Ön defransiyel kýrýldý

Başlatan kenan20, Ocak 22, 2016, 04:31:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kenan20

Herkese hayýrlý forumlar. Ýsmim kenan denizlde yaþýyorum aracým 1.7 99 model lada niva. Sorum þu arazide ön defransiyeli kýrdým :) yenisiyle deðiþim olacak fakat defransiyel oraný konusunda fikrim yok ve önerilerinizi ve bilgilerinizi bekliyorum. Kolay gelsin.

muhammedcelik1983

Geçmiþ olsun hocam defransiyelin kovanimi kirildi yoksa ayna mahrutimi kirildi zira sade kovanda satiliyor sade ayna mahrutide bildigim kadari ile benimki 11/43 eski tip aksa gore ince fireze yeni modellerinki daha kalin aks miline sahip

kenan20

Hocam sanýrým içindeki diþliler daðýldý :) yani araç yürüyo kýrýk olan kýsým gelince duruyor. Kovanda sorun yok görünüyor ama içi sanýrým darmadaðýn. Orjinalinde 1.7 nivalarda 11 43 defransiyel mi kullanýyor ? Onu bilemedim bide hazýr deðiþim yapýlacakken oranlarla oynasak ne kazanýr ne kaybederiz?

av.mehmet

Hazýr deðiþtirirken 10/43 oranlý ayna mahruti taktýr. Araç çom atik hale gelir, 5.viteste hýzlanmaya devam eder. Ayrýca büyük teker takmýþsan yada çamura çok giriryorsan daha da elzem olur
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

kenan20

Ok 144 tarzý bi lastik var komple difransiyel mi almam gerek yoksa sadece iç aksamlarýnýmý alsam

muhammedcelik1983

Ayna mahruti deðiþimi yapman için arka defransiyelin ayna mahrutisinide deðiþmen gerekir hocam ön ve arka ayný oranda olmasý lazým

kenan20

Saðol hocam. 99 model 1.7 nivada orjinalde hangi defransiyeli kullanýyorlar?

muhammedcelik1983

11/43 ince tip aksa göre olaný