GERÝ VÝTESÝNE TAKINCA ARAÇ GAZ VERÝYOR

Başlatan Yiðitalp, Ekim 06, 2018, 09:08:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yiðitalp

Herkese iyi akþamlar. Aranýzda yeniyim, bu da açtýðým ilk konum oluyor.
Ýsmim Yiðitalp ve Bosna Hersek'te yaþýyorum...
Ladamý alalý bir ay oluyor fakat bu gün birþey dikkatimi çekti aracýmý geri vitesine takýp ilerlemeye baþladýðým zaman araç kendi kendine gaz vermeye baþlýyor. Bu sorunun kaynaðý ne olabilir ?
Aracým 2005 model 1.7 benzinli tüp kullanmýyorum fakat aracým karbüratörlü sanýrým daha sonra deðiþim yaþamýþ. Yardýmcý olursanýz sevinirim, herkese iyi forumlar

Yevgeni

Alıntı yapılan: Yiðitalp -  Ekim 06, 2018, 09:08:30
Herkese iyi akþamlar. Aranýzda yeniyim, bu da açtýðým ilk konum oluyor.
Ýsmim Yiðitalp ve Bosna Hersek'te yaþýyorum...
Ladamý alalý bir ay oluyor fakat bu gün birþey dikkatimi çekti aracýmý geri vitesine takýp ilerlemeye baþladýðým zaman araç kendi kendine gaz vermeye baþlýyor. Bu sorunun kaynaðý ne olabilir ?
Aracým 2005 model 1.7 benzinli tüp kullanmýyorum fakat aracým karbüratörlü sanýrým daha sonra deðiþim yaþamýþ. Yardýmcý olursanýz sevinirim, herkese iyi forumlar

Merhaba,

Besleme ile ilgili bir sorun gibi. Benzer bir durum için þöyle tespitler yapýlmýþ:

- Boðaz kelebeði arýzasý ve kablolama sorunu.
- Hava debisi arýzasý ve kablolama sorunu.
- Maf sensörü arýzasý ve kablolama sorunu.
- Lambda sensörü arýzasý ve kablolama sorunu.
- Kilometre sensörü arýzalarý ve kablolama sorunlarý.

Yiðitalp

Yanýt için çok teþekkür ederim fakat benim araç karbüratörlü olduðu için Allah'a þükür hiçbir sensör çalýþmýyor/yok :)
Ayriyeten sorunu da sabah itibarý ile çöznüþ durumdayým sadece gaz teli ve kelebek baðlantýsý arasýnda ufak bir gevþeme söz konusu bu da ayaðýmý gaza dokununca gaz veriyormuþ gibi oluyorum biraz wd-40 herþeyi çözdü þu an herþey normal :)