ACÝL YARDIM SENTE VE ELEKTRONÝK ATEÞLEME!!!!

Başlatan mühendisbey, Temmuz 26, 2017, 01:26:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mühendisbey

Arkadaþlar merhaba, bilen arkadaþlarýn çok acil yardýmýný bekliyorum. Aracým 1.6 karbüratörlü bir gün seyahat halinde iken distribütörü tutan 13 vida gevþiyor ve motor avanstan kaçýyor ve meksefenin kablosunu koparýp eve on metre kala distribütör dýþarý çýkýyor fakat distribütör tahrik diþlileri vs. saðlam. Anlayacaðýnýz motor senteden kaydý dolayýsýyla tüm bu parçalarý deðiþsemde bir türlü ateþleme saðlayamýyorum. Hakkari'de Ziraat Mühendisi olarak görev yapýyorum.Burada maalesef usta yok birisi geldi pervaneden çevirdi senteye almaya çalýþtý fakat sanýrým hepten bozdu ve bir daha defalarca arasamda yaptýðýný düzeltmeye gelmedi. Þimdi sizlerden iki konuda yardým istiyorum.
1-Elektronik ateþleme ünitesi aldým ve bugün elime geliyor nasýl baðlantý yapacaðým?
2-Motoru kapaðý açmadan ne þekilde senteye getireceðim?
Elektrik ve mekanik bilgim oldukça iyidir aracýmý kendim topladým.Bilenlerden mümkünse fotoðraflý yardým bekliyorum....

Niva67

Eski mesajlarda konu içlenmiþti..Sanayide iyi bir otoelektrikçi, sistemi monte eder..
Kolay gelsin..

mühendisbey

SN niva 67 çok teþekkür ederim. Hakkaride sanayi yokki usta olsun burada en fazla yað deðiþimi yapýlýyor. Yanýtýnýzý görmeden önce ben kendi teknik bilgilerimle motoru senteye aldým ve elektronik ateþlemeyi baðlayýp aracý çalýþtýrdým avansýný ayarladým fakat yarým saat önce kadar iþe giderken aniden stop etti marþ basýyor fakat çalýþmýyor bende kenarýya çektim ve iþe geldim neden yapmýþ olabilir acaba?

Niva67

Arýza, elektrik sisyemi ile ilgili olmalý..

mühendisbey

Bu sorunumuda kendi kendime çözdüm bana parçacýdan gelen kablo ince ve kalitesizmiþ yanma yapmýþ ve en nihayetinde saðlam bir kablo ile elektronik ateþlemenin kablo sistemi deðiþti ve sorun çözüldü....

Niva67

Alıntı yapılan: mühendisbey -  Ağustos 01, 2017, 11:38:21
Bu sorunumuda kendi kendime çözdüm,,,,,,,,,,,,,

Sorunlarýnýzý hiç kimseden yardým almadan,  ''kendi kendinize'' çözmeniz ne güzel..

Bir daha sorunlarla karþýlaþmamanýz dileðiyle..

mühendisbey

Ben bu konuyu ciddiye alýp cevap yazdýðýnýz için öncelikle size, sonradan okuyan herkese teþekkür ederim. Ýnsanýn nivasý varsa helede imkaanlarýn olmadýðý bir þehirde yaþýyorsa yarým usta olup çýkýveriyor.