sonuç  benden sýnýfý geçti , sizide uyandýrayým dedim , alýn atýn arabanýzýn bir köþesine , illaki  lazým olur..

pil haznesi ve kilit kulakçýklarý  baþarýlý , plastik aksam ve  ayarlanabilir  cýrt lý baþlýk  baþarýlý...  mercek tip lamba baþarýlý... kafa   lastiði   iþ  görür... resimleri  ekliyorum..
az sonra  iþe giderken 1 adet daha alacaðým..

Maestro

Maestro

mehmet22

ben bi ara bu sisteme nokia bataryalý þarj edilebilir bir sistem yapmýþtým 2 sene oldu doldurup doldurup atýyorum torpido gözüne mükemmel iþ yapýyor
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN