KENE PROBLEMÝ

Başlatan Yevgeni, Mayıs 30, 2008, 12:23:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ERCO

vala dikatli olmak ilazým demekki
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

ERCO

artýk capacagýz biþeyler korunmanýn yolarýný bulmalýyýz þahsen ben cok týrsýyorum bu gibi olylardan
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

entomolog

Uzun zaman ardýnda tekrar herkese merhaba.

Bu konuda yeni bir öneri okudum belki baþka duyanda olmuþtur.

Öncelikle daha öncede bahsettiðimiz gibi;
1. paçalarý çorap içerisine koyuyoruz.
2. Yine daha önce söylediðim gibi kendinize eski çoraplardan ayaðýnýzý paçasý ile botunuzun üstünü örtecek þekilde kullanmak üzere tozluk yapýyorsunuz.
3. Ardýndan diz altýnda bir bölgeye koli bandýný ters (yapýþkaný dýþarýda)olacak þekilde yapýþtýrýyorsunuz. Bu bant tabakasýný biraz kalýn yaparsanýz (yani koli bandý eni 2-3 sýra þeklinde olmalý), diðer bu tip hayvanlarýnda bacaðýnýzdan yukarýya çýkmasýný engellersiniz.
4. Arazide mümkün mertebe yere oturmamanýzý, yatmamanýzý öneririm. Ancak çadýr içerisinde yatmanýzý öneririm.

Son olarakta artýk çoðu KKA ile mücadelede baþarýlý olunabiliyor. Ama dikkat etmemiz gereken konu kene ile temastan sonra belirtileri beklemek, ve iki aþamalý olan virus tespiti testinin iki aþamasýnýnda yapýlmasýný özellikle istemek. Yani buradan çýkaracaðýmýz sonuç tüm keneler bu hastalýða neden olan virüsü taþýmýyorlar, ancak bu arada kenenin çýkarýlmasý asýl önemli konu takip edenler bilirler bu baþlýkta bu konuyu daha detaylý anlatmýþtým merak eden tekrar okuyabilir. Saðlýcakla kalýn...

entomolog

Sayýn Yevgeni.
Adrenalin benim favori mazalarýmdan biri zaten.
Ama yine de alan olursa denemekte fayda olduðu kanýsýndayým.
Þu sýralar arazi çalýþmasý yapamýyorum ama önümüzdeki hafta canlý kene yakalarsam denemeye çalýþayým. Adrenalinden getirtmek lazým... Birde bence bu ayak bileðine takýlmalý...