yok mu haber

Başlatan vehbi, Mayıs 16, 2016, 12:22:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vehbi

selamlar abiler..
h sonu , topraða deðdim yine kýpraþtý niva sevdasý.. þöyle güzel bir müjde verecek kimse yok mu.. dizel sýfýr niva yapsak onunla beraber gömülsek !!
"free as a bird"

Yevgeni

Dizel sýfýr Niva bildiðin fantazya.
Sen mevcut dizelle yürüsene daða bayýra..

Harun

Vehbi Abeee...
Niva zehri mi depreþti  ;D

kocaali

Duster candýr  8)  ;D   
No mud, no fun...

Niva67

Alıntı yapılan: kocaali -  Haziran 21, 2016, 09:36:36
Duster candýr  8)  ;D   

Sevgili Mehmet, Duster ''CAN'' olanda, Niva ''BADILCAN'' mý oleyoo?!.. :)

kocaali

Alıntı yapılan: Niva67 -  Haziran 21, 2016, 12:05:22
Sevgili Mehmet, Duster ''CAN'' olanda, Niva ''BADILCAN'' mý oleyoo?!.. :)

Niva sert oynayanlara.. benim gibi piknikçilere Duster yeter :)

son zamanlarda arazide 4x4 Duster kullanma fýrsatým oldu da, beyendim keratayý... ufak birkaç dokunuþla baya eðlendirir.. tabi bunlar hep beklentinin büyüklüðüne baðlý..
No mud, no fun...

Yevgeni

Alıntı yapılan: kocaali -  Haziran 21, 2016, 05:33:08
ufak birkaç dokunuþla baya eðlendirir.. tabi bunlar hep beklentinin büyüklüðüne baðlý..

Hiç dokunmaya gerek yok. Ortalýkta þaklaban olmuþ araçlar dolanýyor.

Þöyle diyelim; Aydýn ve Nivasý, Erkan ve ben Dazdýr ile Kalkým'a giderken rota yapan Apple Maps'in hýyarlýðý ile önce köy yoluna, sonra orman yoluna, sonrasýnda daðýn servis yoluna sardýk. Ha bitti ha bitecek derken yürüdük de yürüdük. Geri de dönmedik, üþendik. Servis yollarýndan daða çýktýk, daðdan indik. 1-2 artikülasyon olayýnda egzost olduðunu tahmin ettiðim çýkýntýyý sürttük, ama yürüdük.

Ama Niva olsaydý? Niva standart bile olsaydý fütursuzca yürürdük, aklýmýz sürter sürtmezde kalmazdý, güle oynaya eðlenirdik. Arada öyle bir fark var sadece..

aydinaydogan

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Haziran 21, 2016, 08:05:11
Hiç dokunmaya gerek yok. Ortalýkta þaklaban olmuþ araçlar dolanýyor.

Þöyle diyelim; Aydýn ve Nivasý, Erkan ve ben Dazdýr ile Kalkým'a giderken rota yapan Apple Maps'in hýyarlýðý ile önce köy yoluna, sonra orman yoluna, sonrasýnda daðýn servis yoluna sardýk. Ha bitti ha bitecek derken yürüdük de yürüdük. Geri de dönmedik, üþendik. Servis yollarýndan daða çýktýk, daðdan indik. 1-2 artikülasyon olayýnda egzost olduðunu tahmin ettiðim çýkýntýyý sürttük, ama yürüdük.

Ama Niva olsaydý? Niva standart bile olsaydý fütursuzca yürürdük, aklýmýz sürter sürtmezde kalmazdý, güle oynaya eðlenirdik. Arada öyle bir fark var sadece..

Artý ekleme yapayým benim niva alt debriyajý bozdu, debriyajsýz 30 km civarý yol yürüdük :) Birde Duster Niva kýyasý yanlýþ bence. Her ikisininde beklentilere göre cevabý farklý, kimine niva kimede duster..

Harun

þöyle düþünüyorum;
Standart Nivacý'yým,yetiyor keçi çok þükür,
Standart Duster o halde sonraki durak,o da yetecek tecrübe edenlerden aldýðým intiba...Artýsý konfor olacak hatta.
Ama Niva'dan kopamýyor bünye hala daha...

aydinaydogan

Alıntı yapılan: Harun -  Haziran 23, 2016, 09:32:05
þöyle düþünüyorum;
Standart Nivacý'yým,yetiyor keçi çok þükür,
Standart Duster o halde sonraki durak,o da yetecek tecrübe edenlerden aldýðým intiba...Artýsý konfor olacak hatta.
Ama Niva'dan kopamýyor bünye hala daha...
Harun aynen abi kopamaz olduk, iyisiyle kotusuyle ilginc bir bað..

Yevgeni

Evet enteresan bag.
3-5 kurus param olaydi, eski meski demem alirim bir tane..

aydinaydogan

Rusyayla düzelsekte yenileri gelse :) Yýllardýr hayal kurduðumuz þey gerçek olurmu ki acep :)